Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 16:26   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: u raljama ovisnosti
Postovi: 1,407
Obrada matične ploče s dremelom

Ne znam gdje je prikladno mjesto za ovo pa evo ovdje.

Mjesto radnje: Antec NSK 2480
Žrtva: Gigabyte GA-MA78GM -DS2H

i kao što kažu luđaci kad ih uhvate nakon ubojstva:

"nije baš da sam planirao to napravit ...ali nije bilo drugog izbora...jednostavno sam to _morao_ napraviti"

Šalu na stranu ,najbolje da počmem iz početka:

Tokom vremena sam postao jedan od onih , onih uvrnutih kojima je tišina kompjutera ispred perfomansi.
Nemam pojma kako se točno desilo ali , otkad sam vidio da računalo ne mora nužno zvučat kao dežurna turbina , moja razmišljanja su krenula u smjeru smanjenja primjetnosti prisutnosti kompa.

Kako je želja za tišim računalom u pravilu obrnuto proporcinalana temperaturama istog, mogu reči da iza sebe imam dosta traganja za balansom.


Prvo se Mini Ninđa naselila na proc ,pa je njen vent otišao u napajanje (radi na 900rpm), pa sam nabavio tihi vent za proc (@400rpm), pa drugi hladniji procesor ...jedan disk ,drugi , treči u traženju najtišeg...pa jedno vrijeme s diskom diska van računala u kutiji s spužvom , pa na kraju SSD ,pa još jednan SSD, pa nabavka disk docka da klasične mogu spajat jednostavno po potrebi, pa usporavanje orginalnih ventova od kučišta preko Fan Matea i otpornika do na 330rpm (sad če se netko garant pitat kako znam okretaje a vent nema žicu za to ) ,pa igranje s kartonom kako bi napravio mali tunelič , pa jedno vrijeme bez venta na procu , pa onaj AC ventilator bez okvira kako bi usput hladio i NB , pa promjena NB kulera da može pasivno s tim jadnim protokom zraka ,pa zamjena Antec Tri-cool ventova s Scyche Slipstream od 500rpm i usporavanje istih na 400rpm , pa odstranjivanje rešetke od kučišta s dremelom da povečam protok i smanjim šuštanje zraka , pa promjene kulera na grafi i sad ovo zadnje ...za što mi je rečeno da je to več znak bolesti.


Uglavnom , kad sam utrpao ovu ploču u kučište , sve je bilo krasno dok nisam radio ništa zahtjevnog na kompu.

A onda sam išao gledat kako to radi bez venta na procu , te za vrijeme nekog load testa stavio stavio prst na NB.
Može se i pretpostavit kako je to završilo Pogled na neki program za temp je rekao sve. Bilo je nekih 87 stupnjeva ako se dobro sječam. Dok se na kompu nije radilo ništa zahtjevnog ništa nije gorilo ali kad je load u pitanju......igrao sam se s tuneličom da iskoristim ispuh ali bez nekog velikog uspjeha....odlično za proc ali za NB kita...load je jednostavno tražio protok zraka na tom mjestu ... Naravno vratio sam vent na Ninđu... Ne zbog nje same več zbog NB jer je očito odvlačio vruči zrak s tog mjesta s obzirom da je bio točno poviše...Onda me kopkalo kako bi se taj vent mogao još više usporit kad nebi imao okvir jer bi time bolje hladio NB pa je na to mjesto došao onaj AC vent bez okvira. To je bio poprilično dobra kombinacija ali što da kažem, vent je ipak vent.



Sve je vodilo prema nekom pasivnom kuleru. Preporučen mi je Thermalright HR-05 ifx. kao nešto najbolje što postoji. Tako da se to naselilo na NB...



Največa gnjavaža je bila micanje matične ploče kako bih s donje strane stavio vijke. Kad sam vidio da rezultat nije onakav kakav sam očekivao s tim "najboljim NB hlađenjem" još mi je i teže pala gnjavaža s micanjem matične zbog montaže.. Nastranu idle oko 45...LOAD koji ulazi u 60 zaista nisam očekivao. Dobro ,u kučištu nemam neki pohvalni protok zraka al ipak.



