Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2005., 16:19   #1
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
BOSE Companion 3MM

evo upali su mi ovi zvucnici u oko-BOSE Companion 3MM !!!
vidio sam ih u hg spota i cijena im je 2.267,00 kn!:confused: !!
malo nabrijana cijena!!!!
Ljudi ce rec:ipak je to BOSE ali svejedno....nema nikakvih specifikacija o ovim zvucnicima....cak sam gledao i po netu....nigdje nema nikakvih specifikacija!!!!!VEOMA ĆUDNO!

Ubiti kupujes macka u vreci!!! mislim stvarno...da su to zvucnici od 300 kn pa hajde, ali ipak se tu radi o preko 2000 kn! Pa ako netko ima ove zvucnike ili ih je imo priliku cut....ili je naso nekakve specifikacije neka napise!

Imam logitech Z-2300, ubiti ih nemam namjeru mjenjat ali svejedno bi volio nesto znat o tim zvucnicima....ili ih barem cut!!!
LJUDI PISITE...nemojte se sramit hehehe
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 16:27   #2
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Evo baš sam spomenuo to na topicu o 2.1 zvučnicima.

Uglavnom, čuo sam ih u više navrata i radi se o zaista najboljem zvučničkom sustavu kojeg je PC svijet ikada vidio.

Skupi su, ali sviraju toliko koliko koštaju. Vrlo su minijaturni, ali impresija je zato veća - to je toliko zvuka i toliko muzike da je to neopisivo. Izuzetno akustički korektni, oni bez pretjeranih izobličenja uspjevaju napuniti svaku prosječnu sobu, a bas je sveprisutan i autoritativan, iz iznimno malog kućišta. Zvuk je topao i ugodan, a ujedno točan. Izuzetno muzikalni i impresionirat će gotovo svakoga osim malo ambicioznijih hifista.

Ako imaš lovu, uzimaj, iako naravno da možeš poslušati u AsCommu (Lifestyle) u Bogovićevoj u Croatia Recordsu, što je moja preporuka!
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2005., 02:08   #3
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Hm!!! To je super...!
samo imam par problema,
prvi. u dubrovniku sam, tako da ih nebi mogo poslusat, jednino kad bi ih narucio iz hg-spot(otvorio je radnju hgspot u DB!) pa vidio kako zvuce i onda odlucio ocu ih uzet-ako bi oni pristali na to!? a valjda bi jer ipak to nisu mali novci!!!!

drugo:imam logitech Z-2300, i fakat dosta buke mogu napravit , naviko sam na full jak bas, pa neznam bili me mogli zadovoljit nakon Z-2300! ipak oni imaju 200w RMS!
sto mislis ti, po zvuku i udranoj snazi koliko imaju ti BOSEovi vati RMS-a?????

trece:trebo bi se rjesit ovih zvucnika!!!!
samo kako???!!!mislim jeli mogu ovdje stavit kao nekakav oglas??????????
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 06:41   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Uglavnom, čuo sam ih u više navrata i radi se o zaista najboljem zvučničkom sustavu kojeg je PC svijet ikada vidio.
Ovo je mega majka svih pretjerivanja.

Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Skupi su, ali sviraju toliko koliko koštaju. Izuzetno akustički korektni, oni bez pretjeranih izobličenja uspjevaju napuniti svaku prosječnu sobu, a bas je sveprisutan i autoritativan, iz iznimno malog kućišta. Zvuk je topao i ugodan, a ujedno točan. Izuzetno muzikalni i impresionirat će gotovo svakoga osim malo ambicioznijih hifista.
Ovo je toliko kontradiktorno sto pricas u kontekstu Bose zvucnika koji su jedan od naj ozloglasenijih i kontradiktornijih sistema u svijetu akustike i reprodukcije. Jednostavno tesko vjerujem da si to u stanju napisati? Ovi opisi i termini koje koristis previse me podjecaju na najgori casopis u galaksiji lokalnih kopiranata domaceg HiFi magazina u kojem stalno koriste jedne te iste otrcane opise "svog" vidjenja spektra, imajuci kompleks sto se nisu rodili kao John Atkinson, Robert Harley ili Sam Tellig.

Bose točan? U kojoj tocno dimenziji, 4-toj?

Da, zbilja "zvuka je svugdje" posebno tamo gdje ga nebi trebalo biti u nedostatku rezolucije , tajminga i cijelog niza mana u spektru koje su danak Bose-ovom "leprsavom" ispunjavanju sobe.

Pozivas se na audiofilstvo, govoris da nije potreban surround za visoku reprodukciju, sto je ispravno, a ovdje hvalis samu suprotnost BOSE i jos ih nazivas "najboljem zvučničkom sustavu kojeg je PC svijet ikada vidio" Pa jesu li na toj slusnoj prezentaciji BOSE-a mozda tocili i po koji Pelinkovac, kad su ostavili takav dojam na tebe?

Bose je zbilja tvorac "tri kutije" i satelita, to je cinjenica. Ovaj model nije nista drugo do slicnih modela iz 90-tih, Acoustimass serije, samo su dobili etiketu za PC u delikatesi industrijskog dizajna. Filozofija Amar Bose-a je bila strpati sirokopojasnu jedinicu i stvarati megalomansku zvucnu disperziju koja doduse kao i vecina nepotpunih rjesenja koja se previse isticu u jednom podrucju, dok su u drugima tanke i pretanke te placaju danak. Danak od kojeg se sirom svijeta audiofilima dize kosa na glavi.

