Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2011., 10:24   #1
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
Panasonic TX-L32E30E common interface

Pozdrav dobrim ljudima,
posjedujem navedeni televizor koji dolazi sa "common interface" portom (koji iskreno meni izgleda kao pcmca na laptopu), uz to imam i digitalnu verziju bnetove kablovske, u biti ne znam koji je tocan sluzbeni naziv toga, ali imam dodatni bnet sivi reciever uz kojeg viri kartica.

Ako sam dobro shvatio mogao bih uzeti adapter koji ide u common interface u koji stavljam tu karticu i na taj nacin se rjesiti dodatnog recievera (i daljinskog upravljaca).
Zanima me gdje bih mogao uzeti taj adapter i kolika mu je cijena, te na sto bih eventualno prilikom kupovine trebao obratiti pozornost i najbitnije da li bi to funkcioniralo s bnetom, ili je on limitiran na svoj reciever?


Zanimalo bi me i s obzirom da tv ima mogucnost reprodukcije divxa, mkva, itd... postoji li mogucnost updatea koristenih codeca? Trazio sam na panasonicovom webu, ali nazalost bez rezultata, ali ne skodi provjeriti i ovdje
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 10:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Dobro si zaključio, CI je jedna verzija PCMCIA utora. U njega trebaš stavit Conax dekoder (Conax CAM) jer taj tip koristi Bnet na svojim set-top boxovima. Potom u taj Conax dekoder stavljaš karticu i time "otvaraš" programe.
Već smo govorili o tome, kod domaćih dobavljača skup sport:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=213795
http://www.ekran-avc.hr/p2937/conax-...duct_info.html
http://www.satshop.hr/content/view/37/66/
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2011., 11:05   #3
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
hvala na odgovoru,
u medjuvremenu sam zvao bnetovu sluzbu za korisnike gdje su mi rekli da mogu koristiti samo originalni uredjaj od proizvodjaca, te da mi unatoc tome nece funkcionirati kako treba citiram "nece raditi svi programi", molio bih ukoliko netko ima na taj nacin rjesenu digitalnu televiziju da mi potvrdi jel to istina?
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 11:20   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Pogledaj linkove, namjerno ti lažu, nisi ih trebao ni pitati. Ista stvar kao korištenje svog routera kod ISP - ova (gdje je to moguće).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 12:40   #5
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
Pardoniram, tek sada sam detaljnije proucio prilozene linkove, zahvaljujem na odgovoru.

Jel netko dokucio zasto lazu? Uzevsi u obzir na nimalo lijep nacin na koji mi je djelatnik odbrusio "ne", ovim putem mu zelim sve najgore u zivotu.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 12:44   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
zato kaj se ne žele petljati sa 3rd party rješenjima, garancijama, postavkama i juzerima jer sami sebi onda navlače potencijalne probleme na vrat.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 13:04   #7
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
istina, ima logike, ali mi se i dalje ne dopada nacin na koji me djelatnik opravio
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 13:11   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa isto te tak otpile na szk t-coma... mene nisu htjeli ni ćuti sa prijavom problema jer sam tada imao siemensa c-010 kojeg su mi oni dali, ali ga više ne supportaju.

pa ti reci da će se netko ići drqat sa ovakvim rješenjem
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 13:11   #9
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Meni na Panasonicovoj 46GT30 plazmi uredno radi B.net-ova kartica utaknuta u Conax CAM koji je pak utaknut u CI utor na telki.

Svi programi rade (uključujući i HD kanale) koje imam kupljene, jedino ponekad čeka par sekundi dok mi kaže "kanal kodiran" pa onda prikaže sliku.

