Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2008., 19:07   #481
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Nani dobro si objasnio svaka cast ali ljudi dosta kod nas imaju lose misljenje o plazmama i to vecina koju ja znam... imaju neke predrasude po pitanju tehnologije. A i prije su sa rezolucijama dosta brljavili pa ono. ali evo sad jedan lega ima panasonica 42PY80 i super je tv. Super slika itd...
za ove manje necu komentirat. jer ih uzivo u svim modovima rada nisam vidio.

Em sto su jos plazme i jeftinije ali hrpu struje trose i griju se ko nenormalne. (makar je to sad vec upitno ali litho mi je reko za potrosnu pionnera pa sam osto zaprepasten)
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 20:48   #482
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Nije li THX certifikat nesto sto se kupuje, a ne nesto sto se dobija?
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Da, kad se ispune uslovi i kad se plati. Ako se ne plati nista od certifikata makar proizvod odgovarao zahtjevima. Naravno da ima onih koji ne zele platiti za logo na svom proizvodu, pa postoje misljenja da je THX samo marketing.
I? Pa naravno da ga moraš platit. THX certifikat može dobit onaj koji zadovolji prohtjeve za dobivanje certifikata. Mislim da THX logo nećeš nać na jeftinoj tehnologiji za mase nego u malo skupljoj kategoriji proizvoda. Onaj proizvod koji zadovoljava THX prohtjeve je u startu proizvod visoke cijene tako da vjerujem da će i proizvođač platit još neku pinku za certifikat pa da se može pravit važan u reklamiranju svog proizvoda.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 21:57   #483
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I? Pa naravno da ga moraš platit. THX certifikat može dobit onaj koji zadovolji prohtjeve za dobivanje certifikata. Mislim da THX logo nećeš nać na jeftinoj tehnologiji za mase nego u malo skupljoj kategoriji proizvoda. Onaj proizvod koji zadovoljava THX prohtjeve je u startu proizvod visoke cijene tako da vjerujem da će i proizvođač platit još neku pinku za certifikat pa da se može pravit važan u reklamiranju svog proizvoda.
Da BUG ili VIDI naplacuju za stavljanje svoje medalje za najbolji proizvod na kutiju proizvoda - to bi ti isto bilo logicno? Sigurno bi ti predstavljalo orijentir kod kupovine.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 22:19   #484
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Da BUG ili VIDI naplacuju za stavljanje svoje medalje za najbolji proizvod na kutiju proizvoda...
misliš da ne naplaćuju kroz svoje oglase?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 22:20   #485
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
stvarno ne kuzim zasto te panasonic plazme nemaju DVB-T tunere. pa jeftinjaci iz peveca imaju. damn
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 22:26   #486
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
misliš da ne naplaćuju kroz svoje oglase?
Ma naplacuju, ali da li ih onda dozivljavas vjerodostojnim?
Mislim da je to (THX) vise marketing nego neko ultimativno jamstvo kvalitete. Uglavnom, da skratimo evo zanimljive rasprave o tome. Ja se priklanjam gorenavdenom misljenju.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:42   #487
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ma naplacuju, ali da li ih onda dozivljavas vjerodostojnim? ...
uglavnom ne.

za thx i slične tagove se slažem da uglavnom predstavljaju markentingški trik i mazanje očiju. postalo je lagano smiješno kad u opisu karakteristika proizvoda stoji 10-tak takvih oznaka... mislim da je to taktika namjernog zbunjivanja kupaca, nikako mjerilo kvalitete.
možemo to vidjeti i u oznakama snage zvučnika i pojačala (nebulozne vrijednosti wati), deklarirane vrijedosti odaziva lcd matrice (GtG umijesto BtW), kontrasta i ne znam čega sve ne.
izbij kupcu lovu iz džepa, drugo je nebitno. ionako se glas (male) skupine znalaca jako slabo čuje.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 00:30   #488
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Hhahahaha svaka cast! E dugixy kad si to tako objasnio prikljucujem se Sony taboru, samo da izbace prvi tv sa OLED-om eto i Nanija udbasa kod vas, naravno ako me primate