Kvalitetan zvucnik podjednako adresira vaznost cijelom spektru a ne samo jednom dijelu, koristeci jefitne trikove eksponiranja odredjenih kvaliteta/fiksacija dizajnera koji su se u ovom slucaju oteli kontroli. Bose je odavno prestao tvrditi da rekreira umjetnost
i bacio se duboko u auto industriju i posebni US popularni segment portable radija i mid-prenosnih audio aparata, gdje se istice bas po prostornom zvuku i gdje bolje imponira.

U akustickom paradoksu interijera vozila, gdje donja polovica predstavlja zahvalan i relativno dampirajuci efekt - gornja polovica zbog staklenih povrsina je puka suprotnost. U takvim prostornim rasulima Bose daje dojam potpunije lokalizacije zvuka buduci da tu ionako nema neke svemoguce solucije. Bose je tu nasao svoje mjesto. Patentirao je svoja micro pojacala i DSP koji se nalazi u signalu zvucnika. Imao sam top model Bose-a u proslom autu i mogu reci da vremenom taj zvuk sve vise umara, mada ce nesumnjivo na kratka slusanja jako fascinirati one koji ga slusaju ili nemaju formirane kriterije slusanja.

901-ice su meni osobno bile naj zanimljive kao atrakcija za neku atraktivnu slusnu prostoriju za goste ili neki art prostor.






Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Ako imaš lovu, uzimaj, iako naravno da možeš poslušati u AsCommu (Lifestyle) u Bogovićevoj u Croatia Recordsu, što je moja preporuka!
Postoji firma, pokojnog dizajnera kojem se i danas spusta kapa za njegova otkrica i doprinose audio svijetu.

Oni su nekoliko godina DOISTA razvijali PRAVE sisteme za PC koji se jos nigdje nije ni pokusao usporedjivati sa tvojim BOSE favoritima, dvo kanalni ekvivalent cak kosta i manje od spomenutih.

Ovi zvucnici ne stvaraju dar mar sa refleksijom prvog vala gurajuci najvecu energiju iza samih zvucnika radeci groznu fazu koja je sve nego beneficija preciznosti vremenske informacije i njenog tajminga. Oni stvaraju realisticnu reprodukciju sa pravim driverima i dobro osmisljenom koncepcijom.

Pogledaj broj testova koji favoriziraju ove modele kao High End za
PC klasu i koja god se radi komparacija Klipsch-i se uzimaju kao
mjerilo ili model sa kojim se usporedjuju drugi modeli tog segmenta. Od onih informatickih pa do light Audio site-ova.

Klipsch

Tu su svi trenutni modeli

Mada ne volim bombasticne izjave tipa > najbolji od najboljih.

ovaj model doista ima sto za pokazati.

Ima li sva ova prica smisla za PC vode? Nema.

Ali za nekog tko se poziva na audiofilstvo, doista me cudi da nekome preporucujes BOSE-a, pionira pred-Surround doba sa prljavim signalom aktivne ekvalizacije i DSP-om. Nesto cemu nema mjesta u rekreiranju realizma reprodukcije glazbe, bez obzira na cijenu i klasu.

Koje li ironije, za 30-tak $ vise od Bose modela covjek moze kupiti
vec i ozbiljnije HiFi kutije iz iste kuce :



Inace, svi Klipsch modeli se mogu lako nabaviti u Austriji.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 12:52   #5
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Ovo je mega majka svih pretjerivanja.
U onome što ja mislim iz svog iskustva, nisam nimalo pretjerao i stojim iza te izjave.

Citiraj:
Ovo je toliko kontradiktorno sto pricas u kontekstu Bose zvucnika koji su jedan od naj ozloglasenijih i kontradiktornijih sistema u svijetu akustike i reprodukcije. Jednostavno tesko vjerujem da si to u stanju napisati? Ovi opisi i termini koje koristis previse me podjecaju na najgori casopis u galaksiji lokalnih kopiranata domaceg HiFi magazina u kojem stalno koriste jedne te iste otrcane opise "svog" vidjenja spektra, imajuci kompleks sto se nisu rodili kao John Atkinson, Robert Harley ili Sam Tellig.

Bose točan? U kojoj tocno dimenziji, 4-toj?

Da, zbilja "zvuka je svugdje" posebno tamo gdje ga nebi trebalo biti u nedostatku rezolucije , tajminga i cijelog niza mana u spektru koje su danak Bose-ovom "leprsavom" ispunjavanju sobe.

Pozivas se na audiofilstvo, govoris da nije potreban surround za visoku reprodukciju, sto je ispravno, a ovdje hvalis samu suprotnost BOSE i jos ih nazivas "najboljem zvučničkom sustavu kojeg je PC svijet ikada vidio" Pa jesu li na toj slusnoj prezentaciji BOSE-a mozda tocili i po koji Pelinkovac, kad su ostavili takav dojam na tebe?

Bose je zbilja tvorac "tri kutije" i satelita, to je cinjenica. Ovaj model nije nista drugo do slicnih modela iz 90-tih, Acoustimass serije, samo su dobili etiketu za PC u delikatesi industrijskog dizajna. Filozofija Amar Bose-a je bila strpati sirokopojasnu jedinicu i stvarati megalomansku zvucnu disperziju koja doduse kao i vecina nepotpunih rjesenja koja se previse isticu u jednom podrucju, dok su u drugima tanke i pretanke te placaju danak. Danak od kojeg se sirom svijeta audiofilima dize kosa na glavi.

