Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2012., 18:00   #2761
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
BNET. 1D. 6 Mbita. 128 GB limit.

Bratic i ja hoblamo po tom linku, i 15og udarimo u limit.

Ok, nije problem, nek spuste brzinu... Brzina je cca 450 kbita/100 kbita nakon spustanja. Sto ne bi bio problem, da ping prema bilogdje nije 600+ ms.

Sjecam se da sam na pocecima DSL-a imao 384/64 jedno pola godine barem, i ping je bio 70-150 ms.

I aj, nije frka ni skupo, zovemo mi da dignu vezu na 16 mbita, pa da se i limit poveca... i zenska dodje, kaze da mora bratic (na njega je link) potpisat ugovor na 2 godine za to.

Poslo ju je u bozju mater van iz stana.

Sta sad, jel to stvarno tako ili su imali neki communications error? Dafuq, kad sam bio na T-comu sam 4x godisnje na korisnickim stranicama šaltao brzinu linka, nisam niš ni morao potpisivat, kamoli ugovorno se obavezat. Jesu oni mentalno hendikepirani ili šta? Valjda im je jasno da cemo sad prec na neku konkurenciju i odje*at ih generalno zbog ovog... Flat rate moje dupe, bas me zanima ko dopusta te "beskonacno, ali s limitom" pi_darije, diletanti.
Ovo je nešto najluđe što sam čudo... nadam se da žena ne zna posao, a ne da je to Bnetova politika :O
MixLix je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 21:12   #2762
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Yep... Potpisuje se ugovor.
Sad ne mogu nac papire, al mislim da sam ja potpisao na 12mj. Ili 6mj.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 22:38   #2763
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Predobro. Znaci ako im zelim mjesecno ostavljat gotovo 2x više love, moram potpisat ugovor da to želim radit iduće 2 godine

Kao da nije dosta što imaju limit na 'flat' rate paketima

Nažalost ne smijem više od ovoga komentirat.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 23:13   #2764
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kod T-coma ti je sve to uključeno u cijenu. Mijenjaj brzine i promet kolko hoces, zovi sluzbu na teren kolko hoces, budi miran bez limita na flatu...

Sve se plaća. Prije il kasnije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 23:22   #2765
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Predobro. Znaci ako im zelim mjesecno ostavljat gotovo 2x više love, moram potpisat ugovor da to želim radit iduće 2 godine

Kao da nije dosta što imaju limit na 'flat' rate paketima

Nažalost ne smijem više od ovoga komentirat.
Amis odlicno radi u nasem kvartu, mozes i teru skinut nitko ti nista nece reci, a imas i akciju godinu dana u pola cijene. 12mbita s telefonom za 100kn mjesecno godinu dana.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 20.11.2012. u 23:30.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 23:48   #2766
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Amis odlicno radi u nasem kvartu, mozes i teru skinut nitko ti nista nece reci, a imas i akciju godinu dana u pola cijene. 12mbita s telefonom za 100kn mjesecno godinu dana.
A vec par mjeseci nisam na kvartu, to je i problem. Do 9og mjeseca sam bio na T-Comu... i od doba prvih 384/64 linkova imam kod njih DSL. Bio je samo jedan problematican mjesec kad je dosta pucala veza i to je to.

Sad ovo... bo, odustao od BNET-a, bratic i ja pokusavamo sredit neku drugu kombinaciju, do kraja mjeseca smo na 400/100 sa predinstaliranom lag mašinom. Aj bar forum loada za manje od 30 sec.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kod T-coma ti je sve to uključeno u cijenu. Mijenjaj brzine i promet kolko hoces, zovi sluzbu na teren kolko hoces, budi miran bez limita na flatu... Sve se plaća. Prije il kasnije.
Meni je na kraju godine vazniji stabilan link koji me disconnecta jednom dnevno radi promjene IP-a nego 300njak kuna razlike u cijeni. Jer bi sad dao 300 kn da mogu predvecer sjest i mlatit Diablo3, normalno održavat projekte na kojima radim ili gledat neki live stream. U ovih 10 dana kolko ću bit na s*anju od pipe popusim barem 2 puta vise nego razliku u cijeni kroz godinu dana. :-(
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 20.11.2012. u 23:57.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 14:08   #2767
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Yep... Potpisuje se ugovor.
Sad ne mogu nac papire, al mislim da sam ja potpisao na 12mj. Ili 6mj.
Ajme majko
MixLix je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 21:56   #2768
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
a pazi ovaj glupi problem koji sad imam (omfg )

dakle, odem na ovu stranicu, i ne rade mi padajuci izbornici odmah s lijeve strane: http://www.scooter-center.com/scoweb...roductoverview

na istom kompu ako odem preko vipa onda sve radi

pa sta to moze biti?