Sto se THX tice, ne vidim da je digao cijenu PY800 modelu, ispravite me ako grijesim ali PY700 je bio cak i skuplji prosle godine kad je izasao.
Uglavnom da li je marketing ili nije ne zanima me sve dok ta naljepnice ne uticu na cijenu konacnog proizvoda a evo koje su uslovi za ispunjavanje THX certifikata.
http://www.thx.com/products/home/hdd...s_testing.html

Ove je lista panela sa THX certifikatom kao sto vidite sa strane svi displayi ne projektori su za zemlje sa NTSC i modanim ATSC standardom.
http://www.thx.com/products/home/dis...rch/index.html

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 19.08.2008. u 00:48.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 00:58   #489
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Ma izem ti ja svu tu novu tehnologiju..
Bio poslat paket danas pa u povratku navratio u Konikom, i tako naoružan znanjem ovog threada s namjerom da zaskočim trgovca i ubijem boga u njemu malo prošetah kraj tih teve-a i žalosno sam konstatirao da je neki grunding CRT od 72cm imao najbolju sliku

Bio je neki sony lcd po 7k i ova panasonic plazma 42 nešto, skoro 8k.
Vrtio se Rtl i samo na crtu sam mogao vidjeti da ženska ima kosu. ( vlasi kose )
Nije ni plazma nešto mada su na njoj boje bile puno sličnije crt-u i nisu bile nekako razmrljane i bez granica kao na lcd-u.

Kojeg vraga ne proizvedu CRT 128cm i bar HD Redy
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 01:14   #490
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ma izem ti ja svu tu novu tehnologiju..
Bio poslat paket danas pa u povratku navratio u Konikom, i tako naoružan znanjem ovog threada s namjerom da zaskočim trgovca i ubijem boga u njemu malo prošetah kraj tih teve-a i žalosno sam konstatirao da je neki grunding CRT od 72cm imao najbolju sliku

ha ha,dobar si,ja obićno trgovkinje zaskaćem ali nemam ništa protiv tvoje metode dok nisam taj kojeg zaskaćeš ja ali rekla bi moja baka -ćudni su putevi božji zato neka ti je sa srećom

vidiš nani još malo i 3 svjetski rat,i crt strana se ukljućila u sukobe,ona se drži one narodne-zavadi pa vladaj hehe
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 01:44   #491
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ima li panasonic plazme s DVB-T koje su ekvivalenti (ma sve isto kao kod) py80 modela?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 02:05   #492
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ha ha,dobar si,ja obično trgovkinje zaskačem ali nemam ništa protiv tvoje metode dok nisam taj kojeg zaskačeš ja ali rekla bi moja baka -čudni su putevi božji zato neka ti je sa srećom
Ma taj mi je na tapeti od prije, pokušao mi nešto uvalit kad sam prije bio.

btw: jel ti možda fali koje slovo na tipkovnici ?


Da, problematika oko tih televizora je zbog toga što to nije više ko nekada, dobra antena i deri.
Imamo analogno emitiranje još uvijek, malo dvb-t, ponegdje i hd...
Ljudi se pale na veličinu ekrana i rijetko tko će uzeti manji ekran ali kvalitetniji, sa boljom slikom.
Kad se ustale neki standardi oko samog emitiranja dobri televizori će sami isplivati na površinu.
Nije problem dati i 10k za dobru telku, ljudi se snalaze, dižu kredite itd.., ali dođeš doma i imaš
osjećaj da si sa konja pao na magaca kad pogledaš sliku.

