Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2006., 13:13   #1
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Sapphire, Powercolor..etc

gledam u Autronicsu PowerColor x700GTO16 256MB (1439 kn) i Sapphire x700GTO Fireblade 256MB (1593 kn)...i nemrem se odlučit koju da uzmem....uvijek sam vjerovao Sapphire-u...kakvu sliku imaju ove Powercolor? Jel ima neke razlike u kvaliteti slike?...svi pričaju o performansama....no pitam se jel ima razlike u kvaliteti slike....sapphire daje fakat oštru i dobru sliku (na kvalitetnom monitoru,...moj je samsung 959NF)..GTO2 mi je preskupa...tih 350 kn mi igra veliku ulogu molio bih neki savjet....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 13:29   #2
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Valjda mislis na x800, rađe ti zemi powercolor jel ima 16 pajpi naspram 12 kod firebladea
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2006., 13:30   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Re: Sapphire, Powercolor..etc

Citiraj:
Originally posted by gnomisa
gledam u Autronicsu PowerColor x700GTO16 256MB (1439 kn) i Sapphire x700GTO Fireblade 256MB (1593 kn)...i nemrem se odlučit koju da uzmem....uvijek sam vjerovao Sapphire-u...kakvu sliku imaju ove Powercolor? Jel ima neke razlike u kvaliteti slike?...svi pričaju o performansama....no pitam se jel ima razlike u kvaliteti slike....sapphire daje fakat oštru i dobru sliku (na kvalitetnom monitoru,...moj je samsung 959NF)..GTO2 mi je preskupa...tih 350 kn mi igra veliku ulogu molio bih neki savjet....
X800 a ne X700

Ona GTO16 ti je rebrandana X800XL i to je čist ok cijena.
Dakle 16 pajpi za razliku od Sapphirke koja ima 12.

Kaj se tiče slike-to je mislim isto.
I jedan i drugi su jači ATI partneri (i TUL i Sapphire) tako da ne možeš pogriješiti.

Pogledaj samo kakve su razlike (da li grafa ima dual DVI, VIVO i slično)
Jelc je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2006., 15:56   #4
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
aghh..naravno da sam mislio na x800gto .... to se desava kad se pise nakon dolaska doma s posla - umoran ko pas; mozak na 20% ...(a vjerojatno mi je u glavi bila moja sadasnja grafulja x700pro )....btw, o performansama sve znam....mene samo zanima jel slika kod powercolorice tak ostra i kvalitetna kao kod sapphire-a.....mozda naleti neko tko je probao oba branda....btw, Jelc, fala na odgovoru...Zed,..da 16 pajpi...bas zato mi je cijena sumnjiva
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2006., 16:05   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Originally posted by gnomisa
mene samo zanima jel slika kod powercolorice tak ostra i kvalitetna kao kod sapphire-a.
Naravno da je kvaliteta slike ista. Kak ti Jelc i rekel PowerColor i Sapphire su dva najjača/najveća ATi-eva partnera i kad ATi napravi neki novi čip, prvi primjerci stižeju u ruke PowerColor-ovih i Sapphire-ovih inžinjera.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na