Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.05.2007., 01:04   #1
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Links - prevaranti / reklamacija

Dakle, vec sam i prije pisao o svojim "super" iskustvima sa navedenom
firmom, ali ovo danas sto mi se desilo, je prelilo casu.

Odnesem ja prije 7 dana jedan Maxtor na reklamaciju.
Isti je poceo zahebavati, dizati Win po 15 minuta itd...itd... radio je u
dobro provjetrenom Enermax kucistu sa Enermax napajanjem, na Abit ploci u
uredu, punih 2 godine i 5 mjeseci!
SeaTools je prijavio hrpu gresaka i odem ja u Links.

Disk je kupljen kao komponenta, izmedju ostalih komponenti za cijelu
konfu... dakle oni NISU slagali komp! tj. ja od njih NISAM kupio konfu /
komp.


Na racunu, a i pri kupovini disk je imao 36 mjeseci garancije.... ne bih ga
ni uzeo drugcije, s obzirom da je u pitanju Maxtor, a drugih od 80 Gb
trenutno onda nisu imali.

Na zaprimanju disk je uredno prosao proceduru, tj. pasao je po serijskim
brojevima, po racunu, po barkodu.
I djelatnik na zaprimanju mi je potvrdio da je disk u garantnom roku, tj. da
je sve OK, te da ce oni disk istestirati i javiti mi se.

Nakon 3-4-5 dana zivkanja da vidim da li je disk prosao i njihovo hebeno
dugotrajno testiranje, javi mi se njihov djelatnik i kaze, da disk je
neispravan i dati cemo vam drugi, ali kolega koji radi zamjene nije tu, pa
nazovite kasnije.
Zovem ja za 10 minuta i veli meni lik da mu je zao ali da disk ima samo 12
mjeseci garancije i da mi nece dati novi.

Ja lud naravno, ali i dalje cool, velim njemu da na racunu pise 36 mjeseci,
da je na zaprimanju bilo sve OK, da imam racun, garanciju, otpremnicu...

I onda pocinje pokusaj pranja mozga i tretiranja kupca kao idiota... pa
znate ovo, pa znate ono, pa u sumi su, u bunaru su.... ma ono FUCK YOU ...

Nakraju, valjda kupujuci vrijeme, me trazio da mu sve to faksiram, sto sam i
ucinio.

Do kraja radnog dana servisa se ntko nije javio.... zovem ja, kolega se jos
nije vratio (mos si mislit)

Danas, zovem ujutro i konacno ovi se skoncentriraju i odluce priznati
reklamaciju.
E sad ja ne budi lud, pitam lika, s obzirom da nemaju isti disk, koji cu
disk dobiti.
Veli ovaj da cu dobiti najblizi moguci starom disku....
Ja velim najblizi moguci cijenom (sto je po zakonu) ili kapacitetom.
Ovaj veli kapacitetom.
Ja ga podsjetim da su mi duzni u slucaju da nemaju isti artikl ili vratiti
novce ili ponuditi drugi artikl u istoj protuvrijednosti.
Ovaj veli da oni to ne rade (kad valjda posluju u Zanzibaru, pa tko hebe
lokalne zakone) i da ako hocu da ce oni moj disk poslati u Maxtor (?!!?), pa
da mogu cekati...bla...bla..kenj...kenj...

Meni pun qua svega i ja odlucim uzeti disk od 80 Gb i zaboraviti i njih i sve.... ali tu nije kraj price!

Daju meni oni disk i papir na kojem pise da je reklamacija rijesena.
Pitam ja a gdje je garancija za novi disk???
Veli lik, nema... taj vam je disk kod nas pod garancijom koliko je ostalo garancije od starog diska, a poslije ako se nesto desi da ga nosim uvozniku!!!?!?!? Bez racuna, bez papira, bez icega!!!

E tu sam puko!!!

