Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2009., 08:11   #31
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
1. A koja je to gripa "ljudska" da je ova "svinjska" tako posebna?
Misli se na redovnu sezonsku, neznam točno podatke o ovoj "svinjskoj" ali obično kad se takvi epiteti koriste s gripom znači da je virus nativno bio životinjski pa se ukriženo mutirao na ljude, jednom kad to napravi može i nemora izgubiti sposobnost da zarazi životinju s koje je "potekao" ali u svakom slučaje s obzirom da kod nas niko ne spava sa svinjama...

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
2. Kako se ova uspoređuje sa recimo Španjolskom iz 1917. ?
Zato jer je ona isto bila H1N1 iako to ne znači nužno da je virus apsolutno jednak...

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
3. Tko se želi cijepiti sa cijepivom za H1N1 koje nije uopće klinički testirano kako spada slobodno.
Hmmm neznam kako da ti ovo velim ali zapravo niti jedno cjepivo protiv infuentze kad se novo napravi nije klinički testirano, naime podtipovi sezonske gripe se "rotiraju" i svaki put kad se promjeni podtip (ili se predpostavlja promjena) radi se novo cjepivo za njega, nisam siguran dal se do sad uopće ikad desilo da se stara kombinacija ponovi...

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
4. Što će sljedeće godine biti? Svinjsko istegnuće zgloba? Isto je kao i svake godine, ali ove je svinjsko pa kupite ovu posebnu kremu za svinjsko istegnuće zgloba. (ako je ozbiljnije otiđite u traumu po longetu što bi napravili i sa običnim istegnućom zgloba)
Ma gle 99% svega ovoga je medijska pompa, to je bez daljnjega, Španjolka koja je naoravila to što je nebi to napravila da nije bila 1917-1918, mislim svi znamo kaj je bilo 1914-1918 u europi i svjetu, ionako nije globalna medicina bila na nekoj razini tada a tek poslje rata...

Uglavnom što se nas u HR tiče gripa ko gripa, samo rekoh ne se čudit ako se neki zaraze ove sezone dvaput...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 18:28   #32
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
C vitamini i slicno medijska prenapuhanost ko sto i obicno biva u RH, nije pouzdan izvor ali znam da normalnim prosjecnim ljudima, zaliha C vitamina koja nam je potrebna za tjedan dana se napuni jednim ručkom gdje je uključeno imalo salate ili nekog voća iza, ostatak ode kroz izlazne puteve van, jer je topiv u vodi...

A za krkanje D vitaminom treba malo pripazit, jer hipervitaminoza s njime moze imat posljedica posto se on topi u masnocama, i ne ide bas lako iz nas van, to znam provjereno jer sam krko kalcij s D vitaminom kad sam strgo ruku, i još ga sad pijem, tableta dnevno, fino pise na svabskom u naputku niposto ne popiti vise od dvije tablete ili ako ste preskocili jedan dan da drugi ne nadoknađujete dvijema tabletama....

Prehladu poberem svake god... a najbolji lijek za to je čaj umjereno topao, čisto da ti se tijelo zagrije iznutra, eventualno limun dva u to ocjedit, i u krevet nakrkat 3 deke, 2 pokrivača i prespavat podne potpuno odjeven da se preznojiš kako treba, da ti znoj teče leđima kad se probudiš..., malo rakijice i drugi dan si ko nov

Ko što i yedwy kaže za cjepivo, kad virus stalno mutira svake god i cjepljenje nema baš prevelike svrhe, jer dobijemo oslabljen virus prijašnje gripe da bi limfni čvorovi mogli stvorit antitijela za tu vrstu gripe, a ako Vas potrefi da dobijete gripu par dana iza primljena cjepiva ima mogućnosti da se i taj oslabljeni virus "ojača" pa veselje nastane , naravno ne kažem da izbjegavate cjepljenje sad
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 18:35   #33
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Potrefila me svinjska gripa...
Zarazih cijelu familiju.

Ma to sranje je slabije od sezonske, tako mi na živce idu ovi mediji. Ajme neeeee, umrle su 2 osobe već unaprijed oslabljenog imuniteta u Hrvatskoj od toga i sad se svi groze, a niko nije brojao koliko ih od sezonske redovito umre.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 18:38   #34
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097



Sl. ko s "globalnom krizom"; u firmama s profitom ljudi otpuštaju radnike "jer je kriza" pa da iskoriste..