Nebi vjerovali koliko ljudi prati još programe naših susjeda, istočnih i južnih a sad se vraćamo u 80-te kad je
bilo 3 programa i mađari, mislim... toliko i sad programa imamo na dvb-t ako uopće imamo sreću da smo pokriveni s njim.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 02:13   #493
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
ima li panasonic plazme s DVB-T koje su ekvivalenti (ma sve isto kao kod) py80 modela?
ako se ne varam ne postoji nazalost ne... jebote tv 42'' a ima analogiju koja stane u CRT od 55cm... to mi ne ide u glavu nikako a vec 2 god imam DVB-t tv karticu..... pa jebes hd ready tv ako nema mpeg 4 dekoder ako cemo realno tu ti mazu oci sa nekim standardima hehehe

cuj ne napustam ja tabor samo sam objektivan i gledam realno na situaciju i da mogu imat doma sto god i ako je nesto bolje reci cu da je bolje ili kad je netko u pravu. Mene to ne dira koje ima je na tv.u meni je bitno da to sluzi svrsi.

Stuc imas pravo pogotovo oko velicine ekrana 90% koje znam daj sto veci ekran za sto manje para a ni ne gledaju hoce li im to stat u sobu em to em udaljenost samog tv.a od mjesta gledanja.... a po pitanju DVB-T zalosno je sto netko istovari za plazmu 10k kn full hd a nema ni digitalni prijemnik u sebi to me dosta ljuti ili bar mpeg 4 dekoder.... Btw meni je analogija opcenito odvratna slika pogotovo sad u stanu di mi je totalno sjebana antena i sad cekam max tv koji ima odlicnu sliku bar je digitalna... neke stvari i u hd.u
moj prijedlog tko moze nek si uzme max tv i to je to... ili digi tv
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 08:07   #494
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
2 dugixy1

I ostali, držite se teme, bez č i ć problematike.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 09:16   #495
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 550
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
2 dugixy1

I ostali, držite se teme, bez č i ć problematike.
Potpisujem ..

ps. ....i da imam namjeru kupiti tv (lcd or plasma) fakat nakon ovog pročitanog materijala ...no definitvno mislim da par savjeta ne škodi, onda fino otići i uživo pogledati ''odabrane'' i odabrati najboljeg konja..
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 15:02   #496
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
neznam kako vi al za 50" lcd ili plazmu nevazno, moras biti udaljen minimalno 4 metra a preporuceno je 5m e sad ak uzmemo da je soba neka kocka i da nemate trosjed u zidu treba vam cca 6m dnevnog boravka a ako je to kocka znaci da imate dnevni boravak 36 kvadrata....

svak cast nanni na postovima al ja mislim da bi se ipak trebali orjentirati na 32-37-40-42 inca panele jer ak se nevaram 90% ljudi ima manji dnevni boravak od 40 kvadrata, e kad smo vec u toj domeni ja mislim da sony ima dosta kvalitetne modele u 40" segmentu da parira plazmama (naravno da ce biti skuplji cca 20-30%) al to je sony koji nikada nije bio jeftini...


Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
stvarno ne kuzim zasto te panasonic plazme nemaju DVB-T tunere. pa jeftinjaci iz peveca imaju. damn
nemaju jer su pederi. panasonic plazme za zapadno trziste imaju dvb-t, po meni je ovo jako los potez panasonica al opet i bez toga predstavljaju besbuy.

Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
pa kolika je onda vidljiva razlika ako na plazmi hd ready PV80 pustiš full HD (25,50gb) film u usporedbi sa PY80 koja je full HD?
na 42" sa 3 metra neces vidjeti razliku, na metar i pol ces vidjeti dakle mala je razlika tako da po meni davati cca 9500kn za py naspram 6500 za pv je ludost i granici sa gluposcu.

