Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2014., 18:07   #1
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Velika potrosnja struje

Evo neznam dali mi moze tko pomoci ali vec 3 godine se borim sa velikom ratom struje. Uglavnom placam struju +1000kn a vecinom samo mater i zena kod kuce.Ja i buraz po terenu i to je to. Uglavnom imam kucu od 360 kvadrata ali zivim samo na prizemlju. Iskljucio sam struju sa tavana i gornjeg kata kao i struju u garazi. Znaci samo prizemlje ima struju. Promijenio brojilo(jednotarifno) i bila 3 elektricara u kuci nitko nezna zasto je takva struja. ova mi baba u elektri kaze da svi koji imaju struje manje od 500kn da je kradu a svi susjedi oko mene imaju 500kn i po 200 a ja jedini 1000 a nema me kod kuce.Promijenio od uredaja sljedece: vasmasinu,bojler(elektricni),perilicu suda,tv i novi frizider od whirlpool taj kao najmanje struje trosi ali i dalje iste rate. Sada kada vise neznam sta bi uzeo sam aparat 450kn koji mjeri potrosnju kucanskih aparata. Do sada izmjereno sljedece: TV dnevni 34kw : Vesmasina 46kw : perilica suda 24kw :tv soba 17kw :skrinja od mesa 74kw :racunalo 72kw:frizider 50kw: vešmasina 46kw i pegla:20kw jos jedino bojler moram provjerit i to su mi svi uredaji. Mada bojler nemoze potrosit 600kw mjesecno. 1kw mi iznosi ravno 1kn sa svime. Tako da bi ja po ovome maximalno mogao imati 500kn struje. Ovo sada ispada sa svime 380kw i jos bi uracunali bojler+zarulje aj dodajmo 120kw. Znaci 500kn bi to trebalo biti. Evo sada cu drugi tjedan izmjerit potrosnju bojlera pa da sve izracunam ali mislim da nece trosit previse jer je star 5 mjeseci. Eto ako netko ima kakvu ideju neka slobodno kaze
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 18:18   #2
black35
Semper Fi
Moj komp
 
black35's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Neutraubling, Germany
Postovi: 292
Imao sam isti problem kao i ti, ovi u HEP-u ti neće pomoći jer njihovo je samo do brojila i brojilo. Nakon par mjeseci mučenja i abnormalnih rata, oko 1000 kn (nas troje živi u kući) našao sam pravog električara koji je problem riješio jeftino i bezbolno. Kod mene je problem bio i fidovoj sklopci koja nije bila ispravna i propuštala je struju na uzemljenje. Nakon zamjene sklopke prepolovila mi se rata.
__________________
Member of PCE 120+kg demolition squad
black35 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2014., 18:44   #3
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Citiraj:
Autor black35 Pregled postova
Imao sam isti problem kao i ti, ovi u HEP-u ti neće pomoći jer njihovo je samo do brojila i brojilo. Nakon par mjeseci mučenja i abnormalnih rata, oko 1000 kn (nas troje živi u kući) našao sam pravog električara koji je problem riješio jeftino i bezbolno. Kod mene je problem bio i fidovoj sklopci koja nije bila ispravna i propuštala je struju na uzemljenje. Nakon zamjene sklopke prepolovila mi se rata.
3 elektricara bila kod mene i nijedan nista nije mogao nac
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 19:58   #4
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Što ne znači da im je palo na pamet testirati gorenavedeni problem. Naći električara koji zna šta radi je lutrija.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 20:15   #5
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
ako ti se brojilo ne vrti kada je ugašeno sve teško da je kvar brojila !!!
ima dve vrste brojila 40 i 80A , jedan se vrti 600 puta za kilowat, a drugi ubi me jel 20 okretaja (zaboravio sam)

ovi 80A su rijetki , dakako dvotarifni

najbolje je da sam mjeriš potrošnju
ima za kupiti kvalitetnih mjerača pomoču kojih možeš mjeriti potrošnju i usporediti to s okrenutim na brojaču

najčešće je u pitanju ljudski faktor
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 20:36   #6
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
ako ti se brojilo ne vrti kada je ugašeno sve teško da je kvar brojila !!!
ima dve vrste brojila 40 i 80A , jedan se vrti 600 puta za kilowat, a drugi ubi me jel 20 okretaja (zaboravio sam)

ovi 80A su rijetki , dakako dvotarifni

najbolje je da sam mjeriš potrošnju
ima za kupiti kvalitetnih mjerača pomoču kojih možeš mjeriti potrošnju i usporediti to s okrenutim na brojaču

najčešće je u pitanju ljudski faktor
uzeo sam mjerac koji mjeri aparate. I po tome zakljucio da ne prelazim vise od 500kw a di je ostalih 500kw? Brojilo se ne vrti kada je sve iskljuceno

EDIT: bluzeru imam stare osigurace tako da ja nemam to cudo kod sebe
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 20:48   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
--EDIT-- sad tek pročitao da se ne vrti kad je sve ugašeno ...

