Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2004., 11:24   #1
ljekra
Premium
 
ljekra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 391
Network brige i krsenje windows-a

Dal je moguce da se zbog network brige-a krse windowsi??

Ovak frend stavi wireless pci card i integrirani lan u network brige i nakon dva restart-a win sve se skrsi, gigabyte pro2 ploca (nf2 ultra)! To se i meni dogodilo prije par dana na novom stroju (epox 8rda3+), kada sam brige-o obje mrezne na njoj, pa sam morao sve ispocetka, s time da sam iskljucio jednu mreznu i sad radi ok, nazalost sad i on mora reinstal win!

Prije dva tjedna smo takoder bili spojeni (imao sam laptop sa jednom mreznom i radilo je sve odlicno, ali njemu je tada radio taj brige! fakat neznam kaj se dogada!!
__________________
Toshiba U400 - 1.86GHz, 3Gb, 250Gb, 13.3''
---
HP NX7300 - 1.66GHz, 2Gb, 80Gb, 15.4''

---
Intel Server Board, XEON 2.0GHz, 1Gb ECC, 2x18.1Gb 10000rpm raid, 3x250Gb. 2x320Gb, 1x120Gb
ljekra je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2004., 15:30   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
sta ce vam bridge?

bridge ustvari radi softwareski "switch" time sto napravi miniport (virtualnu mac adresu) na koju su spojene obje mac adrese bridga (recimo mac lana i wlana)
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2004., 16:04   #3
ljekra
Premium
 
ljekra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 391
Citiraj:
Originally posted by MasterX
sta ce vam bridge?

bridge ustvari radi softwareski "switch" time sto napravi miniport (virtualnu mac adresu) na koju su spojene obje mac adrese bridga (recimo mac lana i wlana)
Dobro, al recimo da na lan i wlan odredim svakom svoju ip adressu dali ce ovi ostali unutar WLANA-a vidjeti komp koji se nalazi unutar LAN-a, posto smo frend i ja spojeni wlanom, a on ima jos kod sebe laptop koji je umrezen lanom (crossover) sa njegov komp., znaci pojednostavljeno da ja vidim njegov laptop!!??
__________________
Toshiba U400 - 1.86GHz, 3Gb, 250Gb, 13.3''
---
HP NX7300 - 1.66GHz, 2Gb, 80Gb, 15.4''

---
Intel Server Board, XEON 2.0GHz, 1Gb ECC, 2x18.1Gb 10000rpm raid, 3x250Gb. 2x320Gb, 1x120Gb
ljekra je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2004., 17:09   #4
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
upravo to je glavni razlog zasto sam ja uvjek za AP varijantu umjesto wlan kartica... cim se pojavi vise od jednog kompa (a to ce se sigurno dogoditi) nastaju problemi...

neznam kako windows ima rjesen network loopback, ali znam da je na nekim APovima po defaultu ukljucen, linux useri rade bez problema, ali windows networking ne radi tada... kompove moras pozivati rucno iz explorera recimo: \\pcekspert\mp3

bilo bi dobro da na tom kompu gdje se nalazi wlan i lan stavite linux pa napraviti bridge to ce provjereno raditi...

provjerite da slucajno dva kompa nemaju istu IP adresu (i wlan i lan) a onda mozda jos probaj na laptopu staviti ip adresu frendove wlan kartice kao gateway... mozda upali...
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na