Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2015., 10:24   #1
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Problem pristupanju foldera desktop

Na desktopu mi stoje raznorazni folederi sa slikama, filmovima i tako dalje.Ukljucim komp, pita me da li hocu da formatiram disk C, ja gledam sta je ovo, pritisnem ne. On me opet pita ja kazem ne.I na moje iznenadjenje pojavi se samo RB ikonica bez foldera i shorcut-ova.Na ja RB on me opet -the disk on drive C is not formatted.Do you want to format now? Pokusam programe da pokrenem preko start menu-rade.Pogledam My Computer isto tako da bi proverio prostor na kompu sve je isto ( da je nesto izbrisano moralo bi da ima bar nekoliko gigabajta viska prostora posto je bilo par filmova i serija). Pokusam da dodjem do desktop foldera i tako udjem , ne moze kada kliknem opet me stalno pita ono pitanje, kada pritisnem ne, vrati me korak nazad. Kliknem na properties da vidim da li ima nesto tu, stoji 0 bajtova , sto nema nikakve logike posto je prostor na hardu ostao isti?

Da li mozete da mi pomognete oko ovoga, da pristupim desktop folderu (imam dosta vaznih stvari tu).Da li je mozda u pitanju neki virus, i da li su ti fajlovi izgubljeni. I da pokusao sam System Restore i ne pomaze.
Gavri je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 10:31   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,452
Koliko diskova imaš u računalu odnosno particija? Gdje su ti instalirani Windows-i, ako ti traži da formatiraš C particiju?
Pogledaj stanje u disk managmentu?

Daj nam screen shot te greške, jer je sumnjivo da ti traži format ako ti sve ostalo radi
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2015., 10:34   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,449
Inace win nemogu sami sebe formatirat 😆
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 10:37   #4
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,452
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Inace win nemogu sami sebe formatirat ��
Kako ne samo utipkaš format c:

Nisam mogao propustiti priliku za zajebanciju Isprike autoru teme
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 10:53   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
Sve mi smrdi na to da je autor teme pobrao neko smetje
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 11:09   #6
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Koliko diskova imaš u računalu odnosno particija? Gdje su ti instalirani Windows-i, ako ti traži da formatiraš C particiju?
Pogledaj stanje u disk managmentu?

Daj nam screen shot te greške, jer je sumnjivo da ti traži format ako ti sve ostalo radi
2 particije, na C mi je instaliran windows xp. Kako da pogledam stanje u disc managmentu?

Gavri je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 11:39   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
start meni>desni klik na my computer>manage>disk management.

pogledaj sta ti pise za taj disk, da li se particije uredno vide i imaju drive letter.

po svemu sudeci mislim da ti ne gine backup podataka i reinstalacija.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 11:54   #8
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Imam XP to nije bas tako kod njega. Ja kada udjem u My Computer imaju drive letter i stoji koliko prostora tu ima.U prevodu sve radi normalno osim ovoga.

Zadnje izmijenjeno od: Gavri. 20.05.2015. u 11:59.
Gavri je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 12:15   #9
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
Ne ulazis u my computer. procitaj malo bolje raniji post
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 12:59   #10
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ne ulazis u my computer. procitaj malo bolje raniji post
Uradio sam.Vidi sve.Status Healty(System), fault tolerance No, Overhead 0 %.
Gavri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2015., 19:33   #11
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Pokusao sam da pokrenem Linux live sa usb-a i nekako prebacim fajlove, aliiii... Posle punjenje harda instalacijama koje ne rade a nikako ne mogu da ih kasnije nadjem i izbrisem, nekako sam instalirao mythbuntu 14.0.1 na usb, to jest pokrenuo ga sa usb-a. Da li trebam da instaliram ovo i na drugoj particiji posto ili ja nesto dobro ne radim ili nesto nije lepo podeseno. Naime udjem lepo u neki explorer i pise explore networks, vidim pise nesto windows network, klik kad ono ne moze izlazi poruka failed to retrieve share list from server or no such file or directory. Potrebna mi je vasa pomoc, sta sada da radim, ima li nade.
Gavri je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 20:24   #12
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,452
Skini hirents boot cd i pokreni mini xp te onda probaj prekopirati datoteke.
Da li si preskenirao sustav na viruse i spyware, za svaki slučaj
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 22:27   #13
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Skini neki normalni Linux za početnike (Linux Mint 17.1 Cinnamon ili Ubuntu 14.04.2) i Unetbootin-om napravi instalacijski USB, digni Live distru i presnimi podatke koje trebaš na eksterni HDD ili nekoliko DVD-a (ako nemaš puno podataka za spašavanje), a prebacivanje podataka preko mreže iz Live sustava zaboravi jer očito nemaš dovoljno (nikakva) znanja o Linuxu.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 22:58   #14
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 662
Bit će da je virus. Vjerojatno ti je samo sakrio ikone.
Probaj My Computer - tools - folder options - view - označi Show hidden files, folders, and drives i ODznači Hide protected operating system files
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 01:09   #15
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Skini neki normalni Linux za početnike (Linux Mint 17.1 Cinnamon ili Ubuntu 14.04.2) i Unetbootin-om napravi instalacijski USB, digni Live distru i presnimi podatke koje trebaš na eksterni HDD ili nekoliko DVD-a (ako nemaš puno podataka za spašavanje), a prebacivanje podataka preko mreže iz Live sustava zaboravi jer očito nemaš dovoljno (nikakva) znanja o Linuxu.
Skinuo sam ga , podignem ubuntu 14.04 preko usb-a i tu se javi problem.Preko ovog file menadzera moze da se ide samo na instalacijske foldere, kada pokrenem Ubuntu sa strane stoji install ubuntu (verovatno za hard il gde vec).Prakticno meni je problem file manager sa kojim ne mogu da dodjem do C i D particije.

