Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2024., 19:43   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,116
Preporuka za najbolji SD adapter, berba 2024.

Sigurno ste svi katkad imali problema sa SD adapterima, istim generalcima koje proizvodjac daruju s karticama. Od izivljavanja s odbijanjem pisanja, potrebe za jacim guranjem u utor, ili kojekakvim blesavocama. Istina, nisu ni svi citaci jednako kvalitetni, pa katkad i oni snose dio problema.

Nedavno sam u jednom, na prste ruke, prezivjelom obrtu koji se bavi razvijanjem i transferom svih postojecih foto/video formata, razgovarao s poznanikom. Otvorio mi je kutiju s memorijskim adapterima, u kojoj je bilo sigurno stotinjak svih mogucih imena, sto bezimenih, sto poznatijih. Onda mi pokaze Samsung adaptere, za koje veli, da su bez premca u kvaliteti naspram svega sto je do danas koristio, a svaki tjedan kroz ducan prodje na stotine ljudi, pa ih koristi konstantno.

Cim sam jednog primio u ruku, odmah mi se ucinio neusporedivo robusnijim i cvrscim od uobicajenih adaptera.






Primjer uobicajenih adaptera, s lijeve strane Kingston kartica, koja je olicenje jeftinoce, koja se gotovo moze saviti cak i kad ima karticu u sebi. Sandisk, nesto bolja, ali takodjer, premekana i plaha. Kod ovih kartica, samo je straznji dio kompaktan, dok je prednje lice, plosnato, te pocesto jako gipko. Tko je otvarao, zna o cemu pricam.



Kod Samsunga i jedna i druga strana su crvrste, niti naznake savijanja, na casnu rijec, kad sam dobio svoje nove narucene, pomislio sam da je greska u slanju, da sam dobio neki Samsung memorijski format koji nema veze sa SD-om. Nisam naviknuo na ovakvu robusnost, formata kojeg previse i ne volim medju karticama. Cak je i "tab" za zastitu, blizi disketi, nego memorijskog kartici.

Kao sto vidite, za nijansu su sire, za nijansu vise, no, posebnost je kako krasno i robusno ulaze u utor citaca. Nema uobicajenog pomicanja, nema klimanja, kao da se radi o drugome formatu.



Ukratko, preporuka za kupovinu, vrijedi svake lipe.

Stavljam aktualnu poveznicu, dodajem i arhivski backup, kad nestane prvi, da znate po opisu locirati noviju prodaju.

Nek ne prevari drugaciji izgled kartice na slici poveznice, s istog sam narucio, neki dan, kao i dvoje poznatih, te smo svi dobili one koje sam uslikao gore.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na