Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2010., 20:16   #1
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
rastavljanje CRT monitora (Samsung SyncMaster 959NF)

pozdrav.

kako skinuti stražnju plastiku s tog monitora, nema nikakvih vidljivih šerafa, a ima samo neke plastične kopčice koje sam pokušavao odvojiti i skinuti i navlačiti ali nikud se ne miču i ništa se ne otvara, još sam usput i potrgao jednu.

znam da postoji opasnost od strujnog udara iz nekog kondenzatora, ali držat ću se dalje od njih i ne radim na metalnoj površini.

problem je u gumbu za paljenje/gašenje.
više se ne može ugasiti monitor, zaštekao je gumb ili neki vrag u njemu otišao (mislim da opruga ne radi).
pokušao sam nabijati po njemu s vanjske strane da se otpusti tj proradi ali ništa, sve me šake bole od nabijanja i stiskanja gumba.

znači monitor je sada stalno upaljen i ne mogu rastaviti stražnji poklopac jer nema šerafa.
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 21:16   #2
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
mozda ti sta ovo pomogne

link
SaleFFS je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2010., 22:05   #3
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
samo otpoji šrafe malo nategni poklopac i šakom lupi po onim kopčama na vrhau, dost jako treba onako da se strese...sam će otpustiti

ja sam to radio žmirečki...bitno je da malo nategneš i dobro mjesto opališ da se strese kopča i sam otpusti...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 22:40   #4
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
hvala, ali gdje se nalaze šerafi??
kao što rekoh, pregledao sam cijelo prokleto kućište i nigdje ih nema, niti igdje mogu naslutiti gdje bi bili.
jedino ako nisu ispod naljepnice ali probao sam i to prstom proći da vidim ima li kakvog udubljenja, ništa.

e da, tu gdje ovaj lik na slici pokazuje nisu...
hm jedino ako nisu ispod neke plastike prekriveni??
ali ne vidim kako se ta plastika vadi onda, jedino ako se ne probija ili trga?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2010., 10:17   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Moguće da i nema vijaka (to je skupo ), nego su samo "kopče". Vjerojatno su na 9xx seriji stavili x kopči (?4) pa izbacili vijke.
Nezgodni detalj je šta se pri otvaranju uvijek malo ošteti okolna plastika pa se vidi da je monitor otvaran.

Kreni kao kod modela koji imaju dva vijka na "donjem" rubu, gore u žlijebu gdje se "spaja" prednji dio i poklopac na 1/5 od ruba imaš proreze kroz koje treba ravnim odvijačem gurnit kopču koja se ispod nalazi. Samo polako jer operacija zna biti zeznuta, treba pogodit smjer i forcu (pretjerivanje dovodi do pucanja plastike).

Pretraživanjem neta sam naletio na ovaj link: http://www.edaboard.com/ftopic107678.html, može ti biti interesantan za veće popravke.
Nakon otvaranja svakako pazi da ne zasvjetliš, može te drmnit iako je monitor ištekan s napajanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2010., 13:57   #6
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
evo lud sam više, potrgao sam oba nosa kraj kopči koji drže plastično kućište i bacio ih kroz prozor tako da sada mislim da je donja strana slobodna.
uopće mi nije jasan princip rada tih kopči, navlačio sam ih kliještima u svim smjerovima i nikako da popuste, na kraju sam istovremeno navlačio kopče i šerafcigerom nos gurao gore, dolje, naprijed, ali nikuda i onda sam potrgao.

ovaj monitor ima sa svake strane jedan utor u koji bih prema ovom pdf-u trebao ugurati nešto tanko i čuti škljoc, ali škljoc se ne čuje osim kada pustim kopču (a tada se ona vrati na svoje mjesto).

evo pokušao sam na snimci pokazati otprilike kako to izgleda i kako se čuje kad natežeš to smeće, ali kućište se uopće ne miče i ne mogu ga odvojiti od prednjeg dijela nikako...

ako može još malo pomoći oko ovog, već sam i sad zahvalan za trud na objašnjavanju, ali mislim da bih trebao biti blizu rješenja početnog problema.
hvala unaprijed!
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2010., 15:02   #7
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
probaj to stisnut i ovu bjelu plastiku izvuc van! ima neka shema za otvaranje!pa nemoze japanac nesto smislit a da mi to poslje nemozemo koristit!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2010., 19:01   #8
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
ako misliš kod ove kopče koju navlačim na početku filma onda ne vrijedi, jer sam to probao i ne ide nikud.
ta plastika je mislim povezana s prednjim dijelom kućišta i nju sam potrgao tako da sad taj donji dio monitora bi trebao biti slobodan.

ali gornji nije, tamo gdje su ona dva utora, tamo nešto treba a ne znam što i kako jer ne klika kako u manualu piše...
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2010., 15:39   #9
Petar332
Premium
Moj komp
 
Petar332's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
ja sam isto pokusao otvorit 959(poceo se cudno ponasat, slika zna pozutit, cijela ili u prugama, ima PREVISE crvene koja se ne da smanjit preko kontrola pa rekoh mozda je nesto s kontaktima il koja dioda procurila) ali sam odustao nakon jedno 3 sata, pokusao sam na sve moguce nacine valjda i nista, odbija se otvorit
Petar332 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2010., 15:58   #10
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
http://www.josepino.com/computer/ope...ung-back-cover

vjerovatno si vidio ali ako nisi pogledaj
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2010., 16:55   #11
Deno
Premium
Moj komp
 
Deno's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Da ne otvaram novu temu,mene zanima kako namjestiti sto lakse sliku na tom monitoru?Pokusao sam direktno na monitoru,ali ne ide uvijek ostane crni rubovi pogotovo kada promjenim Hz na 100.Sliku nemogu nikako namjestiti,takoder i ingame kada sam moram ponovo sliku namjestavati i nemoze se namjestiti normalno i tocno.Postoji li neko bolje rjesenje tipa neki program?
Deno je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na