Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2013., 23:20   #1
bpodnar
Stari član
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 164
Internet veza puca

Imam problem od prije nekoliko dana sa pucanjem veze. Naime, uvodio sam novu instalaciju za ADSL sa tavana do nove utičnice. Na tavanu su mi bile spojene 2 žice (crvena i plava) u onu kutiju i one su ostale spojene tako da sam ja samo "sfrkao" ove nove dvije žice skupa sa starima na isto mjesto i doveo do nove utičnice. Na staroj utičnici nije ukopčan telefon jer ga niti nemam (koristim samo ADSL i OptiTV usluge) dok je na ovoj novoj samo ruter. Obzirom da sam imao stari kabel koji je dug oko 12 metara, njega sam spojio u novu utičnicu i u ruter i to privremeno dok ne napravim kraći. Taj kabel je bio do nedavno spojen bez splitera i nije bilo prekida veze. Uglavnom, nemam pojma šta je u pitanju, ali povremeno pukne veza što vidim prema ruteru (tp-link) da se one 2 indikatorske lampice od signala i interneta ugase i za minutu-dvije se opet upale te internet počne normalno raditi. Taj 12 metarski kabel spojen je direkt iz utičnice u ruter bez splitera jer telefon ne koristim tj. nemam ga. Da li bih trebao maknuti tj. odspojiti one 2 žice koje vode u staru utičnicu ili one ne smetaju? Ponavljam žice su nove, stavljene prije 2 mj. i s njima nebi trebalo biti problema. Usput da kažem OptiTV ne radi kako spada, trza ko vrag i prekida, ali to se događa u zadnjih pola godina. Inače to mi ne smeta jer gledam tv većinom preko satelitske, a OptiTV ponekad upalim. Sinoć je bio negledljiv. Šta da još probam, da li netko ima kakvu ideju?
bpodnar je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 12:46   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Citiraj:
Autor bpodnar Pregled postova
Da li bih trebao maknuti tj. odspojiti one 2 žice koje vode u staru utičnicu ili one ne smetaju?
Smetaju, svakako ih odspoji, jer ovako samo skupljaju i unose smetnje u novu instalaciju...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na