Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2007., 21:46   #1
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Copyright & pozadinska slika na webu

Pozdrav!
Kolegu muci jedan problem a nisam dovoljno upucen u te stvari da ga savjetujem.
Napravio je web (osobne stranice) za jednu osobu koja ce imati na tom webu slike koje je sama naslikala tako da drugi znatizeljnici, prijatelji, slikari mogu vidjeti uratke.

E sad on je "sklopio" cijeli web i za pozadinu dao jedan wallpaper koji se savrseno uklapa u cijeli koncept.
Wallpaper je nasao na netu kao sto se nadju i stotine drugih.
Wallpaper nema na sebi otisnutog autora niti nekakav nick, web ili bilo sto drugo sto upucuje na autora.
>>> Njega brine da li je to ilegalno ako on ostavi tu pozadinu jer ipak koristi neciji wallpaper za tudji web?
Da zna ciji je wallpaper napisao bi autora i trazio njegovu dozvolu ali ovako ne zna sto da radi ili mozda da napise nesto tipa >>> All rights reserved i slicno.
__________________
Fujitsu C710 • i5 3470 • 8GB DDR3 • Crucial 512GB • nVIDIA Quadro K620 • iiyama 24" ProLite • Win 10
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 22:18   #2
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
1. heh nikako nemoze staviti samo tako wallpaper (iako nema sanse da taj netko to bas vidi i da bude problema)

2. imati wallpaper za pozadinu sajta nije bas najsretnije rjesenje wallpaper je recimo 1024x768 i sad kad to netko s widescreenom gleda taj mu se wallpaper poprilicno gadno ponavlja,,,,,, tako da je bolje staviti nekakvu boju, patern bilo sto samo ne SLIKU
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2007., 13:15   #3
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Slazem se s Speedyem.

Ak vec tolko zarko zeli tu sliku u pozadini, onda nek slozi site, tak da se slika fadea u boju, tak da za ostale rezolucije bu ti zgledalo kak spada.

Rijesenje za sliku: nek ta osoba naslika tu sliku, pa onda nek stavi tu naslikanu sliku na podlogu...

Osim toga, bezveze je stavljat na svoj web tudje slike, bez obzira jel su free ili imaju copyright, pogotovo ne na site od nekog slikara
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na