Isto rješenje kao i prošlog puta nije bila opcija jer od NB kulera do Ninđe jednostavno nema mjesta za vent. Nema ga ni na drugu stranu do grafičke kartice.



Mogao je stati jedino neki tanki 8cm vent ali kod nas se baš ne mogu nači takvi, a kamoli takvi u nekoj tihoj veziji. Pa sam rješio stvar daljnim igranjem s kartonom da iskoristim ispuh i onom ventom s proca nekako sastrane koji bi upalio kad bi "upregnuo komp" za nešto... I bez njega se ništa nije rušilo ali koliko sam shvatio najzdravije je držat temp ispod 60 pa...


Planirao sam HR-05 zamjenit nečim boljim no lurkanje po netu u tom smjeru me nije odvelo doslovno nigdje.

Za procesore je tu hrpa izbora između svakakvim kulerima a za NB živa žalost.

Gledajuči tako na jednoj web stranici slike svih kulera do glave mi je došlo očito. HR-05 je doslovna kopija večih hladnjaka za za procesore.
A onda je u glavi proradila buba kako bi bilo savršeno kad bi postojao jedan manji kuler za proc kojeg bi se bez ventilatora moglo nekako fiksirat na NB.

Pogled na slobodni prostor po matičnoj je bio dovoljno ograničenje da ideju u startu izbije iz glave. A da ne spominjem da u kučištu ima možda 120ak mm prostora po visini. Minus matična ploča. I sam kuler na procu je stao jedva.


Ideja je stajala sastrane u glavi sve do...
Nedavno mi je u oglasniku upao u oko neki kuler za proc koji mi se ćinio jedan od manjih.

Arctic Cooling Freezer 64

Odmah sam zatražio neke mjere koje nisam mogao nači lurkanjem i još jednom se zahvaljem g. Razeru što je imao volje da mi to izmjeri.

Izgledalo mi je doslovno knap pa sam odlučio vidjeti što bi se tu moglo napraviti i bili išlo. Ako nebi išao mislio sam ga opet prepustit oglasniku.

Nakon šta je draga napokon završila Singularity ,mogao sam se upustit u petljanje po svemu tome...

Prvo sam po uputama na forumu malo zagladio dno...



A onda je krenulo petljanje. Freezer nije mogao doči ni blizu matičnoj ploči zbog kopče kulera od procesora.



Nije bilo druge osim ispilati kopču ili modati Frizera kako bi se uopče vidjelo jeli na samoj matičnoj ploči.
Naravno odlučio sam se na obradu Freezera s deremelom.


Time je izletjela kroz prozor eventualna prodaja ali što je tu je.
Nije ispalo lijepo ali je potrebno napravljeno i ...

Napokon ,spoznaja da na nema mjesta za Freezera na NB.
Kockice s obe strane smetaju doslovno djeličak milimetra za razliku od crnog slota za nekakvu karticu.



Da je tu debjla baza moglo bi bez problema jer bi heatpipe bio poviše ali ovako ne....
Nakon malo proučavanja shvatio sam da ustvari smeta crni slot za nekakvu karticu i...

Jednostavno nisam vidio drugo rješenje osim da obradim matičnu s dremelom.


Čitave 2 sekunde sam mislio o tome kao garancija više neče vrijedit , kako se brus može razletit aku pukne i kako mi ruke ionako nisu baš mirne...

A onda sam to jednostavno napravio pazeči da ne skinem previše i oštetim kontakte tog crnog slota. Iako ga najvjerovatnije nikad u životu neču koristit.



I napokon ,to je stvorilo dovoljno mjesta da Freezer stane na NB.



Sljedeča stvar je bila skrojit nešto da ga prišvrstim na NB a to sam rješio s aluminijskim limom od nekih 2mm

Odmah se pokazao očiti problem fiksiranja kulera...tj nemogučnost stavljanja matice na vijke koji bi to trebali držati jer od vrha vijka do prvog lista na kuleru ima premalo mjesta i tu se matica ne može ugurati. Na onoj strani Freezera gdje sam ga morao obraditi zbog kopče procesorskog kulera ...to sam proširio do kraja s čime se stvorilo mjesta za maticu.
Druga strana je tražila previše rada s dremelom za isto rješenje...a bome , nije mi se ni skidala ploča da stavim krači vijak.