-->
Klasika... ko i sa čiknšit gripom, svi maske nosaju po gradu, kolju pilecu avijaciju po dvoristima itd..... Nebih se čudio da druge godine dobijemo čudnovatokljunašku gripu na veselje...

mediji su najbolje oružje, a dok kod nas a i šire ima neobrazovanih ljudi, lakovjernika, starih babica koje jako slušaju kaj "striček pop veli", paničarnih ženski mediji će i dalje harat



Sl. ko s "globalnom krizom"; u firmama s profitom ljudi otpuštaju radnike "jer je kriza" pa da iskoriste..

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 18:38   #35
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,281
Ne jebi,ako je tebe,ode cijela skola onda,a ja idem stobom u nju .
LAME!
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 18:41   #36
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Koliko je vrijeme inkubacije kod gripe, bilo svinjece, pilece ili one tkz obicne ???
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 18:43   #37
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Ne jebi,ako je tebe,ode cijela skola onda,a ja idem stobom u nju .
LAME!
Na vrijeme sam oso iz skole, nema me ovaj tjedan.
Mogu doc sutra pa da karantenu dignu?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 19:00   #38
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Nebitno, hocu bolestine kod djece svesti na NAJMANJI MOGUCI NIVO. Zato nece ici u vrtic ovaj i iduci tjedan, taman su dobili dva nova kompleta Legića iz UK i imaju cime razbijati vijuge, bolje i to nego Gormitima u vrticu
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 19:52   #39
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Koliko je vrijeme inkubacije kod gripe, bilo svinjece, pilece ili one tkz obicne ???
1 do 5 dana u normalnim okolnostima...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 20:13   #40
Robi88
Registered User
Moj komp
 
Robi88's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Obično medijsko prenapuhivanje, svi koji su umrli do sada bili su imunodeficijentni, mala s leukemijom, i sada čitam dijabetičar u Vinogradskoj. Mi na faksu smo dobili par naputaka kako se ponašati, ako slučajno osjetite simptome (temperatura, malaksalos, bol u misićima, suhi kašalj) ostanite doma pijte puno čaja i vitamina C (čista medijska propaganda, svi koji se imalo razumiju u medicinu znaju na to nema baš nekog efekta) vidim da se spominje Vitamin D, tu treba biti oprezan, jer je to liposolubili vitamin kod kojeg može doći do hipervitaminoze pa eto ti zla, znači obavezno pranje ruku pri povratku iz grada, ako netko ima zarazu u kući pristupajte mu s maskom i kad vam prođe temperatura za 2-3 dana ostanite još 2-3 dana doma preležiti dopustite tijelu da se revitalizira i u nove radne pobjede, jer inače možete riskirati neke stvari.
Robi88 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 21:00   #41
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Cijepljenje, ljekovi, razni "preparati" i tome slično je već jedno duže vrijeme globalni biznis. Konstatnim uzimanjem istog antibiotika tijelo "razvije imunost" i uvjek je potrebno proizvesti neki novi...

Pravilna ishrana i raznovrstan jelovnik daju sve moguće "ljekove" i vitamine ljudskom tijelu, ne zagovaram kameno doba ali uspoređujući samo od vremena bivše YU pa do danas koliko se to "razvilo" - taj farmaceutski biznis...

Reklamiranje ljekova po svim vrstama medija, čudne "životinjske" gripe koje se samo kamare.., ljudi stoje pred ordinacijama čekajući cjepivo kao nekad što se čekao crni kruh ispred pekarnice 80-tih...

Protiv gripe se nisam cjepio od školskih dana kad je bilo moraš...
Kod nas ( MORH ) je svake godine moguće cijepljenje tko želi.., nikad se nisam cijepio i dobijem "prehladu" svake treće godine ako i tako... ovi luđaci što se redovito cijepe njih 90% : e lega u qurcu sam aj mi ponesi doznake na posao.

Samo cijepljenje je dobra stvar što se tiče nekih bolesti ali ovo sa gripom je već masovno ludilo, ispiranje mozga na globalnoj razini. Koliko zemalja i koliko doza cijepiva i prema kojim farmaceutskim tvrtkama se ta lova sljeva....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 21:09   #42
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Ja se upravo nazderao kulenove seke friske iz mesnice Mesoprerade Slatina (prejebena Seka za 84kn kg) i tone crvenog luka...bjezat ce od mene sve zivo i mrtvo
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 21:24   #43
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
(da imam ga bez cvika jer mi je dioptrija -3.75 i -3.5)
Da bar ja imam tak malu dioptriju. :kava:

Enivej, nisam se dosad ni jedne godine cijepila protiv gripe (mrzim igle) i nisam ni jednu godinu dobila gripu. Tak da se ne mislim cijepit ni ove godine.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:16   #44
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Potrefila me svinjska gripa...
Zarazih cijelu familiju.