Uglavnom da zavrsim, Links je nekad davno bio super firma / trgovina, ali
ovo u sto se sad pretvorio je kopija HG-Shrota u najgorim danima (prije
posjete horde inspekcija). Dapace kad malo bolje razmislim s HG-Shrotom sam
imao daleko manje problema nego s ovim lopovima!
Ovo mi je 3 ili 4 put da mi 100% uredno pokvarenu robu, pod garancijom,
Links pokusava smuljati, tj. izvuci se iz obaveze zamjene robe ili povrata
novca.

E pa dragi moji Linksovci, racunajte s tim da cu ovo prijaviti svim
nadleznim inspekcijama, da cete zavrsiti na "Potrosackom kodu", u novinama,
na newsima, na forumima.... racunajte da mojih 40 - 50k kn koje sam
godisnje, uredno godinamaaaa ostavljao kod vas + sve moje preporuke,
stranke, susjede i prijatelje, mozete ZABORAVITI!

Deckima u prodaji svaka cast, ovi u servisu samo rade svoj posao, ali ono
sto je "vodeca garnitura" napravila od Linksa je sramota!!!!

Ja da kod njih uzimam hrpu robe, pa poslije se crvenim pred strankama i
ljudima, zato sto su oni lopovi i prevaranti i gledaju kako da izbjegnete
reklamacije i garancije ... e netje ici!


Nebi sve ovo pisao da je ovo prvi slucaj, ali ovo mi je 3 ili 4 slucaj da mi
isto sranje pokusavaju napraviti.

Mislio sam da ovo objavim i na njihovom forumu, ali znam da ce maknuti post,
pa nema smisla.
Zato evo ga na newsima i na nekim drugim forumima, pa neka ekipa cita i neka
vidi sto ih moze snaci ako svoje novce odluce ostaviti u Linksu!

Toliko!
__________________
Ovo je potpis...

Zadnje izmijenjeno od: pigo1973. 31.05.2007. u 01:25.
pigo1973 je offline  
Staro 31.05.2007., 01:59   #2
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
I kaj sad? Ceg sam se sve nagledo i u HgSpotu i u Ve-milu i u jos puno firmi, na kraju ne bi trebao nigdje kupovat.

Ponekad pomaze i lijep pristup, a ne odma na pas mater
vga killer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2007., 02:09   #3
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Kako mislis kaj sad??
Pa ljudi ocigledno krse zakon ove zemlje i kaj sad.... mozda je tebi to tako, ali meni nije.... drugo, u HG-Spotu bar na spomen zakona, odrade sve kako treba.

Ovi su se probahatili i izmisljaju svoje zakone o potrosacima.


Nadalje, nisam ja nikom hebo pas mater.... u cijeloj sam situaciji bio izuzetno smiren , ovo sam sve napisao da ljudi vide sto im se MOZE (a i ne mora) desiti.
__________________
Ovo je potpis...
pigo1973 je offline  
Staro 31.05.2007., 04:02   #4
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Samo ne znam od kud si ti iscupao informaciju da su ti oni dužni dati nešto u cijenovnom rangu robe koja je imala tu cijenu prije 2.5g?? To mi nije logicno nimalno i ne vjerujem da je tako... ako si imao disk od 80GB gdje je problem da ti ga zamjene sa drugim diskom od 80GB?? Zato što si ga ti platio prije 2.5g vjerojatno oko 700kn sad bi trbeao dobiti neki od 320GB?? Sto se tice garancije, zamjenski artikal nikad ne dobiva novu svoju garanciju nego se uvjek veže na garanciju orginalnog artikla. Jer po tvom oni bi ti za disk star 2.5g trebali dat novi (cca 320GB) sa novnom garancijom od 3g (ili koliko) i onda bi im ti ponovno mogao doći za 2.5g da ti se taj disk pokvario pa bi ti onda trebali dati neki disk od 3TB i novu garanciju....Pa da je tako ja bi jos imao disk na račun onog od 125MB iz 286-tice...