Kad si mjreio sa mjeračem jesi li mjerio s njim svaki uređaj na 24h ili neki vremenski period ili si samo uštekao i očitao ili da preformuliram:

koliki ti je vremenski period mjerenja?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 21:09   #8
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
7 dana sam mjerio svaki uredaj
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 22:26   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Kad kontroliraš brojilo i vidiš da se ne vrti, jesu li uređaji samo isključeni ili i iskopčani iz utičnice? Da ne ispadne da nekom uređaju faza pušta na uzemljenje ili neko slično veselje...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 22:48   #10
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
imaš dakako fido sklopku ?
onda ti nemože biti da negdje vuče struju, sklopka bi izbacila

ako sumnjaš na brojilo moraš to tražiti od Hepa, a košta i dakako da če uvjek biti dobro...

napravi ti najbolje ovako...

uzmi posudi ukradi jedan ispravni brojač , možeš mi se javiti imam dva nova
najbolje je dana faze spojiš jedan brojač odmah prije osigurača i mjeriš koliko on pokazuje

ako dolazi do razlika onda reklamiraj i objasni im
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2014., 23:00   #11
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
gore sam naveo da sam promijenio vec brojilo tako da ono nije krivo. Kada kontroliram brojilo svi uredaji su istekani iz uticnice.
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 23:10   #12
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
to nisam vidio

dakle onda je problem rješen

previše trošiš !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 23:28   #13
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
ali svi aparati izmjereni a neide preko 500kw
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 23:31   #14
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
nemoguće da ti dva brojača budu neispravna

neznam čime mjeriš, ali bi me jako zanimalo
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 00:11   #15
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Uredaj koji stavim u uticnicu i on mjeri provjeren 1000% http://www.pohrani.com/?1k/D9/1aKuoD...0115002751.jpg
__________________
Posteni trgovac:
1

Zadnje izmijenjeno od: legija. 15.01.2014. u 00:34.
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 01:45   #16
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Koliko vidim nisi testirao bojler. Dotrajali bojler bez problema može biti uzrok visoke potrošnje. Premjeri i njega.
Kuha se na?
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 02:07   #17
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Koliko vidim nisi testirao bojler. Dotrajali bojler bez problema može biti uzrok visoke potrošnje. Premjeri i njega.
Kuha se na?
Promijenio od uredaja sljedece: vasmasinu,bojler(elektricni),perilicu suda,tv i novi frizider od whirlpool taj kao najmanje struje trosi ali i dalje iste rate.Elekticni bojler nije star vise od 3 mjeseca. Kuha se na plin
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 03:01   #18
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa dali placas akontacijske rate ili sam ocitavas brojilo ? Dali se stanje na brojilu slaze sa tolikim iznosom, mislim dali stvarno obrne toliko kw ?
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 03:36   #19
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
A jesi li probao sa sistemom eliminacije, isključi sve sklopke, i onda sobu po sobu uređaj po uređaj, probat procjeniti sa brzinom vrtnje?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 03:55   #20
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
To mjerenje bi trebalo puno bolje izvest. To kako si ti izvodio dodjes do nekakvih referentnih potrosnji po satu, ali ne koliko ti tocno trosis toga u mjesec dana. Znaci, mjerenje se moze uzet kao tocno za nesto sto gori 24/7, ali recimo perilica, pegla, vesmasina, racunalo itd itd sve ovisi koliko se koristi. A gdje su jos svi mali potrosaci koji kad se zbroje nisu zanemarivi. Jos nisi sijalice mjerio. 100W zarulja u 10 sati rada potrosi 1kw, pa ti sad vidi.

Ako te STVARNO zanima koliko potrosis van brojila, kupi tih mjereca za svaki utikac te 30 dana mjeri, ocitaj sto su pokazali, zbroji i usporedi s brojilom. Ovako nisi bas previse izracunao.