Ma to sranje je slabije od sezonske, tako mi na živce idu ovi mediji. Ajme neeeee, umrle su 2 osobe već unaprijed oslabljenog imuniteta u Hrvatskoj od toga i sad se svi groze, a niko nije brojao koliko ih od sezonske redovito umre.
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Na vrijeme sam oso iz skole, nema me ovaj tjedan.
Mogu doc sutra pa da karantenu dignu?
Srečom ne idem u školu i nisam prisiljen biti nigdje gdje ne želim....

ali da s mnom nepotrebno stupi u kontakt bolesna osoba jer .../ je njemu svinjska gripa prepuhani pojam ...

vjeruj mi da bi trenutačna reakcija da ga oadlamim čekičem po glavi tolikom forcom da bi mu ušao u lubanju.

i to bez da se zakašlje u mojoj prisutnosti.

Imagine 'the paničar'

btw , dosad se nisam nikad cijepio i ne namjeravam.


Citiraj:
Autor Robi88 Pregled postova
Obično medijsko prenapuhivanje, svi koji su umrli do sada bili su imunodeficijentni, mala s leukemijom, i sada čitam dijabetičar u Vinogradskoj...
Pitaj te umrle ,imunosjebane i ostale u kritičnoj skupini koji če se možda borit za svoj život koliko je stvar prenapuhana.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:22   #45
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,759
nagradno pitanje:

Koliko je ljudi umrlo lani od prošlogodišnje sezonske "OBIČNE" gripe ??

Kad saznate taj odgovor, biti će vam jasno koliko je opasna ova nova svinjarija.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:29   #46
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
pretpostavljam da ciljaš na to kako ova nije zabrinjavajuča s obzirom na ...

Reci ti meni što bi to trebalo značit umrlima od ove , imunosjebanima te ostalima u kritičnoj skupini ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:34   #47
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,759
ovima koje spominješ vjerovatno ništa, ostalima puno (ili gotovo sve)
čuvaj se i Bog će te čuvati - kaže jedna stara indijanska mudrost
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:48   #48
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
pretpostavljam da ciljaš na to kako ova nije zabrinjavajuča s obzirom na ...

Reci ti meni što bi to trebalo značit umrlima od ove , imunosjebanima te ostalima u kritičnoj skupini ?
isto koliko im treba znaciti svaka sezona gripe.
Svakih par godina imamo istu pricu, sljedeca ce biti riblja (ipak su vec ispucali krave, perad i svinje). Kako je netko vec napisao kada bi se svake godine ovako pratila smrt svakoga tko je na posredan nacin umro od gripe imali bi paniku stalno. I ne bi one dosadne gospodje preko radia morale moliti ljude da se dodju cijepiti posto je cjepivo vec kupljeno nego bi (kao danas jel?) ljudi gurali na red.
No ne, nama trebaju ptice ili svinje da bi novinari dobili temu i stvorili paniku iz nicega.

Nego jucer sam bas primjetio ove podatke o broju oboljelih - po njima od te gripe nitko jos nije ozdravio
Kada te jednom registriraju vjecno si na listi, jos malo cemo u HR imati 4 milje oboljelih, cekajte samo da prodju dvije sezone gripe.


Ali da, slazem se s ovim da djecu treba malo postediti nepotrebnih aktivnosti za sada. Ne zbog toga sto ce umrijeti od gripe (ona koja bi stvarno mogla ionako nisu u stanju da trce po vrticima) nego sto je gripa bilo koje vrste kurva i nitko od nas ju ne zeli imati i 4 dana moliti za smrt. Tko bi to jos djeci zelio onda?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:23   #49
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Reci ti meni što bi to trebalo značit umrlima od ove , imunosjebanima te ostalima u kritičnoj skupini ?
slobodno se i ja ubacim.
ok, koja je razlika zahvatila osobu sa kronicnim oboljenjem/oslabljenog imunoloskog sustava "obicna" gripa, svinjska gripa, xyz gripa? sorry, ali tako svejedno koja bolest bila u pitanju, svaka je jako rizicna jer je imunitet oslabljen. svakako nije za niti jedna bolest zdravo za gotovo, ali sto jest - cijela prica je napuhana iz raznoraznih razloga. mediji kao vukovi jedva docekali nesto s cim ce puniti naslovnice, farmaceutske firme sretne jer je velika potraznja, i pojma nemam sta.