Tako da sam odlučio prepilat/skratit vijak s dremelom.
Prvo je sve obloženo papirom da metalna piljevina ne ode po ploči ...a onda je draga uzela klješta u ruke i pridržala vijak na dnu nakon čega sam ga skratio.



Poslje toga , nije više bilo nikakvih prepreka pa ga je namazala prstom ..i napokon nasadila.




Temp ?
LOAD još nisam pogledao ali ovako napamet je sigrurno manje nego s HR-05 dok je IDLE čitavih 3 stupnja poviše ambijentalne
Naravno bez venta jer isti ne može stati.
Netko s večim kučištem bi sigurno mogao ugurat orginalni vent ako želi to malo rashladit zadržavajuči poprilično tiho računalo.




Naravno , sve to ima jedan očiti minus ...nema mjesta za grafičku pa sad radi na intergriranoj.



Da bi ugurao grafičku u kučište trebam 'skratit' Freezera ali me nekako 'boli srce' ...Ne zbog toga što če sigurno skočit temp več zbog toga jer bi morao odstranit u biti jedan HR-05.



__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 16:38   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma ti si lud ko šipka

meni se ne da dremelat kavez za optiku da ih potrpam iza prednjih plastika, a ti napao na mbo odmah
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2010., 16:55   #3
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 4,003
Koji car!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 17:07   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 23,489
Nadam se da ovo nije zarazno inaće ću morat mjenjat prebivalište
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 17:21   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
svaka cast na ideji i realizaciji, no moram reci kako je ovo za mene akoro pa totalni promasaj.

inace se chipseti griju ko' svinje i rade godinama, pogotovo u ovakvim danima kao danas (a zna biti i gore fest).
nisi testirao u loadu, nemoj se iznenaditi kada vidis da ces morati napraviti neki propuh usprkos tome sto je freezer u igri (ako ti je recimo 60°C bilo puno u loadu pod hr05).
zblokirao si PCIe X16 slot skroz, ako ikada pozelis kakvu igru imat ces opet muke sto i kako, barem vrijeme dok se sve rastavi i sastavi sa nekim drugim hladnjakom.
mogao si ostaviti hr-05 i nasaditi 50/60/70mm ventilator, puknut ga na 5 ili 7V direkt na molex i imati bolje temperature i opet nebi nista cuo. scythe recimo, ili cak xilence od jeftinih (imam par komada, iznenadujuce se ne cuju cak na full okretajima). gledam slike, taman bi stao neki 70mm recimo.


jos jednom svakako cijenim i pozdravljam ideju i dobru izvedbu, no osobno nisam bas odusevljen najvise zbog zauzetog prostora. no ako ti je dovoljna hd3200 integrirana - tko sam ja da serem?
samo daj zakurblaj komp na neko zesce opterecenje, ako grijesim sto se tice pasivnog freezera moje isprike.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 17:03   #6
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: u raljama ovisnosti
Postovi: 1,407
Talking

Totalni promašaj?

Suptilan si nema šta

Zafrkanciju nastranu ,ok sve u kompu se grije te može tako radit. Ali treba li se pržit samo zato jer može? Trebam li kuhat grafičku na 70ak , procesor na 60ak , čipset na 87 , hard na 50ak samo zato jer mogu radit i tako? Ne znam jesi li primjetio ali pogledaj malo dalje od mene po forumu i na svakom koraku češ primjetit opterečenost s temperaturama bez obzira na komponentu

Integrirana mi nije dovoljna te zbog toga imam grafičku. Trebaju mi izlazi za 2 monitora te još 2 HDMI izlaza. Ali da mi to ne treba zar je zločin bit zadovoljan s integriranom da imam sliku?

Spominješ neke muke mjenjanja hlađenja zbog ovog trenutnog nedostatka prostora / toga što sam poklopio slot za grafičku...
Preskočio si onaj dio gdje sam rekao da moram skratit Freezera? Šta se mene tiče ,da mi grafa ne treba nebi ga ni dirnuo.

