Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2011., 19:06   #1
tonymontana2
Registered User
Moj komp
 
tonymontana2's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 92
treba mi 10 min da se upali komp

bio sam dao komp da mi se reinstalira prije par mjeseci
medjutim nakon toga sam poceo opet skidati filmove i mjuzu
skino sam oko 50 gb svega i onda mi je naravno radi toga opet poceo komp usporavati
imam avast antivirus 5.0 i skeniro sam cijeli komp ali i dalje mi treba jako dugo
da se logiram na komp,
znaci kada upalim komp treba mi nesto manje od 10 min da mi se pojavi uopce ono za prijaviti se na komp
(znaci di moram upisati korisnicko ime i password) tako da mi je komp skroz u banani,
e pa sad mene zanima kako da ja sam popravim stvar,znaci ne zelim ga ponovo odnijeti na popravak u ducan
i platiti 250 kn za reinstalaciju vec ga zelim ja ovaj put sam probati popraviti,
posto se zelim nauciti kako se to radi da ne moram non stop placati za popravke
(vec sam godinu dana na raznim forumima ne netu i u tih godinu dana dosta sam toga o kompima naucio pa si mislim zasto
ne bi i to naucio sto me najvise muci i s cim imam najvise problema)
meni je u biti glavni problem sto mi treba dosta dugo do pocetka logiranja na komp odnosno pocetka koristenja neta
kada pocnem koristiti net onda mi radi ok,mozda sporije nego inace ali to me ne muci tolko
sada ja ne znam sto je potrebno da ga vratim u potpuno normalno stanje znaci kao kakav je bio
kada se vratio s popravka onda bi nakon sto bi upalio komp mi trebalo manje od minute da ga pocnem koristiti
(sada ja se ne kuzim sta je meni potrebno samo formatiranje ili reinstalacija ili nesto trece,moram napomenuti da ne znam ni napravit boot kompa, pa da mi se sve temeljito objasni)
koristim windows xp,browser mi je internet explorer 8, a laptop mi je hp compaq nc 8230
inace imam eksterni hard disk na koji sam prebacio svu mjuzu i filmove i slike,
tako da mi sada nije nista potrebno ostaviti na kompu
zanimame da li mogu ako cu sve s kompa izbrisati avast antivirus prebaciti nekako na eksterni hard disk pa ga
nakon rjesenja problema s kompom opet instalirati na komp
zanima me da li se komp moze ostetiti ako se cesto reinstalira ili formatira
molim nekog koji je stvarno ekspert u takvim stvarima da si uzme strpljenja sa mnom i da mi temeljito objasni proceduru od pocetka do kraja
kako vratiti komp u normalno stanje i da mi objasni naravno koje su moguce komplikacije pri proceduri i kako ih rjesiti
moram napomenuti da su mi isto prije par mjeseci ovi iz T-mobile dali novi ruter,posto smo ih zvali jer nam internet nije radio
pa kada su ustanovili da ruter ne valja, dali su nam novi i opet je internet nakon toga poceo raditi normalno
ja nemam onaj cd koji se dobije uz laptop ,a ako ga i ima izgubio sam ga
ali ima cd od nekog drugog kompa,nakojem se nalazi windows xp(za instaliranje) i njegov product key
taj sam cd ubacio jucer tek tako jer me je intaresiralo sta ima na njemu i kada sam klikno na instaliranje windows xp
pojavilo mi se ovo:
Setup cannot continue because the version of Windows on your computer is newer than the version on the CD.
Warning: If you decide to delete the newer version of Windows that is currently installed on your computer, the files and settings cannot be recovered.
molim pomoc pravog eksperta

Zadnje izmijenjeno od: tonymontana2. 01.01.2011. u 19:17.
tonymontana2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2011., 19:22   #2
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Sretna nova!

Što se tiče avasta ne znam dali imaš besplatnu verziju ili pro koji se plača, bez obzira koju verziju imao uvijek ga možeš skinuti sa avastove stranice.
http://www.avast.com/en-eu/index

Što se Internet broswera tiče toplo preporučam Operu 11 vrlo brz, siguran i stabilan pretraživač.
http://www.opera.com/browser/download/
hardflat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2011., 19:27   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,425
UJ! Prije svega, sredi taj post jer ovo je užasno teško za čitati. Stavi interpunkcijske znakove, odvoji u odlomke i ostalo. Jedva sam pročitao što te muči. Kad to napraviš, pročitaj pravila foruma, treba nam točan opis konfiguracije ili product number notebooka.

Reinstalacija Windowsa nije teška, bitno je samo razlikovati particije i diskove i bit će sve kako treba. Ono što ide poslije instalacije Windowsa je teže, a to je pronalazak i instalacija drivera i ostalih aplikacija. Avasta se kloni jer ničemu ne služi. Od besplatnih uzmi Microsoft Security Essentials, sasvim je OK antivirus.

Ako imaš više od 1.5-2 GB RAM-a, instaliraj Windows 7 i napravi update Windowsa. Time bi trebao dobiti drivere za više-manje sve komponente, a ono što ostane, skinut ćeš za službenih stranica.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2011., 20:26   #4
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
Najlogicnije bi bilo da se radi o nekom programu, servisu ili driveri koji se pokrece zajedno sa windowsima, te onda dolazi do konflikta i zato boot traje toliko dugo.

Start-run-services.msc

Ove servise mozes slobodno iskljucit:
- DFS Replication
- Distributed Link Tracking Client
- IKE and AuthIP IPsec Keying Modules
- IPsec Policy Agent
- KtmRm for Distributed Transaction Coordinator
- Offline Files
- Remote Registry
- Tablet PC Input Service
- Windows Error Reporting Service
- Print Spoller (ako nekoristiš printer)

Također podrazumijeva se da si instalirao zadnje drivere, i da je disk defragmentiran, i pročisti CCleanerom registry i cjeli komp, i što manje koristi piratski softver (trudi se koristiti freeware ili kupi original).

Zadnje izmijenjeno od: Antiša. 01.01.2011. u 20:27. Razlog: zaboravio
Antiša je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na