Također po pitanju računa za zamjenski disk, normalno je da ga nisi dobio, ti imaš račun za orginal disk i rješenje po kojem je taj disk sa svojim serijskim brojem zamjenjen sa drugim diskom sa svojim serijskim brojem....

Sorry ali mislim da tu griješiš...
Foxman je offline  
Staro 31.05.2007., 07:30   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Nisu ti dužni dati novi disk po toj cijeni, već proizvod koji je karakteristikama isti ili sličan mijenjanom artiklu.
Garancija se ne produžuje, već se garancija od prvog proizvoda nadodaje na novi.
To su činjenice.
tor je offline  
Staro 31.05.2007., 07:35   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
Samo ne znam od kud si ti iscupao informaciju da su ti oni dužni dati nešto u cijenovnom rangu robe koja je imala tu cijenu prije 2.5g?? To mi nije logicno nimalno i ne vjerujem da je tako...
to bi trebalo biti tako kako je rekao, da se vraca pun iznos placenog, ali ima neka "rupa" u zakonu tako da ne dobivas cijenu koju si platio nego zadnju cijenu po kojoj je disk bio dostupan u slobodnoj prodaji. ali i to nije fer jer onda trgovac ne gleda najmanju cijenu u svom ducanu nego gleda najmanju cijenu opcenito, ali da je uracunat pdv...
tak da mogu muljat na sve nacine...
takvih problema imao sa ve-milom, linksu nista nisam moro vratit za sad, a u hgspot nikad isao...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 31.05.2007., 07:43   #7
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Ja imao više reklamacija u linksu, ali sve mi super riješili, nikad nikakav problem tak da i dalje kupujem kod njih. Mada nisam nikad imao problema ni s drugim firmama. Očito stvar pristupa
lajchi je offline  
Staro 31.05.2007., 08:50   #8
Chosen
Banned; neopisivo
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 231
šteta...kupujem od links već 3 godine i trošim puno na njima...nikada u životu imao problema sa njima...
Chosen je offline  
Staro 31.05.2007., 09:02   #9
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
Složio bih se da je problem u pristupu. Osim toga, mogla se otvoriti tema na linksovom forumu, na za to predviđenom mjestu.
stef je offline  
Staro 31.05.2007., 09:13   #10
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Trenutno mi je veći dio kompa u Linksu na servisu. Ne mam vremena niti volje gledati što je crklo. Što god da je crklo biti ću sretan da ima garanciju i sl. Ako je ima u Linksu, biti ću sretan ako ne trebam platiti punu cijenu te komponente jer sa novčanikom nisam baš u dobrim odnosima. Činjenica je da sam komponentu koristio neko duže vrijeme. ne znam koliko ali je prešlo godinu dana sigurno.

Nikada u informatičkim dučanima nisam izrekao niti jednu psovku i gotovo svaki put sam prošao bolje nego sam mogao očekivati u najluđim snovima. Samo jedan primjer je iz InfoGame (a znamo svi kakvi su). Crko disk od 46.1 Gb (ultimativno najveći na tržištu) a u zamjenu sam dobio 40.1 (novi najveći) i 256Mb RAM-a za koji nisam trebao platiti iako je doplata trebala postojati i to ne baš mala.

U Linksu sam u zamjenu za sumnjivo neispravnu ploču (njima radila normalno, meni ne) dobio drugu, malo jeftiniju i cooler. Cooler je dobrano prešao razliku u cijeni. Druga je stvar što je cooler loš i preskup.