A što se tiče samih muka , moja draga je namazala pastu i nasadila Frizera u 10 minuta
Ono što je bilo zajebano je vađenje matične jer bez toga nisam mogao stavit HR-05 (a to mi je bila veča gnjavaža od svega ovoga) ..i sada zafrkancija i modificiranje stvari kako bi to moglo stati. Bez obzira na gnjavažu i što nije bilo "izvadi iz kutije i stavi" , meni je ovo bilo jedno zanimljivo iskustvo ...probat nešto novo , realizirat čudnu ideju , napravit nešto što se ne viđa svaki dan i tako to ...

Zadnje ,kao što sam rekao s HR-05 nema mjesta za vent. Od njega do ninđe ima jedva 15 mm ..isto kao do grafe...ti bi tu negdje gurao vent na 5/7V?

Meni bi bilo lakše i jeftinije napravit korak unazad i vratiti se na orginalno hladilo i vent koji je radio na nekih 4v /oko 400rpm . Naravno , kad bi htio vent.

Za zalaufat komp nema problema. Reci s čime kakvim programom želiš LOAD test i ja odvrtim...
Draga je danas vratila HR-05 / izvadila Freezera kako bih ga skratio pa ču napraviti usporedbu jednog i drugog.
Samo reci kakav LOAD test.


btw, ako ti promjena nekog kulera mučna neznam što da ti kažem osim da provaš pitat curu ili ženu da ti to napravi ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 19:50   #7
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 698
Šta misliš o ovome rješenju za grafičku:
http://cgi.ebay.com/Flexible-PCI-E-S...#ht_2415wt_999
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 20:01   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,699
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Koji car!

car !
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.

Razer Blade 15
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 20:09   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Hahahah Kraljino!
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 18:04   #10
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
šta sve neće pojedincima pasti na pamet i zahebancija po ovim vručinama, da bi to samo smislio treba iscijediti 2L znoja, a ne još i sve to napraviti

Ali ajd ako to nekome pričinjava zadovoljstvo samo naprijed
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2010., 20:26   #11
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
jebeno haha, jel ti dobar disk onaj
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 19:58   #12
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 4,003
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Šta misliš o ovome rješenju za grafičku:
http://cgi.ebay.com/Flexible-PCI-E-S...#ht_2415wt_999
Vidiš, još da ima dužih, staviš grafu negdje van kompa i problem riješen.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 20:38   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,962
e budale jebote
svaka čast da ne bude zabune, fino si to ispilao
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:35   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: u raljama ovisnosti
Postovi: 1,407
Smile

@ ECHO , nemam baš osječaj utrošenog truda kao da sam 'prešao žedan preko pustinje' ali ako več želiš reči da ne spadam u ljene i da mi ništa nije teško , hvala ti na komplimentu

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vidiš, još da ima dužih, staviš grafu negdje van kompa i problem riješen.

E to bi bilo odlično, (iako malo ekstremno) štoviše bez dužeg ništa jer nemam baš prostrano kučište da imam gdje pomaknut grafičku.

U biti bi se to moglo iskoristiti kad bi grafička imala orginalno hlađenje.
Ali kako sam na nju stavio Arctic Cooling L2 pro , zbog razlike u veličini je sve na knap

Od prijašnje kartice HD4670 gddr4 ,ovakav kuler mi je ostao u sječanju kao tih a kako je s ovim došla neka umanjena blesava verzija istog , 'nije me trebalo nagovarat na kupovinu' nakon što mi je netko skrenuo pozornost kako postoji nešto slično onome što je bilo na HD4670 gddr4

Znam, moja kartica nije navedana kao podržana



no uz par sitnih prilagodbi to sjeda.

Kao prvo orginalni vijci su predugi pa kad se prečvrsti kuler - uopče ne dotiče čip! Jer vijci udaraju u sami kuler i time sprječavaju kontakt. To sam rješio s 20 minuta upotrebe Dremela. A druga stvar je u samom konektoru. Detaljnije sročeno, razlici konektora orginalnog ventilatora i L2 pro. L2 pro ima konektor koji sadrži tri žice te je širi a to ne sjeda na karticu iz koje vire 2 pina. To sam rješio izradom malog adaptera od nekakvog starog kabela koji je valjda bio od CD čitača





Kao što se vidi na osnovu slika AC L2 pro je veči u svim smjerovima. Zbog kosine se hladila za memoriju nisu mogla naljepiti kako treba ali to je neizbježno. Kako prekriva memorijske čipove s gornje strane malo razočarava to što na tom mjestu / kosini, nema nekakvi prorez kao orginalni jer je s time postojao bar nekakav prolaz zraka preko memorije.