ali da je svijet pred istrebljenjem jer se pojavio virus od kojeg 99% ljudi umire - nije. djeca, starci, kronicni bolesnici - cuvajte se, trosite povece kolicine vitamina (jelte, voca) kao i "normalni", izbjegavajte gomile i nepotrebne izlaske i sve bi trebalo biti ok. ja koji caj pijem samo kad ima 39 temperaturu ili stara navali ko' manijak jer steta da se baci, sam odlucio svako jutro skuhati dvije vece salice, natrpati unutra limuna i popiti. med svaki poneki dan takoder jer i on pomaze. ali ne zato jer me strah da necu prezivjeti gripu, nego cisto da ju izbjegnem jer mrzim doktore.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:25   #50
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:33   #51
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Molim H1N1 da pričeka da mi prođe kravlje ludilo.
Hvala na razumijevanju.
  Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:39   #52
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,759
Dizel, točan odgovor

nagrada je tvoja
nagrada
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:44   #53
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Mislim da bi bilo dobro izbjegavati javni prijevoz, kakvih sve ljudi tamo ima..strahota, neki dan mi se cura vozi u tramvaju, tramvaj stane, a sofer potjera dedu van,a zakaj, deda sav zasran, pa u PM....prat ruke poslije svega, pogotovo ako ste u gradu, kupit fino vitamine i minerale kapsule oni koji ne vole jest povrce (ja recimo) i voce (ja recimo, jedem samo banane, mandarine, tresnje i marelice, ostalo me ne privlaci)....Traje vam 2 mjeseca a ima preporucenu dnevnu dozu svega (iako se dnevna doza razlikuje od covjeka do covjeka s obzirom na masu,al svejedno)....

Ove gluposti sa povecanim unosom C vitamina ne pusite.... probajte pojest 3 kivija pa cete vidjet kolko ce vas dugo pec jezik....dakle, sezonsko voce i povrce bi vas trebalo drzat zdravima, ubacit tjelovjezbe malo, ne pit vode na vruce i pobrat upalu pluca jer tek onda ste najpotencijalniji za pobrat sranje
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:45   #54
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
@Dizel:
Ma legenda lik (rodom iz susjednog sela), jedan od rijetkih u saboru sa trunkom razuma.

Neznam da li baš spadam u rizičnu skupinu (alergija li krasnih), ali znao sam svakakve bedastoće pobrati osim gripe, koju sam imao valjda jednom u životu.
Malo sam skeptičan prema tim protu-gripnim cjepivima, stari se cijepio prošle godine protiv gripe vulgaris, bilo mu mučno od injekcije tjednima i još na kraju pobral gripu
Ako treba budem preventivno izostal s faksa tjedan dana, ako netko s faksa dobi gripu, nikad se nezna, ne?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:52   #55
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ciclajbek Pregled postova
Mislim da bi bilo dobro izbjegavati javni prijevoz, kakvih sve ljudi tamo ima..strahota, neki dan mi se cura vozi u tramvaju, tramvaj stane, a sofer potjera dedu van,a zakaj, deda sav zasran, pa u PM....prat ruke poslije svega, pogotovo ako ste u gradu, kupit fino vitamine i minerale kapsule oni koji ne vole jest povrce (ja recimo) i voce (ja recimo, jedem samo banane, mandarine, tresnje i marelice, ostalo me ne privlaci)....Traje vam 2 mjeseca a ima preporucenu dnevnu dozu svega (iako se dnevna doza razlikuje od covjeka do covjeka s obzirom na masu,al svejedno)....
Točno. Samo kak da ga izbjegnem, pa tramvajem mi do posla treba sat i pol
  Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 11:20   #56
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
E da novinari su definitivno prenapuhali ovo
Slažem se...

Ja sam pokupija gripu prije skoro 2 tjedna, 1. dan uvečer me grlo počelo stezat, budija sam se 5 puta tu noć, ujutro temperatura 39.3...pija sam "aspirin complex" i spustilo bi mi na 38 temp, al opet bi narasla...

treći dan sam otiša kod doktorice, rekla mi je da se ne dižem iz kreveta i da se kljukam septoletama, čajevima i sirupima za iskašljavanje, a da pijem aspirin samo ako temp poraste priko 38.5...