Jedino što nemam videoteku i snimalicu, ali iskreno, to i tako ne koristim.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 13:28   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Opet nisi slijedio linkove
Evo link sa drugog foruma: http://www.ebay.com/itm/SMIT-CONAX-C...item2c5ab7f00a
dakle mora biti CAM koji radi po Conax tipu kodiranja, origigi ili ovi šta pokrivaju više tipova al uključujući i Conax.
Izvani bi trebao proći jeftinije ali dobro provjeri.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2011., 13:50   #11
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
zahvaljujem jos jednom

nema smisla otvarati novi topic, moze li se u defaultnom media playeru ikako povecati titl?
defaultna velicina mozda odgovara chucku yeageru, ali meni je i premala i pretanka.
uz to se ne prikazuju znakovi s kvacicama, pa ukoliko netko ima savjet kako tome doskociti...

znam da sve te probleme mogu rjesiti spajanjem racunala i pustanjem filmova s njega, ali odbijam vjerovati u to da je netko zamislio da bi font titla trebao izgledati ovako kako izgleda i da bi to bilo ok.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 14:08   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Ovo sa fontom je čest problem i obično je rješenje ubacivanje modificiranog fw u kojem je drugačiji font. Kad se radi o dvd ili media playeru koji nisu posebno skupi rizik zaheba je manje bolan u odnosu na tv.
Jedino možeš pokušat eliminirat čudne znakove ako ima opcija izbora lokacije ili kodne stranice.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 14:15   #13
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
znaci velicina - štanga

mogu birati izmedju dvije vrste latinice, ali na obje je problem identican.

ovo pitanje sam vec postavio, ali nazalost nisam dobio odgovor, pretpostavljam da s tv-ima ne dolaze updateovi codeca i firmwarea?
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 14:21   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
I bolje firme / uređaji imaju problema sa izborom / opcijom za kodnu stranicu. Možeš se jedino igrat pa skužit ili možda piše u manualu koje su cp tih latinica.
Update fw zna izlazit ali treba dobro provjeriti jeli konkretni odgovarajući za tvoj tv / lokaciju.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 20:08   #15
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
naruceni conax cam danas stigao i osjecam se mucho glupo, ali ne znam kako ga upogoniti?

nazalost dobio sam goli uredjaj bez ikakvih uputa, tako da cak nisam siguran niti u to u na koju stranu ga trebam umetnuti u tv (kako god probao udje jednako duboko), drugi problem je u tome sto ne znam na koju stranu prilikom umetanja u uredjaj trebam okrenuti karticu.

treci problem je u tome sto ne znam gdje i kako na tv-u pristupiti uredjaju?
ispricavam se sto sam mutav, ali eto, nema mi pomoci


zna li netko gdje bi se mogle skinuti upute za upotrebu, googleanje nazalost ne daje rezultate.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 20:18   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Ugasi tv, ubaci CAM, samo na jedan način može sjest do kraja.
Jednako tako trebaš skužit kako ispravno ide kartica u CAM, mislim da str. koja je bliža chipu ide prije unutra.
Upali tv i nađi u menijima vezano uz CAM (conditional acess) i vidi jel modul i kartica detektirana.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 20:23   #17
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
ok probati cu tako, makar kao sto rekoh i na jednu i na drugu stranu dodje do iste tocke i onda stane...

vec sam prokopao sve menije (potrudio sam se malo i sam ) i ne pronalazim nista sto se odnosi na cam.
moze li me netko tko posjeduje panasonicov tv uputiti gdje gledati?
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 01:54   #18
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Potrazi u menu-ju tv-a "zajedničko sučelje = common interface".Tu se trebam CAM pojavit-prijavit.
Kartica u CAM ide chipom prema unutra i chip gleda prema gore.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 18:57   #19
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Kartica se umetne u CAM tako da chip na kartici gleda prema napred i prema gore tj prema slici na gornjoj strani modula (ne prema naljepnici na donjoj strani modula)

