Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2012., 12:37   #1
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Acer aspire 5520 radi samo na vanjskom monitoru

Imam Acer aspire 5520, Vista, grafika nVIDIA geForce 8400mG koja daje sliku samo na VGA izlazu, dok je na na njegovom displeju i dvi izlazu sivilo. Mogu ga koristiti kao stolno računalo za osnovne radnje ali bih ipak volio iskoristiti sva njegove mogućnosti. Prijatelji mi govore da je grafa krepala i mada je to i moje mišljenje, ne isplati mi se trošiti da bih to provjerio. Drajvere za grafu uredno primi, ali kad se restarta opet isto, u display setting-u se prikazuje samo VGA adapter. Pošto sam već čuo da je ovo problematična serija, vjerovatno je netko imao ovakvih problema.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 16:20   #2
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Obično će reakcija svih biti da pogledaš flat kabel ali mislim da je ipak problem do grafičkog chipa. Nije da je crkao, več je, standardno, izgubio kontakt sa pločom.
Predlažem da ga zagriješ. Postupak je opisan u puno postova ovdje.
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2012., 17:03   #3
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Složio bih se da je neispravna grafika
Ali 8400m je čip s greškom i u velikom postotku je neophodna zamjena
Dakle ako je date code na čipu 06-08 najvjerovatnije je da je spreman za zamjenu
Uplodao sam ti sliku grafičke s svježe promjenjenim čipom
Ovo di piše 1121A2 je date code, dakle čip je proizveden 2011g u 21 tjednu revizija A2 pa usporedi s svojim
http://imageshack.us/photo/my-images/689/p2190089.jpg/
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 18:38   #4
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Zahvaljujem kolegama, potpuno su u pravu. Izvadio sam grafu, zaljepio oko čipa dvostrano ljepljivu gumenu traku, na nju zaljepio duplu alu foliu, izrezao skalpelom oko čipa i grijao fenom za suženim otvorom za zrak 90 sek. na 300 C. Vratio je nazad i sve je proradilo kako treba. Testirao oko ure vrimena i sve je OK. Koliko će raditi nije mi bitno, jer definitivno znam u čemu je kvar, a ovo što je Alvin napisao će mi mnogo pomoći ako (vjerovatno) budem morao kupiti novu grafu. Idem još jednom otvoriti lap da vidim šta mi piše na grafi. Srećom, ovaj model ima jednostavan pristup grafi, procesoru i hladnjaku, te ga je lako održavati.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na