PS
kolega mi je imao isti problem s H1 , zvao ih je i proradilo mu je LOL
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 14:48   #2769
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Decki imam problem, nece mi otvarat pola stranica, svaki dan drugačije, vec par dana tako... Stavio noviju verziju firefox-a, jave, flash-a, obrisao cookie, čak sami vratio sustav tjedan dana u povjest. Ista stvar je i sa internet explorerom, pa možda nije moj komp kriv :S Vec sat i pol pokusavam doc do forumu i sad uspio i to jedva.. Helppp
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 19:42   #2770
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Zanima me da li mogu uzet recimo HD Start paket pa da dobim HD risiver onaj ASG 8100, i onda ako mi se ne svidi recimo sljedeći mjesec otkazat HD Start paket, a da mi ostane HD risiver, pošto koristim prošireni paket, a za njega treba risiver pa mi možda ostave taj ASG 8100 bez obzira što neću imat HD programe.

EDIT:
Sad sam vidio da 12 mjeseci je ugovor ako uzmem HD paket koje smeće, a ako uzmem i nakon 12 mjeseci otkažem hd, dal bi mi ostavili risiver hmm....

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 14.12.2012. u 20:20.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 16:30   #2771
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
jel još kome šteka net danas ? evo nakon dugo vremena danas umjesto 12 izmjerim 5 mbit-a...
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 21:13   #2772
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Pozz,moze netko preporucit isp,naime iznajmljujem stan u zaprudju,a ovo je prvi put da uopce uzimam net jer sam dosad bio u studentskom domu.cura ima amis i zadovoljna je ali amis trenutno nema pnikakvu ponudu.sto mislite o ovoj bozicnoj ponudi u bnetu,da li se isplati ovaj 2d paket,net i tv?
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2012., 20:09   #2773
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
evo su nam ipak pustili analogno hrt 3 i 4 ali nevidim šta se desilo sa KN i Sport 1 kanalom jer su ovi sad na njihovim mjestima a ponovnim skeniranjem ih nisan uspija nac ??

http://www.bnet.hr/b_net/novosti/nov..._net_tv_za_van

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 23.12.2012. u 20:24.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 21:56   #2774
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
pozz,jel mi moze netko odgovorit kakva je kvaliteta slike na bnet analognoj tv. Naime namjervam uzet ovaj bozicni paket net+tv i pretpostavljam da u to ulazi analogna tv. MOzete usporediti kvalitetu slike s obicnim dvb signalom koje primamo preko kucnih antena!?Hvala
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 09:05   #2775
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 474
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
evo su nam ipak pustili analogno hrt 3 i 4 ali nevidim šta se desilo sa KN i Sport 1 kanalom jer su ovi sad na njihovim mjestima a ponovnim skeniranjem ih nisan uspija nac ??
KN više ne postoji
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 09:16   #2776
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor Jakesevic Pregled postova
pozz,jel mi moze netko odgovorit kakva je kvaliteta slike na bnet analognoj tv. Naime namjervam uzet ovaj bozicni paket net+tv i pretpostavljam da u to ulazi analogna tv. MOzete usporediti kvalitetu slike s obicnim dvb signalom koje primamo preko kucnih antena!?Hvala

Kvaliteta je kao dvb signal. Nema razlike.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 11:21   #2777
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,427
Koliko vremena prođe od slanja zahtjeva za raskid ugovora do njihovog preuzimanja opreme i potpisivanja posljednjeg papira? Ne treba mi više ništa od njih...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 11:53   #2778
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Jakesevic Pregled postova
pozz,jel mi moze netko odgovorit kakva je kvaliteta slike na bnet analognoj tv. Naime namjervam uzet ovaj bozicni paket net+tv i pretpostavljam da u to ulazi analogna tv. MOzete usporediti kvalitetu slike s obicnim dvb signalom koje primamo preko kucnih antena!?Hvala
Hm..ja sam nedavno uzeo onaj 3D paket sa osnovnim paketom TV programa i dobio sam digitalni prijemnik (TT261).
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 12:26   #2779
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
ako uzmeš 2d paket ova akcija ti vrijedi do 31.prosinca

http://www.bnet.hr/b_net/novosti/b_n...jos_mnogo_toga

dobiš ASG 8100 risiver koji je 10x bolji od TTmicro 251 i 261 i ima HDMI priključak i još brdo tog šta ovaj TTmicro nema, a i brži je u prebacivanju programa, brže otvara videoteku ako si ga spojio sa routerom, također ako spojiš preko HDMI-a definitivno je bolji prijenos slike i zvuka nego SCARTom i tako još dosta toga, nisam baš uspio skroz do kraja istražit.