Nemojte se svađati s ljudima. I oni imaju osječaje i mogu vam napakostiti ako se zainate. nema potrebe nikoga vrijeđati.
RAK je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2007., 09:14   #11
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
ja imam samo pozitivna iskustva s njima(Links-Rijeka)
uvijek su bili fer kada je trebalo nesto mijenjati.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline  
Staro 31.05.2007., 09:21   #12
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
Samo ne znam od kud si ti iscupao informaciju da su ti oni dužni dati nešto u cijenovnom rangu robe koja je imala tu cijenu prije 2.5g?? To mi nije logicno nimalno i ne vjerujem da je tako... ako si imao disk od 80GB gdje je problem da ti ga zamjene sa drugim diskom od 80GB?? Zato što si ga ti platio prije 2.5g vjerojatno oko 700kn sad bi trbeao dobiti neki od 320GB?? Sto se tice garancije, zamjenski artikal nikad ne dobiva novu svoju garanciju nego se uvjek veže na garanciju orginalnog artikla. Jer po tvom oni bi ti za disk star 2.5g trebali dat novi (cca 320GB) sa novnom garancijom od 3g (ili koliko) i onda bi im ti ponovno mogao doći za 2.5g da ti se taj disk pokvario pa bi ti onda trebali dati neki disk od 3TB i novu garanciju....Pa da je tako ja bi jos imao disk na račun onog od 125MB iz 286-tice...

Također po pitanju računa za zamjenski disk, normalno je da ga nisi dobio, ti imaš račun za orginal disk i rješenje po kojem je taj disk sa svojim serijskim brojem zamjenjen sa drugim diskom sa svojim serijskim brojem....

Sorry ali mislim da tu griješiš...

Gdje sam to iscupao...
Prouci malo zakon o obaveznim odnosima i zakon o zastiti potrosaca.

Drugo, imao sam takvo iskustvo 2 puta u HG-Spotu!!
1. put sa krepanom DVD przilicom, koja je bila 4x i kostala 450 kn.
U zamjenu sam dobio najskuplju od kojih 280-290 + mogao sam izabrati za ostatak robu kod njih!

2. put krepana 7800GT 512, nova bila 3000+ kuna, u zamjenu sam dobio X1900XTX,

Dakle, po tvome u HG-Spotu su dobrotovri i vole se razbacivati parama.

Prije bih rekao da su hrpu puta zavrsili na raznim inspekcijama, forumima, novinama i sl. pa su odlucili POSTIVATI ZAKON.

Zamisli!
__________________
Ovo je potpis...
pigo1973 je offline  
Staro 31.05.2007., 09:22   #13
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Pigo1973 malo si se previše zaletio nepotrebno
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 31.05.2007., 09:34   #14
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
Samo ne znam od kud si ti iscupao informaciju da su ti oni dužni dati nešto u cijenovnom rangu robe koja je imala tu cijenu prije 2.5g?
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Nisu ti dužni dati novi disk po toj cijeni, već proizvod koji je karakteristikama isti ili sličan mijenjanom artiklu.
Garancija se ne produžuje, već se garancija od prvog proizvoda nadodaje na novi.
To su činjenice.
to nisu cinjenice, to su zablude.
zakon o potrosacima, koji mozete naci na narodnim novinama nalaze da ukoliko se unutar 45 dana uredaj/komponenta ustvrdi kao neispravna moras dobiti istu stvar. ako je nema, imas pravo dobiti svaku kunu svog novca nazad, isto kao sto po zelji imas pravo uzeti bilo sto drugo u ducanu u vrijednosti vracene robe.

nadalje, jamstvo na novu robu nema nikakve veze s reklamacijom. to sto je njemu unutar jamstvenog roka jedna riknula, i treba dobiti novu, to nema nikakve veze. proizvodac daje jamstvo na svaki artikal a ne na jedan tog tipa. tom logikom i takvim zakonom koji to omogucuje, bi jedan disk prodan tebi, imao zajednicko jamstvo sa istim takvim prodanim meni na taj dan. ono sto neki ljudi ne shvacaju je da reklamacija nije zamjena komponenata. u knjigovodstvu firme prilikom reklamacije sa racuna se skida placena vrijednost. reklamacijska primka vrijedi kao svojevrsni bon na tu svotu novaca. e sad dalje zakon kaze da ako prodavac ima, da moras taj bon iskoristiti za istu stvar. no ako nema, imas apsolutnu mogucnost iskoristiti svoj novac na koji god nacin zelis. zasto? zato jer si platio neispravan uredaj. platio si ga da radi 3 godine, ne 2 godine i 4 mjeseca. dok on ne radi 3 godine, ti nisi dobio sto si platio. kao da ti nisu isporucili jednu glavu unutar diska. platio si ih 4, moras ih dobiti 4.

