Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2007., 08:30   #1
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
senzor temperature proca prolupao ?

Pokrenem Everest, očitam temp. proca = 11 C. PC Wizard kaže isto, a AMD Overdrive za jednu jezgru daje vrijednost 21-22 C. a za drugu 16-17 C.
MB je ECS AMD 690 GM - AM 2, proc AMD 64 X2 4000+
Znam de proc ne može biti hladniji od sobe ( 23-27 C. ) no, kako uopće vjerovati matičnoj da je izmjerena temperatura bilo koje vrijednosti točna, i da se u tom trenutku ne sprema tzv. bijeli dim ?
Što mi je činiti ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 08:34   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Baš ništa redovita pojava u računalnom svjetu, ništa se neće (ako se nebi i inače) pretvoriti u dim, a što se temperatura tiče one se određuju u odnosu na neke ref vrijednosti el otopora "sondi" unutar čipova i što su dalje od te ref vrijednosti (to je ona throtthle down temperatura) to su manje precizni i zapravo mogu služiti samo kao grubi orjentir...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2007., 08:39   #3
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Hvala na brzom odgovoru, no zanima me kako u biosu postaviti vrijednosti vezane uz prekoračenje temperature proca?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 09:11   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ha stavi na 5-10C manje od nominalne kritične temperature za tvoj procesor (imaš na AMD swebu među specifikacijama svoj procesor pa vidi koje su) i na sigurnom si iako kao što sam rekao što je dalje to su manje precizne a naravno i obrnuto što je bliže toj kritičnoj tempoeraturi to su senzori precizniji...

Kužiš npr na stvarnoj temperaturi proca od recimo štajaznam 30C će ti senzor pokazivati 15 dakle bit će 15 odstupanje, a na 60 će ti recimo odstupanje bit par C pa će pokazivati 57 ili 63 npr...

Recimo mojem je maks radna temperatura 73c ja imam shutdown na 70C warning na 66 a fan upspeed na 58 podešen i to je dosta rijetko da se desi kadd je proc baš konstantno u full loadu treba jedno pola sata da se zagrije na 60ak C i da mi se upale ventilatori, samo znaj da ta temperatura za ubrzavanje ventova je stvar ploče i mjeri se iz senzora u socketu ne onog iz jezgre ili junctiona tako da baš zato uvjek stavi adekvatan cooler na CPU i par C niže od kritičnih...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na