Ne vidim zašto bi to bilo kontradiktorno. Prvo ti moram, da kasnije ne bi bilo zabune, objasniti na koji se način ja odnosim prema tim stvarima.
Svaka ti čast što si plemenit audiofil kojem je kvaliteta na prvom mjestu, no ja tako ne funkcioniram. Ja gledam na stvari u sklopu njihovog konteksta i kriteriji mi u relativnosti variraju sukladno sa stvarnim variranjem zadanih uvjeta kod nekog proizvoda.
Iako jesam audiofil, sa istom vrstom ljudi teško nalažim zajednički jezik, iz jednostavnog razloga što svaki proizvod gledam kao rezultat određenih početnih potreba i uvjeta u kojima je nastao, kao karika u uzročno-posljedičnom lancu njegove svrhe.

U našem slučaju promatramo Bose. Dopusti da ti objasnim zašto je Bose najkontroverznija stvar u audio svijetu - jednostavno, zbog onih koji ne znaju stvari stavljati u njihov kontekst i unutar vlastitih zakonitosti.
Kao prvo, Bose nije hi-fi marka (iako to njihov marketing tako govori, a to je već druga priča zbog koje tek zaslužuju zlatnu medalju, a ne pljuvanje), jer sa high-fidelity-em nemaju baš previše veze.
Bose definira njegov brand i njegov zvuk. To je stilski proizvod u svojoj poptunosti. Ne samo da je stil naglašen u vanjštini, nego je naglašen i u zvuku. Klijentela koja kupuje Bose je dobrostojeća omladina velike kreditne moći, a oni definitvno nisu audiofili niti hifi entuzijasti. Oni traže točno ono što i Bose pruža - široku disperziju i velik zvuk sa naglaskom na bas područje. Jednom riječju, sve što traže je WOW. O vjernoj reprodukciji se tu nema što govoriti, a to dobro znaju i u Bose-u. To je iPod generacija i njih je velika većina. Audiofilska populacija nebitna je skupina za tvtrtke koje se oslanjaju na 90% konzumerske mase, te i logično prema tome postavljaju svoje uvjete za jedan proizvod. Bose proizvod je odličan proizvod, zato što je kao prvo savršeno proizašao iz početnih uvjeta koje savršeno ispunjava za unaprijed definiranu klijentelu, potpomognut ingenioznim i do kraja razvijenim ekstremnim marketingom.
No neki i dalje pokušavaju polemizirati oko vjernosti zvuka... što na to reći nego ?

Druga stvar, čuo sam hrpu Bose proizvoda i otprilike svi prate filozofiju koju sam objasnio. Nameće se pitanje - koje je tržišno polje najplodnije za Bose? Pa ono što sam spomenuo - iPod i multimedijska generacija. Efikasno se prilagođavajući zahtjevima najnovijeg doba, oni ulažu velike pare u multimediju - od svojih high-end sustava do najjeftinijih rješenja. Između ostalog, sličnu filozofiju provodi i Klipsch.
Bose Companion 3 logični je rezultat takve politike, pa je Bose osigurao ekskluzivu, stil, dizajn i WOW efekt za mladu iPod generaciju. Sa jednom iznimkom. Companion 3 zvuči odlično. Napominjem, zvuči odlično unutar zadanih okvira - PC/multimedijsko tržište.
Dotični model svira 10 puta bolje u svom području nego što to rade poznati Acoustimass sub/sat sustavi.
Srednjih zaista ima, vrlo su otvoreni sa iznenađujućom rezolutnošću, dobrim tajmingom i kao obično, širokom disperzijom i voluminoznim zvukom. Dojam se i povećava za krajnjeg kupca jer satelit može stati na u prosječnu šaku! Bas modul daje velik, sveprisutan, ali artikuliran bas, ako uzemo u obzir PC konkurenciju.

Slušao sam ih u različitim uvjetima i zaista stojim iza onog što pričam, a tebi također preporučam da to čuješ, jer imam neki čudan dojam da nisi.

Shvaćam tvoju skepsu na osnovi bivših iskustava, no ovo je sustav kojeg bih si kupio za PC prije ičega drugog. Nažalost, Klipsch nisam imao prilike slušati (zapitajmo se svi zašto...), ali ne sumnjam da se radi o kvalitetnim proizvodima, no po testovima ipak na kraju ispadaju ne superiorni, već tek usporedivi ili za nijansu bolji od ostalih kategorijskih predstavnika iz PC svijeta (AL, Creative, Logitech), za koje znam da svi odreda zvuče manje impresivno od dotičnog Bose-a.



Citiraj:
Ali za nekog tko se poziva na audiofilstvo, doista me cudi da nekome preporucujes BOSE-a, pionira pred-Surround doba sa prljavim signalom aktivne ekvalizacije i DSP-om. Nesto cemu nema mjesta u rekreiranju realizma reprodukcije glazbe, bez obzira na cijenu i klasu.

Nisam došao na ovaj forum propovijedati audiofilstvo, već raspravljati i razmijenjivati iskustva koja se tiču PC svijeta, uzimajući u obzir upravo kriterije koji mu pripadaju.