fkors ak se ima para sam neka se ide na fullhd
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 17:48   #497
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,649
Ljudi koji način spajanja je najbolji sa lcd tv-a na laptop?inače imam onaj vga na laptopu
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 19:00   #498
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi koji način spajanja je najbolji sa lcd tv-a na laptop?inače imam onaj vga na laptopu
pa spoji ga onda pomocu toga ja sam se iznenadio kako je dobra slika jedino me rezolucija malo kolje 1024x768 nemrem vecu ne znam zasto mozda radi laptopa ili kabla ko bi vrag znao... ako mozda netko za rjesit misteriji bio bi mu zahvalan. radi se o ATI grafickoj 9200mobile
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 19:07   #499
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
@ osjecanin - probaj staviti modane desktop drivere (ne mobility radeon), pa promjeniti rezoluciju. vjerojatno je zbog toga.


evo cijeli dan se zabavljam s panasonic plazmama i mislim da sam skuzio da pz modeli (pz80,pz84 ...) imaju tuner. nabava.net je bila vrlo sretna kad sam je pitao za "panasonic pz". samo izpljunula TH-42PZ8ES za 8400 kn u vemulju. misljenja o tom modelu?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:08   #500
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Vidim admin promjenio naziv topica, dobar potez, da se neke stvari ne ponavljaju na vise razlicith topica

Zadrzan je izgled PV80 modela ali je dodana Full hd rezolucija sa 24p podrskom, imas manje HDMI portova tacnije 2, sto je razumljivo jer je PZ8 entry model PZ8xx serije, vReal 3 engine, CI slot, takodjer je kontrast 20000:1 i 4096 gradacije sive dok na PZ80(0) je kontrast 30000:1 i 5120 gradacije sive (nijanse boje).
Naravno ako se zaista radi o PZ a ne PY modelu imas i digitalni tuner.

Dakle u full HD domeni ovaj model je kao u hd ready domeni pv80. Dakle best buy.
Kvalitet slike nema potrebe spominjati.

Ostaje jedino prica o isplativosti 1080p reze na 42" ekranima pa bih ti prije kupovine preporucio da pogledas i 42PV80 model koji ima 3 HDMI-a i kontrast 15000:1 i 720p rezu. Dosta je jeftiniji a vise bi ti se isplatio ako nisi zaludjenik Blu-raya i HD 1080p ripova.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 19.08.2008. u 20:26.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:12   #501
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Vidim admin promjenio naziv topica, dobar potez, da se neke stvari ne ponavljaju na vise razlicith topica
kaže admin ajde dugixy1 da spasim nani-a poraza,pa reko ajde

zvonac jesi kupio LCD ako da koji?
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:21   #502
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,649
Sony v4500 32"..zasad prezadovoljan..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:29   #503
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
2 dugixy1

Nije admin al mod je.
I ubuduće nemoj ič više u OT.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:49   #504
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Ovo je vjerovatno pitanje koje mnogi postavljaju sebi prije kupovine novog TV miljenika, a ujedno predstavlja i zabavni dio u razmišljanju budućih korisnika – gledatelja slike na ekranu.Dakle, što kupiti: Plasmu ili LCD, ili još bolje pitanje s kojim se uglavnom zamaraju kupci glasi: što je bolje Plasma ili LCD?S ovim problemom biramo zapravo između dvije tehnologije koje su konkurentske. a koje imaju slična svojstva, kao što su primjerice oštrina slike, dubina slike, boja u svim njenim aspektima , pakiranje proizvoda i sl. Prvi čimbenik koji nam zapne za oko (a koji je i najvažniji na ovim našim jadnim ekonomskim prostorima) je na žalost cijena, a onda veličina ekrana, s mišlju može li nam nova igračka stati ili ne u zamišljeni prostor.Iako imaju dosta sličnosti ove dvije tehnologije su i dosta različite u svom putu – načinu prijenosa slike do svojih konzumenata.Ne upuštajući se u detaljno objašnjenje rada plasme i LCD-a, navest ću samo osnovni način rada jednog i drugog, kako bi se nešto bolje shvatio njihov rad u stvaranju slike.



Tekst koji vam donosimo nije potpun. On će se nadograđivat i nadopunjavat iz dana u dan. Tekst su pisali kolega mytbyte i wob na temelju zivotnog iskustva stećenog u radu sa audio video opremom.

