Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2013., 22:18   #1
skill69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 51
Arrow problemi sa AP

dakle sve je pocelo time da mrezni disk smeta u dnevnoj sobi jel zuji hladnjak nemos spavat,dakle premjestio bi ga u donji dio kuce ali mu treba dat internet,sto je neizvedivo kablom mora bit bezicno..
otiso u links i kupio tp-link tl-wa730re reko dat cu mu internet preko tog range extendera ali jednostavno ne razumijem kako, imam osjecaj da sam uzo groblje od uredaja i da ne radi kako bi trebo..
spojim ga mreznim na komp i ne zeli uopce ga prepoznat nakon sto sam ga restarto par puta napokon ga nade, konfiguriram ga a on i dalje ne prima net sa mojeg rutera...koma vracam ga sutra
pa imam pitanje sta drugo uzet a da:
1. jednostavnije ga konfigurirat i da je bolje kvalitete
2. da mogu pristupit preko svog kompa bezicno na njega i konf. ga(ako je moguce)
3. da se moze pristupit preko wifi-ja na njega i vidjet kaj ima u mreznom disku, te isto konfigurirat i disk

pitanje je samo jel to sve izvedivo sa nekim ap-om ili ne... molio bi neki odgovor ako me tko razumio... hvala unaprijed

Zadnje izmijenjeno od: skill69. 07.03.2013. u 02:04.
skill69 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 12:31   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Sve što si zamislio jednostavno radi, da si uzeo ruter, sa wireless klijent modom tipa :http://www.tp-link.com/en/products/d...L-WR743ND#spec.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2013., 23:29   #3
skill69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 51
uzo sam airlive g.duo on ima i vise od toga, neznam kaj me je.. uvijek kad udem u konfiguriranje uredaja i pokusam ga slozit padne mi internet veza izmedu rutera i kompa,nemam blage kaj da radim, kompom sam spojen sa airlive x usb stickom,da se mozda oni ne kolju preko speedtouch rutera... evo i uputa od tog vraga pa ako netko moze pomoc bio bi do neba zahvalan, koji mod i na koji nacin rijesit da radi veza s njim

http://fs.airlive.com/manual/AirLive_G.DUO_Manual.pdf
skill69 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 19:24   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Prvo i osnovno pravilo: Uređaj se konfigurira tako da si žično (Lan) spojen na njega.
Tek kasnije uređaj postaviš na željenu lokaciju i koristiš po želji preko wireless - a.

Druga bitna stvar a gore nisi naveo, osim speedtouch ruter, koji je operater tj. koji je glavni router i koja mu je ip adresa.
Pretpostaviti ćemo da se radi o T-Komi te ST780 ili TG782 i da je po defaultu na 192.168.1.1.

Ako nisi siguran koji ip trenutno ima G.DUO odradi factory reset (upaljen - drži reset taster 5 sec - pusti i ćekaj da se inicijalizira).

Na kompu postavi fiksne mrežne postavke IP=192.168.1.50, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.254 (default ip adresa G.DUO).
Spoji Lan kabelom komp i Lan1 ili Lan2 G.DUO te otvori web konfig uređaja.
Odaberi System Configuration > Lan Interface Setup i postavi:
IP=192.168.1.254, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1 (ip adresa glavnog routera), DHCP Service=Disabled + Applay Changes.

Slijedi podešavanje wireless - a, po navedenom tebi treba Client + AP Mode.
Otvori Operation Mode > odaberi Client + AP > odgovarajući Setup.
Odaberi Radio1 i postavi:
- Interface=Radio 1 (Client)
- Band=802.11 b/g
- SSID=ine wireless mreže glavnog routera, vidi napomene niže
- Security=WPA-Auto, odaberi ASCI ili Hex te unesi šifru

Alternativno se možeš poslužiti Site Survey funkcijom za lakši odabir / unos wireless - a glavnog router - a.
Ujedno imaš Signal Survey funkciju kojom vidiš intenzitet prijema signala glavnog router - a pa možeš usmjeriti antenu od Radio1 za što bolji prijem.
Zbog kat - kat relacije vjerojatno će to biti cca vodoravne pozicije.

Napomene koje sam ranije spominjao bi bile da prije svega na glavnom routeru za wireless postaviš:
- SSID=skill69 ili nešto drugo samo da nije onaj defaultni
- manualno postavi radni kanal, preferiraj 1 ili 6 ili 11
- postavi WPA2 tip zaštite i svoj ključ definiran po standardu, password generator > http://www.kurtm.net/wpa-pskgen/

Za Radio 2 na raspolaganju ti je da ga ugasiš (Disable) ili da postaviš:
- Interface=Radio 2 (AP)
- Band=802.11 b/g
- SSID= po želji, mislim da je bolje da bude različit od prethodnog
- Channel= oabavezno različit od prethodnog, također preferiraj 1 ili 6 ili 11
- Security= priča se ponavlja, preporuka WPA-Mixed, password može biti i isti

Eto, sitnica, čas posla
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 22:15   #5
skill69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 51
kolega naklon do poda na tutorial-u, nego imam istu default ip adresu rutera kao i g.duo a to je 192.168.1.254 operater je amis
skill69 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 22:34   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Onda samo izmjeniš Lan dio u:
IP=192.168.1.253, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.254,
kako vidiš tada je G.DUO na 192.168.1.253 a Gteway je prilagođen tvojem slučaju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 23:06   #7
skill69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 51
super probat cu ali jos jedna cudna stavka se desi kad podesim system congif. u g.duo i odem nazad da podesim client+ap odaberem ga i i ap mi kaze da mora napravit restart da krene dalje sa postavkama, nakon restarta nema sanse da udem u njega jel gubim i internet na kompu i vezu sa ap preko kabla,za jedno i drugo mi pise nema internet pristupa i sve je "down"
skill69 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 23:57   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Za vrijeme konfiguriranja zaboravi na pristup internetu na tom kompu, kad sve složiš onda će imati.
Slijedeći detalj koji zbunjuje manje iskusne je da fiksne mrežne postavke treba prilagođavati situaciji.
Onog momenta kada si postavio Lan postavke G.DUO i odrađuje Reboot na kompu trebaš promjeniti Gateway sa 192.168.1.254 na 192.168.1.253 kako bi mogao ponovo otvoriti web konfig i odraditi ostatak podešavanja.
Kasnije ćeš opet promjeniti na automatic ili vratiti Gateway=192.168.1.254 jer je to ip glavnog routera preko kojeg izlaziš na net.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na