I opet ponavljam - mjesta za raspravu o relalnoj reprodukciji ovdje nema. Bose daje ugodan, snažan i cool zvuk, kojeg, sa jednog relativnog stanovišta, ne dobijaš od high-fidelity proizvoda. Svatko odabire svoje kriterije i svoj proizvod. Da je čovjek tražio hifi sustav, preporučio bih nešto iz hifi-ja. No on je u PC svijetu, i ja sam mu preporučio najbolje iz tog svijeta. Zaista, najbolje je. To ja mislim. Poslušaj pa iznesi što ti misliš.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 12:54   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Ja sam slušao Klipsch i malo su mi zvučali prebrutalno, prejako, pre...
Mislim-jedni su od boljih za PC, ali sam ja stekao takav dojam.

Ne patim na novotarije, htjeo sam kupiti onaj stari set sa četri satelita i dva suba.

http://www.klipsch.com/product/produ...id=516&s=specs

Nažalost-ženi nisam mogao prodati muda pod bubrege, ta jako dobro zna kaj je PMPO a kaj je RMS, beštija je samo pogledala specifikacije i kao uzgred priupitala da li to mislim slušati dole u parku jer u kući bogme neću.

A nisu baš bili ni jeftini+nitko u HR ih nije imao.
Madžari uredno-jesu.

Kad sam tražio zvučnike za piceka baš sam na te bacio oko ali...

Slušao sam baš te i meni su osobno bolje zvučali nego 5.1 sistem.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 13:15   #7
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ja sam slušao Klipsch i malo su mi zvučali prebrutalno, prejako, pre...
Mislim-jedni su od boljih za PC, ali sam ja stekao takav dojam.

Ne patim na novotarije, htjeo sam kupiti onaj stari set sa četri satelita i dva suba.

http://www.klipsch.com/product/produ...id=516&s=specs

Nažalost-ženi nisam mogao prodati muda pod bubrege, ta jako dobro zna kaj je PMPO a kaj je RMS, beštija je samo pogledala specifikacije i kao uzgred priupitala da li to mislim slušati dole u parku jer u kući bogme neću.

A nisu baš bili ni jeftini+nitko u HR ih nije imao.
Madžari uredno-jesu.

Kad sam tražio zvučnike za piceka baš sam na te bacio oko ali...

Slušao sam baš te i meni su osobno bolje zvučali nego 5.1 sistem.
Onda su mali Companion 3 idealni za tebe:

- unutrašnji EQ koji se ne može isključiti (vrlo hrabro i kontroverzno!) daje milozvučan i melodiozan zvuk kojeg će voljeti i svaka žena!

- osim zvuka, dizajn će šarmirati tvoju bolju polovicu, posebno mali kontrolni pak osjetljiv na dodir

- zauzimaju malo mjesta

- specifikacije se drže u tajnosti

- nisu toliko skupi kao Klipsch o kojem si razmišljao

Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 14:04   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Ma ne, odustao sam od zvučnika( to o čemu pričam je bilo prije 1.5-2godine).

Imam na kompu Labtec slušalice za net telefoniju, obične desktop Labtec, i Zalmanice 5.1 za igranje+još dva para "običnih" slušalica za slušanje muzike.

I uobičajenu kućnu elektroniku.

Danas-sutra ako dajbože napravim negdje kuću i maknem se iz stana napravit ću si posebnu sobu za guštanje i TEK ONDA dolaze u obzir stvari koje bih želio kupiti.

Meni je slušanje muzike prvenstveno gušt, a imati bilo kaj "ozbiljnije" u stanu je za mene bacanje novaca i konstantno svađanje sa ukućanima, susjedima gore i dolje, lijevo i desno.

Tako da trenutno ne vidim smisla kupovati nešto bolje.
Pogotovo ako se desi da si više-manje u prilici nekaj poslušati tek navečer ili po noći.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 15:07   #9
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Svaka cast na raspravi..., sebe ne smatram audiofilom, jer slusam Mp3-ice, slusam preko kompa, i sumljam da cu ikad imat novaca da kupim nesto od audiofiliske opreme!!!!
a ako budem imo sumljam da cu trosit na takve gluposti, jer je to po mom misljenju pretjerivanje!!!!!
Prije sam imao JBL Invader 4.1 i mogu vam rec da su me malo impresionirali zvukom, jedini nedostatak im je bio taj sto je subwoofer bio malo preslabasan za moju sobu od 12m2, tj nije bio toliko dubok bass-svirao je na 40Hz, morao bi zvucnike pojacat na 70% da bi bio zadovoljan sa glasnocom, a kad slusam muziku fakat uzivam, i slusam nekih 90-ak min, lezim i uzivam !
samo problem je da svi ovi kompjutorski zvucnici nemogu puno trajat ako ih malo duze vremena slusas na glasnocama povise nominalne snage, a to je sve povise 60-70%!!! i zvucnici nakon nehih 3 mjeseca pocmu lagano sustat kad ih pojacavas i smanjujes, to je vec znak pretjeranog slusanja, i nakon jos 2 mjeseca izgubis kontakt sa lijevim satelitom!! onada izgubis zivce
i razmisljas o novim zvucnicima!!!!!
A sad sam kupio Z2300 i full sam zadovoljan glasnocom!!!!!

I sad me zanima oce li bose bit glasni kao logitechovi-sto sumljam!!!!
a sad vi napisite sto misljite o glasnoci...
nisam audio fill pa se netrebate u vezi toga svadjat
!!!!
doboljno je da imaju malo bolji zvuk sto mislim da imaju-tj sigurno je da imaju, ali neznam dali ce bit dovoljno glasni.....nezam ocu ih morat derat na 70% pa da crknu za 6 mjesece...onda se fakat ne isplat davat tolike pare!!!!!
TNX
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 15:41   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Originally posted by kresimirSM
za moju sobu od 12m2,
Moja je 20m2.
Ali ni jedna soba nije prazna soba, nego je natrpana namještajem.