ja znam da to njima radi probleme u racunovodstvu, obracunata godina, placeni porez ovo-ono. no barem vi kao informaticari bi trebali podrzavati kvalitetno odradivanje svog posla. u pravilima racunovdstva postoje jasna pravila kako se sto radi, to sto je danas puno nesposobnih ljudi, to je njihov problem. kupac koji je prije 30mj. iskesirao 1000kn za HDD nije duzan to placati. sjedite i placite koliko hocete, kukajte da su vam male marze, ljudi nesposobni a tecaj prevelik. ali zakon kaze jedno, vi radite drugo. tako nejde, i nesmije ici.
mat je offline  
Staro 31.05.2007., 09:48   #15
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Upravo tako!!!

Samo smo mi zemlja seljaka na brdovitom Balkanu, koja voli biti guzena, sto dublje u supak i bez vazelina ako je moguce.

To je nas problem...

Naprosto ne mogu vjerovati da postoje ljudi koji se ovdje zalazu protiv svojih prava i tupe da sam ja ili bilo tko drugi tko zna svoja prava u krivu!

Prejadno!
__________________
Ovo je potpis...
pigo1973 je offline  
Staro 31.05.2007., 09:52   #16
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Pigo1973 malo si se previše zaletio nepotrebno

A to tocno znaci sto?????
__________________
Ovo je potpis...
pigo1973 je offline  
Staro 31.05.2007., 09:59   #17
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
a sta ces kad smo zemlja u kojoj je ljude sramota traziti svoje
Router je online  
Staro 31.05.2007., 10:00   #18
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
@pigo1973, ovako si trebao napraviti, hebes Lxxxx i druge trgovce, direkt u centralu u svabiji, ko zna kako bi zavrsilo, btw garanciju mozes uvijek po PN diska provjeriti na Maxtorovom webu. Pogledaj ovo http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=39352
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 31.05.2007., 10:12   #19
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
Samo ne znam od kud si ti iscupao informaciju da su ti oni dužni dati nešto u cijenovnom rangu robe koja je imala tu cijenu prije 2.5g?? To mi nije logicno nimalno i ne vjerujem da je tako... ako si imao disk od 80GB gdje je problem da ti ga zamjene sa drugim diskom od 80GB?? Zato što si ga ti platio prije 2.5g vjerojatno oko 700kn sad bi trbeao dobiti neki od 320GB??
nije logično ali zakon je na strani kupca. prodavači trebaju robu zamijeniti istom ili drugom iste vrijednosti, ako se reklamacija nije riješila popravkom u zakonskom roku od 45 dana. cijena je plaćena pred 2,5 godina npr.700 kn, sada na zamjeni treba dobiti 700 kn protuvrijednosti ili novce ako se dogovor ne može postići.

znači zakonski te svaka firma ima pravo zavlačiti 45 dana. u tom slučaju se garantni rok produžuje.

Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
Sto se tice garancije, zamjenski artikal nikad ne dobiva novu svoju garanciju nego se uvjek veže na garanciju orginalnog artikla. Jer po tvom oni bi ti za disk star 2.5g trebali dat novi (cca 320GB) sa novnom garancijom od 3g (ili koliko) i onda bi im ti ponovno mogao doći za 2.5g da ti se taj disk pokvario pa bi ti onda trebali dati neki disk od 3TB i novu garanciju....Pa da je tako ja bi jos imao disk na račun onog od 125MB iz 286-tice...
tako je. garancija vrijedi do isteka garancije prvokupljenog artikla. osim ako se nadoplaćuje za drugi-skuplji. onda se dobija i račun i garancija za novi artikal. tu se vidi koliko je koja firma poštena i fer prema kupcu. tu ne zaboravimo da proizvođač garantira proizvod, a ne trgovina.

Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
Također po pitanju računa za zamjenski disk, normalno je da ga nisi dobio, ti imaš račun za orginal disk i rješenje po kojem je taj disk sa svojim serijskim brojem zamjenjen sa drugim diskom sa svojim serijskim brojem....
...
točno.

jedini minus i gorak ukus u ustima ostavlja podatak da su htjeli izbjeći rješavanje garancije tako da smanje garantni rok na 12 mjeseci ako na računu-garanciji piše 36.
mymoon je offline  
Staro 31.05.2007., 10:29   #20
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Kao sto su ti prije objasnili, garancija na zamjenjeni proizvod NIKAD ne tece iz pocetka...jer je svaki uredjej vrlo lagano pokvariti na kraju garantnog roka..pa bi mogao uvijek imati najnovije komponente...
Novac se vraca ako ti ne mogu dati istu stvar ili slicnu od one koja je krepala..odnosno ako se ne sloze obje strane.

Ako je garancija priznata od strane proizvodjaca, Links il bilo koja druga tvrtka dobiju povrat novca..tako da oni nisu na gubitku.

A sad..da ces ti stalno dobivati novi i veci HD..zaboravi ...
ak mislis da nije od njih korektno da ti daju iste velicine HD ili nesto veci ( atrenutno kosta 5x manje od onoliko koliko si ga ti platio prije par godina) ...ti si jadan.. a ne oni..i malo si se umislio....

baj d vej..ak si zaista uvjeren da si u pravu...postoje INSTITUCIJE preko kojih mozes ostvariti svoje pravo...tuzi ih...
Zvonimir_s je offline  
Staro 31.05.2007., 10:34   #21
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Meni nije jasno zašto neki ljudi bezuvjetno brane "neke" trgovine informatičke opreme? Ovo mi je presmiješno:
Citiraj:
Autor vga killer
I kaj sad? Ceg sam se sve nagledo i u HgSpotu i u Ve-milu i u jos puno firmi, na kraju ne bi trebao nigdje kupovat.

Ponekad pomaze i lijep pristup, a ne odma na pas mater
Pigo, želim ti da što uspješnije izganjaš to.
frANZi je offline  
Staro 31.05.2007., 10:35   #22
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Citiraj:
Autor pigo1973 Pregled postova
A to tocno znaci sto?????
...da sam mislio da reklamacija podrazumijeva zamjenu komponente jednakih ili sličnih karakteristika Ali to očito nije točno,krivo sam mislio...
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 31.05.2007., 10:37   #23
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Kao sto su ti prije objasnili, garancija na zamjenjeni proizvod NIKAD ne tece iz pocetka...jer je svaki uredjej vrlo lagano pokvariti na kraju garantnog roka..pa bi mogao uvijek imati najnovije komponente...
Novac se vraca ako ti ne mogu dati istu stvar ili slicnu od one koja je krepala..odnosno ako se ne sloze obje strane.

Ako je garancija priznata od strane proizvodjaca, Links il bilo koja druga tvrtka dobiju povrat novca..tako da oni nisu na gubitku.

A sad..da ces ti stalno dobivati novi i veci HD..zaboravi ...
ak mislis da nije od njih korektno da ti daju iste velicine HD ili nesto veci ( atrenutno kosta 5x manje od onoliko koliko si ga ti platio prije par godina) ...ti si jadan.. a ne oni..i malo si se umislio....

baj d vej..ak si zaista uvjeren da si u pravu...postoje INSTITUCIJE preko kojih mozes ostvariti svoje pravo...tuzi ih...

Nije istina.... ponavljam, procitaj zakon pa onda pricaj.
Nazovi drzavni inspektorat, pa onda pricaj.
Nazovi drustvo potrosac, pa onda pricaj.