Takodjer, 1kw ti je otprilike 1.05. Malo je vise od 1kn. Imas tocan izracun
http://www.hep.hr/ods/kupci/pitanja.aspx?pg=3 pod "Izračun utroška električne energije". Taman su izracunali za 550 kW
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 04:13   #21
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
To mjerenje bi trebalo puno bolje izvest. To kako si ti izvodio dodjes do nekakvih referentnih potrosnji po satu, ali ne koliko ti tocno trosis toga u mjesec dana. Znaci, mjerenje se moze uzet kao tocno za nesto sto gori 24/7, ali recimo perilica, pegla, vesmasina, racunalo itd itd sve ovisi koliko se koristi. A gdje su jos svi mali potrosaci koji kad se zbroje nisu zanemarivi. Jos nisi sijalice mjerio. 100W zarulja u 10 sati rada potrosi 1kw, pa ti sad vidi.

Ako te STVARNO zanima koliko potrosis van brojila, kupi tih mjereca za svaki utikac te 30 dana mjeri, ocitaj sto su pokazali, zbroji i usporedi s brojilom. Ovako nisi bas previse izracunao.

Takodjer, 1kw ti je otprilike 1.05. Malo je vise od 1kn. Imas tocan izracun
http://www.hep.hr/ods/kupci/pitanja.aspx?pg=3 pod "Izračun utroška električne energije". Taman su izracunali za 550 kW
stari moj jesi ti vidio di sam ja napisao da sam mjerio svaki uredaj tjedan dana. Znaci na perilici od suda mi je bilo tjedan dana x4 i eto ti mjesecne potrosnje.Svaki tjedan trosimo svega isto razlika je mala cak ovaj mjesec najvise jer sam cijelo vrijeme kod kuce a inece sam po terenu.A da kupim 10 takvih uredaja nema smisla a i ta cifra bi me ispala 4500kn a nevidim razlog zasto to napravit. Da sam napravio ovo racunanje trebalo mi je 2 mjeseca jer je uredaj na svakom aparatu bio tjedan dana.Od Ned 22:00 do druge ned 22:00. A gledao sam brojilo ono stvarno odvrti toliko kilovata.A nevidim na sta. Jer jednostavno kao da od jednom ti brojevi prelete
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 04:14   #22
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
To mjerenje bi trebalo puno bolje izvest. To kako si ti izvodio dodjes do nekakvih referentnih potrosnji po satu, ali ne koliko ti tocno trosis toga u mjesec dana. Znaci, mjerenje se moze uzet kao tocno za nesto sto gori 24/7, ali recimo perilica, pegla, vesmasina, racunalo itd itd sve ovisi koliko se koristi. A gdje su jos svi mali potrosaci koji kad se zbroje nisu zanemarivi. Jos nisi sijalice mjerio. 100W zarulja u 10 sati rada potrosi 1kw, pa ti sad vidi.

Ako te STVARNO zanima koliko potrosis van brojila, kupi tih mjereca za svaki utikac te 30 dana mjeri, ocitaj sto su pokazali, zbroji i usporedi s brojilom. Ovako nisi bas previse izracunao.

Takodjer, 1kw ti je otprilike 1.05. Malo je vise od 1kn. Imas tocan izracun
http://www.hep.hr/ods/kupci/pitanja.aspx?pg=3 pod "Izračun utroška električne energije". Taman su izracunali za 550 kW
stari moj jesi ti vidio di sam ja napisao da sam mjerio svaki uredaj tjedan dana. Znaci na perilici od suda mi je bilo tjedan dana x4 i eto ti mjesecne potrosnje.Svaki tjedan trosimo svega isto razlika je mala cak ovaj mjesec najvise jer sam cijelo vrijeme kod kuce a inece sam po terenu.A da kupim 10 takvih uredaja nema smisla a i ta cifra bi me ispala 4500kn a nevidim razlog zasto to napravit. Da sam napravio ovo racunanje trebalo mi je 2 mjeseca jer je uredaj na svakom aparatu bio tjedan dana.Od Ned 22:00 do druge ned 22:00. A gledao sam brojilo ono stvarno odvrti toliko kilovata.A nevidim na sta. Jer jednostavno kao da od jednom ti brojevi prelete.