Kad otvorim file menadzer pod devices vidi samo home i usb.Ne vidi ni C ni D particiju.

Zadnje izmijenjeno od: Gavri. 21.05.2015. u 01:22.
Gavri je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 07:18   #16
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Savjet dana - daj nekome ko zna sto radi da ti to popravi i plati mu cevape i 6 pivi.

Na kraju ce bit jeftinije, ako su ti dragi podaci
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 10:19   #17
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
upravo ovo sto je zwer napisao. da bi preko linuxa izvukao podatke van prvo se trebas malo upoznati sa njegovim osnovama, kako i sto radi.

dok to naucis, vec ces kupiti drugi disk
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 19:17   #18
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Gavri Pregled postova
Skinuo sam ga , podignem ubuntu 14.04 preko usb-a i tu se javi problem.Preko ovog file menadzera moze da se ide samo na instalacijske foldere, kada pokrenem Ubuntu sa strane stoji install ubuntu (verovatno za hard il gde vec).Prakticno meni je problem file manager sa kojim ne mogu da dodjem do C i D particije.

Kad otvorim file menadzer pod devices vidi samo home i usb.Ne vidi ni C ni D particiju.
Ne vidiš jer operativni sistemi bazirani na Linuxu (Linux nije distribucija ili OS već Kernel) nemaju particije označene slovima "C: , D: ... XY:" već je prvi HDD označen kao "/dev/sda", drugi HDD bi bio "/dev/sdb", treći "/dev/sdc" i tako dalje, dok se particije na svakom disku označavaju sa brojevima pa tko recimo prvi disk "/dev/sda" ako ima tri particije one imaju nazive "/dev/sda1", "/dev/sda2" i "/dev/sda3" .. itd.

No tebi je to zapravo nebitno, u gorenjem dijelu (lijevo) Nautilusa (file manager) imaš mape koje se nalaze na tvojoj home particiji (virtualno kod live načina rada) dok u sredini lijevo imaš diskove kod kojih vidiš kapacitet.. klikni (mountaj) određeni disk i imaš pristup svim podacima pa makar oni bili zaštićeni i passom od windowsa i kopiraj ih na vanjski medij.



Na slici sam ti uokvirio crvenim mjesto gdje su moji diskovi (tu će biti i tvoji ali drugačijeg kapaciteta i broja)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 08:47   #19
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Linux nije distribucija ili OS već Kernel
Nitko ne moze zakomplicirati stvari kao besposleni korisnici ezoterije.

Ne zbunjuj covjeka - Linux je naziv OS-a. Cak u dokumentaciji Linux *kernela* pise
Code:
WHAT IS LINUX?

  Linux is a clone of the operating system Unix, written from scratch by
  Linus Torvalds with assistance from a loosely-knit team of hackers across
  the Net. It aims towards POSIX and Single UNIX Specification compliance.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 17:58   #20
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nitko ne moze zakomplicirati stvari kao besposleni korisnici ezoterije.
A vidim, i ti se ubijaš od posla
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 15:48   #21
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ne vidiš jer operativni sistemi bazirani na Linuxu (Linux nije distribucija ili OS već Kernel) nemaju particije označene slovima "C: , D: ... XY:" već je prvi HDD označen kao "/dev/sda", drugi HDD bi bio "/dev/sdb", treći "/dev/sdc" i tako dalje, dok se particije na svakom disku označavaju sa brojevima pa tko recimo prvi disk "/dev/sda" ako ima tri particije one imaju nazive "/dev/sda1", "/dev/sda2" i "/dev/sda3" .. itd.

No tebi je to zapravo nebitno, u gorenjem dijelu (lijevo) Nautilusa (file manager) imaš mape koje se nalaze na tvojoj home particiji (virtualno kod live načina rada) dok u sredini lijevo imaš diskove kod kojih vidiš kapacitet.. klikni (mountaj) određeni disk i imaš pristup svim podacima pa makar oni bili zaštićeni i passom od windowsa i kopiraj ih na vanjski medij.



Na slici sam ti uokvirio crvenim mjesto gdje su moji diskovi (tu će biti i tvoji ali drugačijeg kapaciteta i broja)
Otvorim ja file manager ali nemam nista pod devices od drugih particija osim usb-a, jedino da mi neko obajsni kako se mountuju particije na ubuntu 14.04.

Verovatno je neki virus u pitanju koji jede sve sto je na desktopu.Na primer ja sam danas stavio ikonicu za Chrome i misalo je 1 u zagradi kao da na tom desktopu postoji vec taj shorcut, onda ponovo iskoci ono pitanje da li da formatiram C, ja kazem ne i ikonica nestane.Ja napravim novu samo sto sad stoji broj 2 u zagradi (kao da postije vec 2 ikonice tu).
Gavri je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 14:34   #22
Gavri
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Fajlovi definitivno nisu izbrisani.Slucajno sam otvorio torrent i vidim stoje i dalje oni fajlovi, odem na open folder i otvori se folder sa fajlom.Samo sto je problem sto kada se pokusa da se ide up ne moze da se ide ,pita te odmah dal oces da formatiras disk.Ako nista bar su fajlovi tu.
Gavri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na