Želimo svima pomoć koji se ne mogu odlućit sto da kupe.

Dio teksta je preveden sa stranih web stranica koje smo smatrali objektivnim i relevantnim. A veliki dio samo i sami pisali. Neke slike iz teksta su skinute sa weba a neke slike su od mene ( woba ) koje sam ja uspio poslikat za vrijeme testiranja pojedinih modela televizora. ( još nisu unešene )

Plasma ili lcd tekst mozete proćitat na hdtehnika.com portalu !


http://www.hdtehnika.com/index.php?o...ask=view&id=34
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 21:10   #505
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Kakva je trenutno situacija što se tiče potrošnje el. energije između full HD plazme i LCDa identičnih dijagonala?
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 21:34   #506
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor mars952 Pregled postova
Ovo je vjerovatno pitanje koje mnogi postavljaju sebi prije kupovine novog TV miljenika, a ujedno predstavlja i zabavni dio u razmišljanju budućih korisnika – gledatelja slike na ekranu.Dakle, što kupiti: Plasmu ili LCD, ili još bolje pitanje s kojim se uglavnom zamaraju kupci glasi: što je bolje Plasma ili LCD?S ovim problemom biramo zapravo između dvije tehnologije koje su konkurentske. a koje imaju slična svojstva, kao što su primjerice oštrina slike, dubina slike, boja u svim njenim aspektima , pakiranje proizvoda i sl. Prvi čimbenik koji nam zapne za oko (a koji je i najvažniji na ovim našim jadnim ekonomskim prostorima) je na žalost cijena, a onda veličina ekrana, s mišlju može li nam nova igračka stati ili ne u zamišljeni prostor.Iako imaju dosta sličnosti ove dvije tehnologije su i dosta različite u svom putu – načinu prijenosa slike do svojih konzumenata.Ne upuštajući se u detaljno objašnjenje rada plasme i LCD-a, navest ću samo osnovni način rada jednog i drugog, kako bi se nešto bolje shvatio njihov rad u stvaranju slike.



Tekst koji vam donosimo nije potpun. On će se nadograđivat i nadopunjavat iz dana u dan. Tekst su pisali kolega mytbyte i wob na temelju zivotnog iskustva stećenog u radu sa audio video opremom.

Želimo svima pomoć koji se ne mogu odlućit sto da kupe.

Dio teksta je preveden sa stranih web stranica koje smo smatrali objektivnim i relevantnim. A veliki dio samo i sami pisali. Neke slike iz teksta su skinute sa weba a neke slike su od mene ( woba ) koje sam ja uspio poslikat za vrijeme testiranja pojedinih modela televizora. ( još nisu unešene )

Plasma ili lcd tekst mozete proćitat na hdtehnika.com portalu !


http://www.hdtehnika.com/index.php?o...ask=view&id=34
evo pročitao članak sve fino napisano, i ima logike,plazma je bolji odabir u svakom slučaju...

Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Kakva je trenutno situacija što se tiče potrošnje el. energije između full HD plazme i LCDa identičnih dijagonala?
prema ovom članku ista je potrošnja,pročitaj ga najbolje
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 21:45   #507
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Wobe dobar tekst da raja znaju kako sta dalje

Treba ovaj tvoj tekst opaliti kao sticky
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 22:15   #508
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
svak cast nanni na postovima al ja mislim da bi se ipak trebali orjentirati na 32-37-40-42 inca panele jer ak se nevaram 90% ljudi ima manji dnevni boravak od 40 kvadrata, e kad smo vec u toj domeni ja mislim da sony ima dosta kvalitetne modele u 40" segmentu da parira plazmama (naravno da ce biti skuplji cca 20-30%) al to je sony koji nikada nije bio jeftini...
Bravo kodijače, pogodio si srž
Već sam nekoliko puta pokušavao čitati po forumima i skupljati informacije da kupim novi telkač i uglavnom bih pronašao hrpu dvosmislenih informacija i na kraju odustao od kupnje.