A sam CAM mozes gurnuti u televizor samo na jednu stranu i ako si ga ispravno gurnuo onda napravi "škljoc", ako ga guras krivo nece uci do kraja
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 13:05   #20
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
ponovno ja (inace tv je kod mojih roditelja, a kako tu dolazim jednom tjedno, shodno tome u takvim razmacima i prijavljujem probleme )

s obzirom da sam uspio naci "zajednicko sucelje" ocito sam uspio ubaciti karticu i cam kako treba (makar se prilikom stavljanja nije cuo klik).

kako sada kada je cam unutra i televizor ga prepoznaje namjestiti programe preko njega?
s obzirom da se osjecam uber glupo pitanje cu ilustrirati i slikama ponudjenih opcija (prvi put ih vidim, tako da ne znam jel to treba tako izgledati)






Zbunjuje me conax "conditional" access, na sto se conditional odnosi?
Primjecujem i polje za unos pina (kojeg naravno ne znam).

U biti samo mi recite kako namjestiti programe i biti cu sretan
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 15:27   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Po slikama vidiš da je CAM i kartica prepoznata, prepoznat status pretplate (Subscription status) = Osnovni + Standardni.
Samo za neke kanale / opcije se traži pin, standardno je 1234, nemoj ga mijenjat nego samo koristi ako se traži.
Otvori user manual i vidi kako ćeš ponovo pretražit kanale s tim da odabereš Cable (DVB-C) + Analog. Ponekad treba odabrati Germany ili Other za lokaciju umjesto Croatia pri pretraživanju. To nema veze sa jezikom menija koji mogu biti Croatian / English / ???.
Treba biti memorirano / detektirano cca 140 digitalnih (TV i Radio) + cca 40 Analognih (Tv). E sad ovisno o pretplati (Osnovni + Standardni) moći ćeš "otvorit" tj. gledat > vidi Bnet listu kanala.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 16:24   #22
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor frikec Pregled postova
ocito sam uspio ubaciti karticu i cam kako treba (makar se prilikom stavljanja nije cuo klik
Ma nismo rekli da kod ubacivanja treba napraviti "klik" nego "škljoc"

A sve ostalo vrlo stručno objasnio ti je kolega Nikky
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 21:31   #23
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
)))))))))))
nevjerojatno

ok cam je unutra, kartica takodjer, sve je prepoznato, nasao sam dvb-c i napravio pretragu.
kao sto je nikky rekao, pronadjeno je nekih 150 kanala, sve ok, ali na vecini kanala (ukljucujuci naravno sve domace i nekoliko zanimljivih stranih kanala) je kvaliteta prijema 10-ak posto (preko b.netovog recievera je slika savrsena) ukratko negledljivo.
sto sad?

3x sam napravio tvornicki reset, isprobao sam njemacku, other i hrvatsku kao lokacije i u svim slucajevima je rezultat isti.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 22:00   #24
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Hm, nešto je sumljivo tu. Negdje u menijima ima opcija da ti prikaže nivo i kvalitetu signala na pojedinom kanalu, jedno i drugo nebi smjelo biti niže od 70%.
Probaj provjerit priključke antene, spojit direktno bez "viška" razdjelnika. Ako se koristi internet / tel. preko Bneta onda ostavi 1. razdjelnik i sa njega privremeno dovedi direktno na tv. Za probu premjesti tv ako treba zbog dužine kabela / gubitaka.
Probaj naći gore (Zg) nekog tko se kuži i ima iskustava da ti pomogne u rješavanju blema.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.10.2011. u 22:07.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 12:40   #25
MIKA22
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pozdrav, sorry upadam sa svojim problemom za Panasonic TX-L32E30E, a to je bežični
prijem Interneta na TV -u, ali mrežna kartica od Panasonica DY-WL10E-K je preskupa
cca 700-800kn ! Moje pitanje je, da li netko zna (ako se može) za nešto jeftinije rješenje
za nabavu mrežne kartice ? (varijanta sa mrež.kabelom ja malo teža zbog udaljenosti ).
Hvala unaprijed, pozdrav Mika !
MIKA22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na