Tako da su sva ona pričanja o ovom ili onom sasvim bez-veze.
Ako hoćeš prostoriju za guštanje moraš si je i napraviti kako spada.

Ako živiš u normalnom kućanstvu dovoljna ti je uobičajena "kućna" elektronika ili kvalitetnije slušalice.

Sve između je samo prepucavanje.

Ja ću osobno rađe staviti kvalitetne slušalice na Terratec zvučnoj i uživati u muzici nego u sobi pretrpanoj sa kaučom, tepisonom, regalom u kom je hrpa kristala i sličnim sranjima instalirati sistem vrijedan 5000€.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2005., 17:45   #11
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
baš ovo kaj je jelc napisao pogledajte malo slike koje stavljaju uz neke Hi-Fi zvučnike (u neku sobu kad stave) ta soba je izričito i samo za zvuk, namještaj i ostale stvari koje mogu pokvariti taj zvuk su izbačene.

meni je bitna snaga jer o nekoj hi-fi kvalteti u običnoj kući nema govora.
zato sam i napisao prije megaworkse jer su jaki (čuo sam ih a bome i specifikacije su moćne) a za mp3-ice na 256Kbps i "igranje" u traktoru, cool editu i FL studiu su odlični.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 20:21   #12
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Ajoj koliko krivih razmišljanja i govorenja napamet o audiofiliji u zadnja 4 posta.
Pa nije potrebno slušati na max. glasnoći kvalitetni sustav da bi se uživalo u njemu.
Ne znam koji ti je glazbeni ukus ali npr. navečer si staviš nekakav lagani akustični CD da svira na dobrom sistemu, pogasiš svijetla, uključiš dimmer (ili baciš krpu na Hi Fi i da vidiš uživancije. Ljudi ti lagano sviraju u dnevnom boravku, susjedima ne smeta a ti uživaš. Probaj isto pustiti na liniji...Što bi rekao Jango: "Čuješ samo informaciju", a od doživljaja nula bodova.
Evo ja točno znam trenutak kada sam odlučio da nije grijeh uložiti u kvalitetniji sustav. Otišao sam na koncert Stefanovskog i Tadića i uživao u predivnoj svirci i zvuku. Kad sam došao kući, uši su tražili još makedonske glazbe i ubacio sam njihov CD s koncerta uz Beogradu u svoju liniju. Čovječe kakav šok. Zvuk gitare kao da netko svira iz lonca, od one ljepote koju sam slušao na koncertu niti lj, ono, živa katastrofa.
Ne znam jel' ista stvar i kod vas što slušate elektoniku ali pretpostavljam da je slično.
Ako voliš glazbu, ulaganje u nekakav bolji sistem nikada ti neće biti bacanje novaca.
I uopće nije istina da je za vjerniji doživljaj glazbe potrebno 5000 eura i savršena prostorija. Ako pričamo o samostojećim zvučnicima, zar je problem izvući zvučnike iz kutova i odvojiti od stražnjeg zida barem metar, malo razmaknuti namještaj da nam ne smeta na našem sweetspotu, ormar ili policu s knjigama staviti iza leđa i eto sobe za slušanje glazbe.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2005., 22:48   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Originally posted by newalss
Ajoj koliko krivih razmišljanja i govorenja napamet o audiofiliji u zadnja 4 posta.
Pa nije potrebno slušati na max. glasnoći kvalitetni sustav da bi se uživalo u njemu.
Tko je pričao o kak ti veliš "audiofiliji"???

Pričalo se o onim Klipsch zvučnicima za piceka i o tome da ne vrijedi ulupavati novce u skuplju opremu ako nisi u mogućnosti ni poslušati je kako treba.

I da, moje je mišljenje takvo kako je gore napisano.

U dnevnoj sobi, obrati pažnju-dnevnoj je u jednom uglu plinska peć, drugi pokriva regal, treći stolič sa videom, DVD-om i TV-om a u četvrtom mi je komp sa svim pripadajućim hardwareajim.

I za ne faliti dva kauča +fotelja, stolić.

I gdje da ja onda stavim bilo kaj???
Na televizor ili da hitim heklani stolnjaćič na vrh regala pa na to???

Ti kako hoćeš, ja sam još prije desetak godina odustao od nabavljanja nečeg "ozbiljnijeg" dok je stanje takvo kakvo je.

bdw-bio sam još 82/83 ne sjećam se točno, na koncertu Leb i sol-i u SC-u i bilo je izvrsno.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 00:45   #14
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Ma pročitao sam od kresimirSM-a da je težnja visokoj vjernosti glupost i od bulje da je to nemoguće dobiti u običnoj kući pa me malo ponijelo...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 01:03   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Originally posted by newalss
Ma pročitao sam od kresimirSM-a da je težnja visokoj vjernosti glupost i od bulje da je to nemoguće dobiti u običnoj kući pa me malo ponijelo...
Pa ako imaš neku prenatrpanu sobicu ni ne možeš dobit bog-zna-kaj.

A ako imaš vesele susjede kao ja i ulicu ispod sa jakim prometom i osnovnjakom 50-ak metara niže možeš slobodno zaboraviti bilo kakvo slušanje sa guštom

Sad mi je čak i žao kaj nisam kupio onu ProMedia 4.2...bar ne bih čuo onu gamad okolo
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 10:33   #16
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Moram se složiti sa newalssom da su ovo navedeno sve odreda dezinformacija, no ništa osobno dečki, to je normalno jer ste i sami rekli da se time ne bavite, ali eto dopustite da mi sa kakvim-takvim iskustvom isto nešto kažemo o tome...