OuttaControl. To sam napravio i to mi nema nikakvog smisla. Jer ako upalim bojler a nije radio neko vrijeme normalno kada ga upalim da ce jest nenormalno struju dok se grijaci ne upale tako i svaki uredaj. Sa ovim uredajem sa kojim mjerim znaci svaki se aparat provjerio i sve recimo ispada 500kw. A mene zanima di je ostatak i to mi nitko nemoze nac.
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 05:13   #23
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
stari moj jesi ti vidio di sam ja napisao da sam mjerio svaki uredaj tjedan dana. Znaci na perilici od suda mi je bilo tjedan dana x4 i eto ti mjesecne potrosnje.
Ne, pretpostavka ti je kriva. To ako si jedan tjedan potrosio jedno, ne znaci da ces i drugi isto toliko, neznam zasto mislis da se tako moze racunat kad se nemoze.
Citiraj:
Svaki tjedan trosimo svega isto razlika je mala
Ocito nije, rezlika je 500kn.
Citiraj:
A da kupim 10 takvih uredaja nema smisla a i ta cifra bi me ispala 4500kn a nevidim razlog zasto to napravit.
Pa da se uvjeris da ti radi sve ok ili ne. Osobno ne vidim ni ja razloga da se to napravi ali eto ti si i prvi uredjaj toliko platio. Mislim da ih se da nac za 20ak kuna.
Citiraj:
Da sam napravio ovo racunanje trebalo mi je 2 mjeseca
Mogo si sam napravit besplatno racunanje u mjesec puno tocnije nego ovo sta si tu izracunao. Svaki uredjaj ukopcan u struju ima svoju snagu (W jeli). Uzevsi da je sve tocno napisano, svakom mjeri vrijeme ukopcano u struju, zbroji i pomnozi i eto ti kwH. S tom razlikom da ne trose svi uredjaji uvijek max snagu ali to bi taman upalo u odstupanja.
Citiraj:
Jer ako upalim bojler a nije radio neko vrijeme normalno kada ga upalim da ce jest nenormalno struju dok se grijaci ne upale tako i svaki uredaj.
Vidis, ne baratas osnovama. Sta, bojler ima potenciometar te trosi vise "dok se grijaci ne upale" ? :P
Ne, kad god grijac grije, trosi koliko pise. Pa voda unutra bila mrzla ili topla. S tom razlikom, da vrijeme potrebno da zagrije mrzlu vodu na postavljenu temperaturu je duze od vremena koje je potrebno da se zagrije topla voda. Stoga manje energije potrosi da zagrije toplu vodu, sto vodi da manje radi, sto vodi da manje potrosi. Al ne potrosi on vise struje "dok se grijaci ne upale" u odnosu "kad su grijaci upaljeni".

Znaci ako te zanima gdje je ostatak, napravi mjerenje kako treba pa ces onda znat gdje je. Ovak izmjerit tjedan dana par potrosaca i rec "fali 500w" nista ne znaci. Brojilo si promjenio, ne vrti se kad je sve iskljuceno, sanse da ti struja "nestaje" su minimalne.

EDIT:
Da se nadovezem, evo sam pogledao svoj bojler, 2kwh. Sad uzmi u obzir da po nekim izracunima bojler radi dnevno 3 sata za 4oclanu obitelj (iako je ovo totalno random, posto grijac->w se trosi za zagrijavanje na XX temperaturu XXX litara vode, te nijedna od ovih nepoznanica nije zanemariva cinjenica). Vise vode, visa temperatura -> grijac duze radi -> vise kwh. Ali eto, uzmimo priprosto racunanje 3h dnevno, meni ispada za stan da potrosim 240Kwh mjesecno na bojler. Cinjenica da si ti bojer+sijalice uzeo kao "aj dodamo jos 120Kwh" pokazuje da si udaljen od realnosti stvarne potrosnje.

Zadnje izmijenjeno od: sandokan111. 15.01.2014. u 05:34.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 05:28   #24
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Jesam ti objasnio da smo sada ove tjedne kada sam kod kuce najvise trosili i tada se mjerenje radi.Perilica za sude uvijek isto pere,vesmasina isto pere svaki tjedan jer dolazim sa terena i stavlja se moja roba prat i stara i zena sve isto svaki tjedan. Tv ove dane najvise trosi posto sam kod kuce i tada je mjereno kada me nema tv je vecinom ugasen kao i racunalo.Pegla se svaki tjedan isto tako da nevidim zasto bi jedan tjedan trosio manje od drugog. Ok moze biti razliak recimo 100kw ali opet rodo moj ovdje fali 400kw a to je necija mjesecna potrosnja.Skrinja od mesa nemoze jedan tjedan pojest 20kw a drugi tjedan 44kw jeli tako? kao i frizider.Stari aj ti meni objasni ratu struje 1250kn a prakticki dvije osobe u kuci??Grijanje na drva kuhanje na plin.

EDIT: i nadi mi uredaj za 20kn ja cu ih odmah kupit 20 i nije mjereno par potrosaca nego svi potrosaci u kuci.
i mislio sam napisati gore dok grijaci ne ugriju vodu
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 09:28   #25
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Možda ti netko krade struju?

Napravi jednostavan test, uzmi npr. kupaonsku grijalicu/kalorifer, oni troše tipa 2kW (ili ako imaš neki sličan konstantni žderač struje).