Malo paste i voila.



Uz onaj problem što hladila za memoriju nisu sjela cijelom površinom na te čipove , postojao je i problem što su bila previsoka no to je rješilo malo brus papira. Jednom hladilu se ispriječila nekakakva mala kockica na kartici pa sam se još jedan put morao poigrati s dremelom.





A kako je u paketu viška tih hladila nisam odolio tome da ih poljepim svugdje po kartici gdje sam vidio nekakav čip. Kao malo dijete s sličicama životinjskog carstva.


Nego , da se vratim na temu.
Freezer prevelik / grafička ne ide unutra.

Očito , prvo je trebalo označiti za koliko je Freezer prevelik



Nakon toga , freezer u malu stegu preko dva komada gume da se ne ošteti baza.



I onda dremelom list po list. Svih 40 listova.



Cijela ta strana je ispala doslovno užasno pa je trebalo izravnat.
I tako odoh ja kupit brus papir. U prodavaoni prolazim prstom da se odlučim koja granulacija mi treba. Prodavač za to vrijeme po peti put pita za što mi to treba i ne prihvača moj odgovor da "nije važno".
nakon što ja spomenih da mi treba aluminij, dobijem odgovor " aluminij se ne brusi , on se polira! Ma šta bi ljudi bez takvih prodavača.

Uglavnom uzeo metar brus papira na zgražanje prodavača i krenulo lagano brušenje.



Nakon izravnate te strane sve je izgledalo puno pristojnije. A skračeni Freezer je napokon počeo ličit na malo jači NB kuler.



Sljedeči korak je bio montaža s onom več spomenutom kopčom.



Zna se kome sam to prepustio





Kako više ništa nije smetalo grafičkoj, trebalo ju je samo ugurat u komp.





Dobro, zahtjevalo je malo pažnje i nebi štetilo da je razmak veči od milimetar-dva ali je sjela.



Sve ljepo nagurano , projekt gotov


EDIT: sad mi je palo na pamet da mi je ostao neiskorišteni HR-05 . Možda mi sljedeči projekt bude da ga nakeljim na SB. No to i nije neki projekt :-/
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 22.08.2010. u 12:54.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:49   #15
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Sve ljepo nagurano , projekt gotov
Odlično je. Prodaj patent AC-u.
  Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:50   #16
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,398
I nemoj se baš hvalit okolo, da nebi gledali tvoj komp na Hreliću

Btw, najs project
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 17:27   #17
Mario2010
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 72
svaka čast,jebeno si se sjetio to napravit.......................iako neznam kako ti sse dalo otkud taj toliki trud i ,sve pohvale
Mario2010 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 18:08   #18
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Šta reći....toliko improvizacije, volje, pokušaja, promašaja.. i na kraju sve sjelo na svoje mjesto.
Svaka čast...btw, koji fotić si koristio za fotografiranje..slike su odlične!!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 18:16   #19
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
! Imam osjećaj da ti dremel furaš i u dućan, pa ak gajba i špeceraj ne stanu u bunker...
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 19:31   #20
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
hahaha
precarski
DomagojX je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 19:33   #21
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Stvarno si puko
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 19:57   #22
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Svaka čast na trudu! Za ovo stvarno treba imati volje.

A sad mi reci 2 stvari:
1. Kojeg vraga ako si se već toliko mučio nisi napravio kakve vodene blokiće, uzeo pumpu od akvarija, kiler kabine od Žike i posudu za stražnji brisač od Južine, jedan ventić što tiši, i eto ga - mali mrzal ki mrtvac!

2. Da li si dobio željeni rezultat ovim sjeckanjem? Mislim, je'l komp hladniji u radu?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 20:37   #23
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Jadan se valjda zaledi čim on izvadi dremel iz kutije
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na