Ja imam dnevni boravak od 14 kvadrata, i udaljenost s koje bi se gledao tv je od 1.75 m do 3.5 m max. Došao sam do zaključka da bi mi najbolje pasao tv od 82cm (32''). Nisam vidio da ima plazmi tih dijagonala pa mi preostaje LCD. Ili možda mislite da bih s te udaljenosti mogao gledati i neku jeftiniju plazmu?

Tv bi služio za gledanje naših zemaljskih tv postaja. Imam loš analogni signal a dobar digitalni signal tako da je poželjno da telkač ima DVBT. Zatim bih puštao HD filmove, serije i sl. s kompa, nešto možda i divxa i povremeno bih spajao bih telkač s kompom za prezentaciju nekih stvari koje imam na kompu.

Kao i većina 'rvata nemam velku plaću pa je moj budget za tv do cca 4.000,00 kn. Eventualno, u nekom ludom raspletu događaja (hint - dobitak u kladionici ili na lotu ), do nekih 5.5000,00 kn za neku jeftiniju plazmu.

E sad vi meni, umjesto da se gore priča o telkačima koji vrijede više od mog auta (), recite kaj mi je najispaltivije kupiti do 4k kn a kaj do 5.5k kn, uzimajući u obzir ono sve kaj sam iznad napisao.

Prijedlog, prosim lepo
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 22:28   #509
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
ima li panasonic plazme s DVB-T koje su ekvivalenti (ma sve isto kao kod) py80 modela?
Samo da se osvrnem na ovo...

PV... - analogni tuner, HD ready
PX... - digitalni tuner, HD ready

PY... - analogni tuner, Full HD
PZ... - digitalni tuner, Full HD

Na našem tržištu se vrte serije s analognim tunerima jer je tek manji dio države (čitaj: tržišta) pokriven digitalnim signalom. Istina, zadnjih mjeseci bilo je napretka u tome, ali još uvijek je to slabo u mnogim krajevima, ali treba nešto vremena da Panasonic reagira.

Onaj broj je inače oznaka serije (serija Px7... bila je 10. generacija plazma panela, Px8... je 11.), a što veći broj to bolji i skuplji model (npr. PV8 - PV80 - PV800).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 22:52   #510
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Bravo kodijače, pogodio si srž
Već sam nekoliko puta pokušavao čitati po forumima i skupljati informacije da kupim novi telkač i uglavnom bih pronašao hrpu dvosmislenih informacija i na kraju odustao od kupnje.

Ja imam dnevni boravak od 14 kvadrata, i udaljenost s koje bi se gledao tv je od 1.75 m do 3.5 m max. Došao sam do zaključka da bi mi najbolje pasao tv od 82cm (32''). Nisam vidio da ima plazmi tih dijagonala pa mi preostaje LCD. Ili možda mislite da bih s te udaljenosti mogao gledati i neku jeftiniju plazmu?

Tv bi služio za gledanje naših zemaljskih tv postaja. Imam loš analogni signal a dobar digitalni signal tako da je poželjno da telkač ima DVBT. Zatim bih puštao HD filmove, serije i sl. s kompa, nešto možda i divxa i povremeno bih spajao bih telkač s kompom za prezentaciju nekih stvari koje imam na kompu.

Kao i većina 'rvata nemam velku plaću pa je moj budget za tv do cca 4.000,00 kn. Eventualno, u nekom ludom raspletu događaja (hint - dobitak u kladionici ili na lotu ), do nekih 5.5000,00 kn za neku jeftiniju plazmu.

E sad vi meni, umjesto da se gore priča o telkačima koji vrijede više od mog auta (), recite kaj mi je najispaltivije kupiti do 4k kn a kaj do 5.5k kn, uzimajući u obzir ono sve kaj sam iznad napisao.

Prijedlog, prosim lepo
Sony 32V4500
Nani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na