Jelc:

Citiraj:
Danas-sutra ako dajbože napravim negdje kuću i maknem se iz stana napravit ću si posebnu sobu za guštanje i TEK ONDA dolaze u obzir stvari koje bih želio kupiti.

Meni je slušanje muzike prvenstveno gušt, a imati bilo kaj "ozbiljnije" u stanu je za mene bacanje novaca i konstantno svađanje sa ukućanima, susjedima gore i dolje, lijevo i desno.



Citiraj:
Moja je 20m2.
Ali ni jedna soba nije prazna soba, nego je natrpana namještajem.

Tako da su sva ona pričanja o ovom ili onom sasvim bez-veze.
Ako hoćeš prostoriju za guštanje moraš si je i napraviti kako spada.

Konzumerska i hi-fi audio oprema je i namijenjena kućnoj upotrebi, pa ovo ne stoji. Od svake sobe se može napraviti dobra slušaona, pogotovo od tvoje. Većina vrhunskih audifila ne posjeduje više od 15 m2 slušaona i najčešće slušaju u svojoj dnevnoj sobi također prenatrpanoj svime i svačim. Ti imaš ogromnu prostoriju za koju je preporučljivo da je natrpana, i općenito u nikojem slučaju ne smijemo dopustiti da je slušaona prazna. Ukoliko korisnik nema novaca niti želje specijalizirano tretirati svoju prostoriju, onda se dobra solucija postiže i sa običnim namještajem, zavjesama i tepisima, uz nastojanje da imaš podjednak broj materijala koji djeluju kao apsorberi (tepih, zavjesa, spužvaste tvorevine) i difuzori (police, namještaj).

Za tvoju prostoriju, već se preporučaju samostojeći modeli (ovisi naravno o tlocrtu), ali bitno je ovo: glasno ne znači dobro.
Većina audiofila i hifi entuzijasta sluša na vrlo umjerenim glasnoćama, po potrebi svoga uha. Ne treba ti koncert u stanu da bi se bunili susjedi i obitelj!

To se odnosi i na krešimirSM-a:

Citiraj:
sad me zanima oce li bose bit glasni kao logitechovi-sto sumljam!!!!
a sad vi napisite sto misljite o glasnoci...
Eto, već sam rekao, a samo da napomenem kako Bose Companion vjerojatno nisu glasniji od spomenutih Logitecha. No kako sam rekao, glasnoća nija važna (u krajnjem slučaju, i Bose će biti dovoljni za kojekakve tulume, dok je kod Logitecha to već pretjerivanje - imao sam MegaWorks pa znam o čemu pričam).

Jelc:

Citiraj:
A ako imaš vesele susjede kao ja i ulicu ispod sa jakim prometom i osnovnjakom 50-ak metara niže možeš slobodno zaboraviti bilo kakvo slušanje sa guštom
Ako od svoje glazbe slušaš samo glasnoću, slušaš li ti tu glazbu uopće?

Buljo:

Citiraj:
baš ovo kaj je jelc napisao pogledajte malo slike koje stavljaju uz neke Hi-Fi zvučnike (u neku sobu kad stave) ta soba je izričito i samo za zvuk, namještaj i ostale stvari koje mogu pokvariti taj zvuk su izbačene.

Baš bih volio to vidjeti...

Ili se koristi namještaj i i ostalo, ili se soba akustički tretira sa specijaliziranim materijalima. Prazna soba - nikako!
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 11:56   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Ako od svoje glazbe slušaš samo glasnoću, slušaš li ti tu glazbu uopće?
Čuj, ovo ti je malo bahato i sa visine.
Rekao bih preseravanje ali sam fin-pa neću.
Ti ono kaj sam napisao ili nećeš ili jednostavno ne želiš shvatiti.


Da si čitao vidio bi da je buka oko stana konstantna i da jednostavno ne možeš uživati u muzici kako bi htio.

Jer kakvo je to guštanje ako na nekoj normalnoj jačini NE MOŽEŠ slušati zbog pozadinske buke???

Zato sam i napisao da sve češće koristim slušalice.

Svatko zna svoje, ako ti možeš uživati u svojoj omiljenoj muzici uz konstantnu razinu pozadinske buke-ja to ne mogu, i ne želim jer je to onda mazohizam a ne guštanje.

Sa 38 godina sam dosta toga i vidio i čuo i imao, pola familije je "malo" bolesno na sve kaj se tiče audia (još od vremena gramafona pa na dalje), možda je tebi moje mišljenje o tome svemu ovakvo ili onakvo ali ja jednostavno NE ŽELIM trenutno nabavljati ništa bolje jer kao što sam i napisao za moj pojam to trenutno nema nikakvog smisla.

Kad ću (dajbože) preseliti u kuću hoću si složiti jednu sobu samo za sebe, hoću pažljivo izabrati svaku komponentu po svom ukusu (i đžepu) makar njuškao okolo godinu dana jer je za moj pojam to GUŠT i zadovoljstvo, hoću kvragu uživati u muzici na način kako to mneni odgovara i paše.

Nisam nikakav živčenjak da me malo buke smeta ali mi bogme nije ni "slon prdnuo u uho" da se maltretiram bez veze.