Ono šta još nisam uspio pitat je da li nakon tih 6 mjeseci plaćanja 1kn za te HD programe možeš otkazat ih i nastavit koristit samo prošireni paket, pa ako netko zna nek javi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 12:42   #2780
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,557
"dobije bilo koji tematski ili HD paket po izboru, prvih 6 mjeseci za 1kn/mj, uz ugovornu obvezu na 12 mjeseci"

dakle 6 mj po kunu a kasnije puna cijena uz vjerojatni povrat receivera nakon toga ako ne želiš nastaviti pod punom cijenom.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 13:49   #2781
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
"dobije bilo koji tematski ili HD paket po izboru, prvih 6 mjeseci za 1kn/mj, uz ugovornu obvezu na 12 mjeseci"

dakle 6 mj po kunu a kasnije puna cijena uz vjerojatni povrat receivera nakon toga ako ne želiš nastaviti pod punom cijenom.
Ali prošireni paket ne možeš gledat bez risivera što znači moraju ga ostavit (sigurno ti ne dođu uzmu njega i metnu 251/261 TTmicro nego ga ostave najvjerovatnije tj. kolko sam čuo sad trebam još neku potvrdu), samo ne znam jel si onda prisiljen plaćat 30+kn ostalih 6 mjeseci ili možeš nastavit gledat prošireni bez HD, a da ti ostave taj risiver ASG 8100.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 14:45   #2782
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,557
aha, sorry, ja na osnovnom pa nisam tako gledao za rcvr..

možda i ostave receiver, ali mislim da si svakako prisiljen plaćati punu cijenu tog paketa drugih 6 mjeseci..
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2013., 11:23   #2783
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Pitanje,koliko vremena treba od narucivanja usluge do dolaska tehnicara da mi uvede net?zvao dam ih 23.,nadam se da ce ubrzo!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen

Zadnje izmijenjeno od: Jakesevic. 01.01.2013. u 11:28.
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2013., 11:46   #2784
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Ja sam čekao mjesec dana
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 16:41   #2785
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,276
Pozz. ljudi, da necitam sve od pocetka jel ima itko od vas samo internet o Bneta?

Dakle ja bi tia uzet samo internet u Bneta i to preko Carneta.

uglavnom pitanje je kako ste vi to rijesili, ona baba na salteru mi kaze da moran kupit u njih zicni i bezicni modem da bi moga koristit WiFi jer se kao to preko Carneta drugacije spaja i ide priko iskljucivo zicnog modema.

A posto ja iman doma neki stari D-link (neznam tocno model treba bi provjerit) jel mogu u njih uzet zicni modem i na njega spoij toj bezicni D-link?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 17:38   #2786
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Možeš komotno, samo moraš paziti da ti router podržava cable konekciju i PPTP
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 20:23   #2787
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,276
Modem je D-Link DSL-2641B.
Nadam se da nece bit nekih problema za to spojit.

Thnx.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2013., 05:09   #2788
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Modem je D-Link DSL-2641B.
Nadam se da nece bit nekih problema za to spojit.

Thnx.
Oće bit problema. Taj router ne podržava cable vezu. Kupiš si Dlinkov http://www.nabava.net/trazilica.php?...ter%2C+DIR-600
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2013., 12:52   #2789
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Ako netko zna, uzeo sam ovaj bozicni paket u bnet-u,znaci tv i net, nisam uzimao nista dodatnih programa i to. Da li se dobivalo neki reciver za tv u tom paketu,jer su meni spojili samo na utcnicu od antene i to je to,a slika je dosta losija od od klasicne dvb slike
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2013., 13:07   #2790
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
malo poviše gore odskrolaj i pročitaj moj post za 2D i 3D paket linkao sam njihovu stranicu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na