Nek samo ona bude u struji, zapiši stanje brojila prije uključivanja, uključi je s tvojim mjeračem i ostavi pol sata, sat..., pa provjeri poklapa li se potrošnja s mjerača i potrošnja s brojila.

PS. Hladnjaci i škrinje znaju žderat struju samo tako. Jesu sve utičnice na koje ti se susjedi mogu prikopčati isključene?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 09:36   #26
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Možda ti netko krade struju?

Napravi jednostavan test, uzmi npr. kupaonsku grijalicu/kalorifer, oni troše tipa 2kW (ili ako imaš neki sličan konstantni žderač struje).

Nek samo ona bude u struji, zapiši stanje brojila prije uključivanja, uključi je s tvojim mjeračem i ostavi pol sata, sat..., pa provjeri poklapa li se potrošnja s mjerača i potrošnja s brojila.

PS. Hladnjaci i škrinje znaju žderat struju samo tako. Jesu sve utičnice na koje ti se susjedi mogu prikopčati isključene?
bio elektricar rekao da je nemoguce da mi se netko spojio na moju struju
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 09:42   #27
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Do sada izmjereno sljedece: TV dnevni 34kw : Vesmasina 46kw : perilica suda 24kw :tv soba 17kw :skrinja od mesa 74kw :racunalo 72kw:frizider 50kw: vešmasina 46kw i pegla:20kw jos jedino bojler moram provjerit i to su mi svi uredaji. Mada bojler nemoze potrosit 600kw mjesecno. 1kw mi iznosi ravno 1kn sa svime. Tako da bi ja po ovome maximalno mogao imati 500kn struje. Ovo sada ispada sa svime 380kw i jos bi uracunali bojler+zarulje aj dodajmo 120kw. Znaci 500kn bi to trebalo biti. Evo sada cu drugi tjedan izmjerit potrosnju bojlera pa da sve izracunam ali mislim da nece trosit previse jer je star 5 mjeseci. Eto ako netko ima kakvu ideju neka slobodno kaze
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Promijenio od uredaja sljedece: vasmasinu,bojler(elektricni),perilicu suda,tv i novi frizider od whirlpool taj kao najmanje struje trosi ali i dalje iste rate.Elekticni bojler nije star vise od 3 mjeseca. Kuha se na plin
Prije svega, malo koji mjesec ima 28 dana. Tu si si "ukrao" cca 100kw.
Nisi napisao koliko bojler troši.
Ako želiš točne rezultate mjerenja ne možeš vršiti mjerenja odokativno, očito si negdje nešto providio. Izmjerio si većinu potrošaća, zaključio si da nisu uzrok. OK, odi dalje, mjeri ukupno potrošnju i usporedi s brojilom, mjeri potrošnju po izvodu(osiguraču).
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 11:08   #28
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Koliko cesto očitavaš brojilo? Zadnji put kad sam ganjao strujne 'duhove' po kući očitavao sam svakih par sati i pisao šta radi čisto da vidim kako 'diše' potrošnja. Isto tako cake očitaš prije spavanja i u jutro (da vidiš koliko troši po noći).
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 11:46   #29
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
ništa ne može "žderati" struju , ako je Fido u redu ,a i promjenio je dva brojila !

Naprosto previše troši !

A http://www.pohrani.com/?1k/D9/1aKuoD...0115002751.jpg baci u smeče !
tko je vidio ispitivati igračkama za djecu !
Rekao sam ti , stavi na faze još jedno brojilo, zamoli Hep na posudbu ili štogod i onda usporedi potrošnju

Igračke su točne koliko i da mjeriš voltažu na prst !

Pitaj susjede koliko oni troše pa bi možda pronašao uzrok
Možda imate svi isti problem, a to onda ovisi o struji, padu napona, jalovoj struji i sl.

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 15.01.2014. u 11:53.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 12:24   #30
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Stari aj ti meni objasni ratu struje 1250kn a prakticki dvije osobe u kuci??Grijanje na drva kuhanje na plin.
Ti uporno i uporno odbijas bilokakvo objasnjenje i tjeras svoje kako struja nestaje .
Nema apsolutno nikakvih dokaza da se "sad najvise trosi" u odnosu kad tebe nema. Mozda kad tebe nema zena 10 puta manje stedi, pa sijalice non stop rade, pere sudje za gluposti sto ja znam, potpuno nebitno. Premalo se razumijes u to da mozes pretpostavit koliko na sto ide sto se vidi po procjenama koje bacas. Ne nedostaje nikakvih 400Kw, jedino sto nedostaje je tvoje potpuno mjerenje koje uporno odbijas sprovest.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na