To je individualna stvar, ti veliš-ako od svoje glazbe slušaš samo glasnoću....e pa vidiš, baš zato kaj bi morao tu gdje sad jesam slušati glasnije nego kako se meni sviđa ne želim imati ništa ozbiljnije jer je to (za moj pojam) slušanje tek toliko da se posluša a ne gušt.

Sto ljudi-sto ćudi.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 12:41   #18
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 459
Jelc zna kaj govori i nemojte ga j...!!!

E Jelc, napravi ti lijepo hižicu tu negdje oko mene blizu, i onak je izgleda većina zagrepčana blizu te ideje. Rješil buš se suseda, zgrade, gradske gužve, a muziku buš konačno slušal ko čovjek - glasno ali jasno! Tu ja znam kaj govorim! Ako nekom nešto nije jasno: NAD 2020, Thorens TD320 i SBI-5 sa Dynaudio driverima.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 12:49   #19
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
@Jango Fett

nisam rekao da je soba prazna, nego da nema toliko namještaja ko "naše".


ja volim glasno slušat muziku.
da bude bez krčenja, distorzija, manjak srednjih, visokih ili nedaj bože basova.

nisam audiofil pa me ne zanima neka ogromna kvalteta zvuka, kad slušam tiho većina zvučnika ima dobar zvuk (nisam rekao da daju nego imaju)!

meni je najbolje kad sam za kompom igram neš a zvučnici grme!!! padne granata bas zagrmi i strese mi sobu, to mi treba.

ili recimo kad slušam mjuzu (komp vs. linija)

na kompu je sranje jer su mi zvučnici za 400kn, a linija je drugo, naravno ne govorim o gotovoj liniji nego slaganu od komponenti, dok je na liniji mila majka.
bas na kompu je bas-reflex, dok mi je na liniji kompresivni.

bas-reflex ne volim previše jer daje hladan zvuk, a oni drugi topli.
naravno gotovo svi pc zvučnici su sa wooferom koji je bass-reflex..

meni za sobu treba izričito snaga, kvaliteta je ostavljena za dnevnu sobu.

P.S. bez posla i gotovo nikakvih prihoda nemogu ni razmišljat o 5000Eura za Hi Fi zvuk!
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 12:57   #20
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Jelc, ja ti se iskreno ispričavam jer sam krivo razumio tvoj post. Ja sam razumio da sve to želiš nadglasati... mea culpa. Nisam se namjeravao bahatiti.

Eto i ja živim u stanu odmah do Slavonske avenije, i buka koja mi dopire je naprosto neizdrživa. No sva sreća, izolacija na vratima od balkona je izuzetno dobra, pa kada stvar zatvorim, jedva da se išta čuje.
Mislim da je jedna investicija za bolju zvučnu izolaciju (vrata i prozori) mnogo manja od investicije za posebnu slušaonu te bi zadovoljila bilo koga komu je stalo do uživancije.

I ne samo zbog toga - buka koja nastaje zbog gradskog prometa je na razini opasnoj za ljudsko uho na duge staze - u gradovima, ljudi do svoje 40. godine života izgube sluh za sve frekvencije iznad 12 kHz (u prosjeku), pa je ulaganje u dobru izolaciju preporučljivo bez obzira na to želimo li zapravo slušati glazbu ili jednostavno uživati u tišini. Ti bi tu višestruko profitirao, kao i tvoja obitelj

Što se samog prostora tiče, svaki prostor može biti dobar za slušanje, uz male i jeftine (ili besplatne) intervencije i prilagođen audio sustav.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 12:59   #21
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Originally posted by Mljac
E Jelc, napravi ti lijepo hižicu tu negdje oko mene blizu
Pa prvo smo gore (na Svetom Križu) nadogradili kuhinju i kupaonu, stavili centralno, uveli plin.
Sad bi trebalo na stariji dio kuće stavit poštenu deku i dignuti kat.

Nije baš malo lovice-ali bude, polako...
Mogu ti reći da mi pomalo sve više smeta ova buka i gužva u Zagrebu, čim bude malo više "vremena" odoh ja gore.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 13:01   #22
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Buljo, za igre i filmove, i MegaWorks su odlični! Basa ćeš imati napretek, a dijalozi su kristalno jasni.

Samo je problem, nisu baš praktični i vrlo su nespretno riješeni (pa bih više išao na AL...), ali ako te to ne smeta....
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 13:05   #23
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Samo da još nadodam par stvari o MegaWorksu - preporučao bih 5.1, a ne 2.1, jer se bolje snalaze u takvom setupu, a za filmove su bolji od bilo kakvih kućnih kina all-in-one koncepcije!

Fora je u tome što je stara generacija MegaWorksa, 510D (nema THX certifikat), bila bolja od novih 550 - imali su centralni kanal koji se pregiba, digitalni ulaz i bass kompresijsku kutiju (ne bass-reflex) sa vunenom ispunom. Ako negdje vidiš da netko prodaje polovno, uzmi.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 13:07   #24
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
e pa upravo to!!!

opet kažem kvaliteta u mojoj sobi izostaje, ne treba!
samo snaga!

naravno da želim kvalitetu ne bi ni razmišljao o pc zvučnicima, nego bi uzimao komponente.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 13:19   #25
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Eto i ja živim u stanu odmah do Slavonske avenije, i buka koja mi dopire je naprosto neizdrživa. No sva sreća, izolacija na vratima od balkona je izuzetno dobra, pa kada stvar zatvorim, jedva da se išta čuje.
Mislim da je jedna investicija za bolju zvučnu izolaciju (vrata i prozori) mnogo manja od investicije za posebnu slušaonu te bi zadovoljila bilo koga komu je stalo do uživancije.
Klima, prozori...sve sam ja to uzeo u obzir.
Blizu mi je Avenija Dubrovnik, (50m), osnovnjak isto, sa druge strane je park.
Cesta pod prozorom.
A blizu je bogme i vrtić.