Ako nemaju ISTI proizvod, nego u zamjenu daju DRUGI proizvod, ide NOVA garancija!!!

Novac se vraca ako nema ISTOG proizvoda.... tocka, nema slicno ili blizu...ISTOG proizvoda!

Meni nije u interesu da stalno imam novi i veci disk, koji ce biti stalno pod garancijom. U intersu mi je da mi se priznaju moja prava i garancija!

Drugo, ja kad sam kupovao komp nisam uzeo disk od 80Gb, zato sto se palim na diskove od 80Gb, vec zato jer se taj uklapao u proracun.

Trece, ako HG-Spot, kojeg bije los glas, uredno prizna garanciju za 7800GT 512 i u zamjenu mi da X1900XTX 512, onda nemamo o cemu vise pricati, sto je pravo a sto krivo.
__________________
Ovo je potpis...
pigo1973 je offline  
Staro 31.05.2007., 10:43   #24
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Meni nije jasno zašto neki ljudi bezuvjetno brane "neke" trgovine informatičke opreme? Ovo mi je presmiješno:

Pigo, želim ti da što uspješnije izganjaš to.
To ti je slična priča kao s Brand kurvama,neki su ovdje spremni platiti više za lošiji proizvod od konkurentnog,ali nije bitno,glavno da je Intel,Ati ili nešto treće,nije bitno vrijedi li uloženo...

Sve trgovine kod nas treba popljuvat,osim neprofesionalnosti,cijene su im ubi me bože...da platiš nešto po fer cijeni,trebalo bi se cjenkat 1h kao što rade oni na placi...

Vani,u Americi,ti dođeš u trgovinu i cjenkaš se,on kaže cijenu i ti svoju ponudu,ako odbije,kažeš idem drugdje i tu priča završava,on pristaje na tvoju ponudu...

Trgovci se vani bore za svakog kupca,kupiš USB disk dobiješ 1 na poklon...kupiš laptop dobiješ torbu i periferiju na poklon...i to po puno povoljnijim cijenama,naravno,dodatno umanjenim "cjenkanjem"...

Iskustva s trgovinama u Americi iz prve ruke,druge doduše ali kao prve...
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 31.05.2007., 11:00   #25
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Meni je samo debilno što je dosta vas ovdje "ispljuvalo" pigo1973-a, i branilo links (i meni je links jedan od najdrazih ducana)...

Em je čovjek tamo izgubio živce, i onda ih jos mora gubiti ovdje....

Pitam se samo kakva bi situacija bila da se ovdje nasao netko od "starijih" članova foruma...
ZMAJ je offline  
Staro 31.05.2007., 11:08   #26
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
@Pigo

ja sam isto prije cca pola godine napisao nesto protiv linksa, pa su me masovno popljuvali.
Hebiga
Links je svetinja i nesmije se pljuvat po njemu.
Makar im se kvaliteta srozala zadnjih godina.

Ja idem radje u ve-mil ili adm, nego links. jer su postali bahati.
A prema zakonu ti oni moraju dati ili potpuno identican artikal ili zamjenski artikala u cijeni koju si ti platijo kad si ga kupio prije 2 godine.

Ako ti daju zamjenski artikal on ima novu, vlastitu garanciju, koja pocinje teci onog dana kad ga ti preuzmes iz trgovine.
Sve ostalo su babske price ljudi koji ne poznaju zakon.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 31.05.2007., 11:20   #27
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Meni je samo debilno što je dosta vas ovdje "ispljuvalo" pigo1973-a, i branilo links (i meni je links jedan od najdrazih ducana)...

Em je čovjek tamo izgubio živce, i onda ih jos mora gubiti ovdje....