5. dan mi je skroz pala temperatura, samo me još dan-dva ubijalo grlo, suvo ko Sahara, pija sam 3-4 litre vode u danu, nisam moga pričat koliko sam promuka, ko Nadan Vidošević pa još tri puta toliko


Rezime: 130 sati u ležećem položaju u 6 dana



Sve u svemu, krmeća gripa me se nije dojmila
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 11:53   #57
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Uskoro slijedi opći pokolj svinja kroz naredne tjedne u znak osvete za gripu!
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 11:55   #58
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
slobodno se i ja ubacim.
ok, koja je razlika zahvatila osobu sa kronicnim oboljenjem/oslabljenog imunoloskog sustava "obicna" gripa, svinjska gripa, xyz gripa? sorry, ali tako svejedno koja bolest bila u pitanju, svaka je jako rizicna jer je imunitet oslabljen. svakako nije za niti jedna bolest zdravo za gotovo, ali sto jest - cijela prica je napuhana iz raznoraznih razloga. mediji kao vukovi jedva docekali nesto s cim ce puniti naslovnice, farmaceutske firme sretne jer je velika potraznja, i pojma nemam sta.

To s medijima me uopče ne zanima.
Ono što me zanima i bode je taj stav "ako ti se naopako piše nije važno koliko je naopako i o čemu se radilo"

Sori ali ozbiljno bolesnim ljudima iz neke kritične skupine je itekako važno. A s obzirom da očito ne spadaš u takve izgleda da bi bilo previše očekivat da shvatiš kako je taj stav glupost svemirskih proporcija.

Recimo npr...
da je netko neizlječivo bolestan i da ima u životu dovoljno ozbiljnih problema bez ikakvih dodatnih bolesti...recimo da kod njega ne igra jačanje organizma tjelovježbom..recimo i da je je prošla tona ljekova kroz njegov organizam pa mu želudac ne može više izdražat razno razne vitamine i zdravu hrani te rakiju koja sve lječi ...recimo da mu antivirusni ljek prestavlja komplikaciju jednaku samoj gripi . Cjepivo isto. Recimo da je toj osobi trebalo 6 mjeseci da dode sebi nakon neceg nalik gripi.

I sad takvoj osobi nebi trebalo bit važno hoče li dobit nešto za što ima više opcija za rješavanje ili nešto drugo za što ima manje opcija za rješavanje?

To što možda tebe ili nekog drugog ovde neče impresionirat tih 4 ili 6 gripoznih dana... Živi u koži ozbiljno bolesne osobe i obični svakodnevni život če te impresionirat a da ne govorim o tome da ti ga nešto s strane u roku odmah iskomplicira do daske.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 11:56   #59
dopdilan
Premium
Moj komp
 
dopdilan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Svinjska gripa je jedna obična laž i prevara.Još jedan način da se izbiju novci iz đepova naroda. Cijena cjepljenja protiv "obične" i svinjske gripe stoji 60 kuna i ovih dana su zalihe doslovno razgrabljene. Cijena Tamiflua je od 230 do 260 kuna. Zbrojite si 2+2 i biti će vam jasno. Narod ili nezna ili zaboravlja da od obične gripe u Hrvatskoj godišnje oboli daleko više ljudi nego od ove "svinjske".
Nitko još nije umro od svinjske gripe nego su umrli od drugih komplikacija i bolesti,a gripa je sjela naknadno pa su smrt pripisali njoj radi širenja panike.
dopdilan je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 12:05   #60
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Srečom ne idem u školu i nisam prisiljen biti nigdje gdje ne želim....

ali da s mnom nepotrebno stupi u kontakt bolesna osoba jer .../ je njemu svinjska gripa prepuhani pojam ...

vjeruj mi da bi trenutačna reakcija da ga oadlamim čekičem po glavi tolikom forcom da bi mu ušao u lubanju.

i to bez da se zakašlje u mojoj prisutnosti.

Imagine 'the paničar'

btw , dosad se nisam nikad cijepio i ne namjeravam.
Sarkazam sa moje strane? Halo?

Tebe bi preventivno trebalo u ludnicu.

EDIT: I daj molim te svima učini uslugu, iščupaj slovo č iz tipkovnice.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na