Jednostavno je u zadnjih 10-tak godina postalo nepodnošljivo.

Budući da mislim danas-sutra preseliti van ZG-a malo ću se još strpiti.

Nije da ja ne bih kupio i imao ono kaj je srcu (uhu) drago, nego sam odlučio da to ipak malo pričeka.

Planiram napraviti jednu prostoriju koja će služiti za gledanje filmova i slušanje muzike, i da mogu čitati na miru.

Prije desetak godina se žena spotaknula na klompe i zveknula na tepison, susjeda ispod je isti trenutak pozvala murju da je u tijeku TULUMČINA i da ona jednostavno ne može živjeti od buke


Oko 22.20.

I dok sa jedne strane imaš takve susjede a sa druge tipa kojem je omiljena zabava puštati na full glasnoći cijeli dan DJ Krmka-izgubiš svaku volju za slušanjem.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 14:24   #26
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ne diraj mi DJ Krmka!
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2005., 14:29   #27
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 459
Tak je i meni bilo, buka auta, tramvaja, susjeda, vječno puno parkiralište, 15 minuta samo da izađeš iz kvarta!
Strašno!

I pala je '89. odluka da postajem prigorec!
Ma milina!
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2005., 02:00   #28
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Ovo se stvarno razvuklo hahaaha !
nije da mi nije drago ali mislim da smo malo skrenuli s teme!
ali dobro-nema veze!
evo samo sam htio rec da ne slusam neku hvalitetnu muziku kao npr, rock, jazz itd., uglavnom slusam house, rap, pop, r n b, itd..
ubiti sve sto mi dodje pod ruku a da vrijedi!!!
moj je ukus najednostavniji od sviju, volim samo najbolje!!!
hhahaa zezam se! !!!
uglavnom volim da je relativno glasno pojacano, recimo oko 90-ak db(imam mjerac buke)!!! i to je na mojim logitech Z-2300 na oko 50-55% glasnoce!!!! Totalni sam ljubitelj bass-a, to je cudo, subwoofer mi ima 120 w RMS i isto mi nije pretjerano, svakome jest a meni nije(vi sad mislite"sigurno si onda gluh") ali nisam !!! sve mi je uredu sa sluhom nego eto takav sam, kosto je jedan gore napiso "sto ljudi sto cudi" ja cu jos dodat 100 zena 200 sisa !!!! i to je stvarno tako!

Evo recimo imam prijatelja koji ne podnosi bass nikako, njemu je odlican zvuk kad basa uopce nema a visoki totalno pojacani, ono sve skripi, uvjek popizdim kad pusti muziku !!!!

eto jebiga takav sam, volim onaj efekt basa da se trese cijela kuca, ubiti i trese se hahah! i vrata i slike na zidu!!!! i to mi je super eto nemam granice sto se tice basa!!!
ubiti za mene su ovi zvucnici idealni, ja sa boseom vjerojatno nebi bio zadovoljan, bio bi sa zvukom ali sigurno nebi sa glasnocom!!
malo je glupo sto cu ovo sad napisat ali eto....!
ajde bubnite koliko imaju oni boseovi zvucnici vati RMS-a, procjenite prema recimo velicini kutije suba!!!

moje je misljenje da nemaju neku impresivnu snagu jer u suprotnom nebi krili specifikacije nego bi to iznjeli!!!!
moja procjena: sub 40w RMS-a, sateliti 2 x 15 w RMS-a
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2005., 09:12   #29
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
malo je glupo sto cu ovo sad napisat ali eto....!
ajde bubnite koliko imaju oni boseovi zvucnici vati RMS-a, procjenite prema recimo velicini kutije suba!!!

moje je misljenje da nemaju neku impresivnu snagu jer u suprotnom nebi krili specifikacije nego bi to iznjeli!!!!
moja procjena: sub 40w RMS-a, sateliti 2 x 15 w RMS-a

Da, imaš pravo, glupo je to što si sad napisao


1. snaga nije bitna

To ovisi o brojnim tehničkim parametrima. Ako želiš, okvirno ću ti ih objasniti pa da zauvijek raskrstiš sa procjenom sustava na temelju snage. Za glasnoću se ne brini. Već 7W RMS snage razvija buku koja oštećuje uši.

2. veličina kutije nije bitna

3. specifikacije skrivaju jer je to Bose-ova politika, ne zato što se srame

Prije bih rekao da je snaga izuzetno velika, nego mala. Bose nikad ne stavlja svoje specifikacije, što je samo marketinška strategija (i opet, za Visage-a, zašto Bose time daje na znanje kojem se tržištu obraćaju), jer je dojam time veći.


Vjeruj mi, Bose će bez problema ispuniti tvoju sobu velikom glasnoćom. Isto tako, zvuk bi ti najviše odgovarao. Umjesto da mlatiš praznu slamu sa skepticizmom, trebao bi to sam poslušati pa sam procijeniti.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2005., 09:17   #30
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by kresimirSM

moja procjena: sub 40w RMS-a, sateliti 2 x 15 w RMS-a

Jango Fett je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na