Pitam se samo kakva bi situacija bila da se ovdje nasao netko od "starijih" članova foruma...
SIGURAN sam da decki u servisu nisu nikoga htjeli zaje****. nemaju razloga za to. Ne ide im u djep (ili mozda ide?). Kako bilo, nema razloga da se prema njima odnosi bahato i nepristojno. To niti ja u HG-spotu nisam radio, a imao sam dovoljno razloga. Imas li dojam da znas vise od njih, pokazi im to kulturno. meni je nekako uvjek uspjevalo.

I nikada nigdje nisam ostao kratkih rukava. To pripisujem tome sto znam kontrolirati svoj testosteron. Kako stvari sada stoje, opet sam kulturnim pristupom dobio punu satisfakciju za preminulu plocu. Nema razloga da opet tamo ne odem kupiti bilo sto. Iz nikojeg ducana me jos nisu izbacili, za razliku od nekih. Uvjek sam dobrodosao. I sa novcima i problemima.

Jedino mi je stvarno cudno kako je crkla jer sam koristio distancere umjesto opce prihvacenih A4 papira, kako predlazu neki pravni strucnjaci.
RAK je offline  
Staro 31.05.2007., 11:23   #28
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
HGS Rijeka...sve pohvale

Sve reklamacije unazad godinu dana, odmah ili u roku tjedan dana, i "PUNO " jamstvo ukoliko je zamjena za neispravno što više nemaju na lageru !!!

Netko reče da se JAMSTVO na zamjenjeni novi artikal samo produžuje ?!?, to je protuzakonito te ta radnja je čisti prekršaj !

Vemil Rijeka , odrade posao , ali uvjek moraš čekati i natezati (to mi se ne sviđa)

Drugdje niti ne pomišljam kupovati obzirom na HGS i njihove usluge koje su meni više nego dobre,...još da se jave na telefon kada ih najviše trebaš sreći u poslovanju s njima nebi bilo kraja

PS. Sa LINKS sam davno raščistio...

Zadnje izmijenjeno od: tigman. 31.05.2007. u 11:35.
tigman je offline  
Staro 31.05.2007., 11:28   #29
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
I opet isto. Zasto Links tretirate kao svetinju?! Ne postoje firme koje ne zaseru nikad, kao sto ne postoje firme koje zaseru uvijek. Neki zaseru cesce, drugi rjedje. Links rjedje nego vecina, zato se i ljudi vise ljute nego na one kod kojih je "situacija normalna sve s***ano".

Pingo, zali se na Linksov forum. Nadam se da ce se sve rijesiti sto prije. I ostani sto hladnije glave moguce.
Matesonik je offline  
Staro 31.05.2007., 11:29   #30
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
SIGURAN sam da decki u servisu nisu nikoga htjeli zaje****. nemaju razloga za to. Ne ide im u djep (ili mozda ide?). Kako bilo, nema razloga da se prema njima odnosi bahato i nepristojno. To niti ja u HG-spotu nisam radio, a imao sam dovoljno razloga. Imas li dojam da znas vise od njih, pokazi im to kulturno. meni je nekako uvjek uspjevalo.

I nikada nigdje nisam ostao kratkih rukava. To pripisujem tome sto znam kontrolirati svoj testosteron. Kako stvari sada stoje, opet sam kulturnim pristupom dobio punu satisfakciju za preminulu plocu. Nema razloga da opet tamo ne odem kupiti bilo sto. Iz nikojeg ducana me jos nisu izbacili, za razliku od nekih. Uvjek sam dobrodosao. I sa novcima i problemima.

Jedino mi je stvarno cudno kako je crkla jer sam koristio distancere umjesto opce prihvacenih A4 papira, kako predlazu neki pravni strucnjaci.
hmm ne razumijem zasto si kvotao moj post??

Ja sam reagirao na reagiranje nekih clanova foruma (ne zelim pisati kojih...), a ne na links...

mene su za***ali par puta u linksu, ali ovo nije mjesto gdje pisemo za***e nekih ducana vec pigo-ov post pa necu nista ovdje pisati...
ZMAJ je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na