Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2007., 13:52   #1
rewq
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: da
Postovi: 35
Razlike među memorijama

Ako može što jednostavniji odgovor.
Postoji li vidljiva razlika među memorijama, npr zašto je i koliko DDR2 na 1066 MHz bolji od onoga na 533, je li isplativo uzimati onu sa što višim MHz.
Također, koja je razlika između DDR2 i DDR3?
Zanima me zato što ne znam koliko je isplativo sada uzimati matičnu koja će podržavati DDR3 memoriju, jer je to vezano isključivo za Intel, koji je u svemu skuplji od AMD-a.
E da, na kompjuteru se neće pokretati nekakvi bijesni programi niti igre na prevelikim rezolucijama.
rewq je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 14:01   #2
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
sigurno nije sad isplatvio uzimati maticnu koja podrzava DDR3 jer izbor ddr3 memorije je nikakav.

Izmedu 533 i 1066 je vidljiva razlika ali npr izmedu 900 i 1066 je meni nevidiljiva razlika...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2007., 16:49   #3
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Sačekaj sa DDR3-com još bar nekih godinu-dvije.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 18:53   #4
rewq
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: da
Postovi: 35
Ma nisam ni mislio sad uzimat DDR3, al bi ipak rađe uzeo ploču sa tom podrškom za AMD (jer mislim da je Inte,l iako bolji, za moje potrebe nepotrebno skuplji) pa kad dođe vrijeme uzet tu memoriju bez mijenjanja ploče. A i lakše mi je mijenjat komponente malo po malo, i zbog love i zato što sam već izludio od brojnih kombinacija za čitav komp.
rewq je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 19:45   #5
beavis
Premium
Moj komp
 
beavis's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Na moru
Postovi: 155
Citiraj:
Autor rewq Pregled postova
Ma nisam ni mislio sad uzimat DDR3, al bi ipak rađe uzeo ploču sa tom podrškom za AMD (jer mislim da je Inte,l iako bolji, za moje potrebe nepotrebno skuplji) pa kad dođe vrijeme uzet tu memoriju bez mijenjanja ploče. A i lakše mi je mijenjat komponente malo po malo, i zbog love i zato što sam već izludio od brojnih kombinacija za čitav komp.
Neisplativo je kupovati novije tehnologije za kasnije, a iz razloga sto su preskupe.Kada mjenjas procesor gotovo uvijek ide nova maticna i ram itd.
__________________
beavis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 21:42   #6
rewq
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: da
Postovi: 35
E vidiš, to je ono šta ja želim izbjeć, to kupovanje skoro svega odjednom. Recimo, ako sad uzmem matičnu sa socketom AM2, na nju će ić i AM2+ i AM3, ići će pravi 4-jezgreni (a ne 2+2 ko sada) procesori.
Tako da pod pretpostavkom da će ploča imati duži radni vijek, tj da se neće pokvariti, računam da ću biti miran 5-7 godina. Ne znam šta mogu izmislit da mi treba 8 jezgri, to je suludo. Tako da uz izmjenu max 2 grafičke i po potrebi dogradnju rama bio bih posve miran u tom periodu. A prednost je i ta šta možeš čekat povoljan trenutak za kupnju i držat komp cijelo vrijeme optimiziran novim komponentama.
Jedino šta još nema ploča za AM2 koje podržavaju DDR3, tu ih Intel šiša naveliko.
rewq je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na