Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2024., 13:07   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Raskid ugovorne obveze ne mora biti skup?

Dakle evo zvao me čovjek iz Terrakoma nakon što su mi uveli RUNE i kategorički tvrdi da mogu otkantati T-Com iako je ugovorna obveza tek počela pred koji mjesec.

Kaže da po zakonu (?!) imamo pravo tražiti od operatera jeftiniji i skuplji način raskida ugovora tj. otplate penala... odnosno da imamo pravo tražiti da platimo penale samo po popustu koji je ugovor donio, odnosno npr. ako je 3 mjeseca po 1€, a onda 21 mjesec po punoj cijeni, da bi u ovom slučaju kod raskida ugovora trebalo samo platiti ta 3 mjeseca po punoj cijeni.

Drugi primjer navodi ako je recimo mjesečni račun umanjen za recimo 5€ svaki mjesec kroz 24 mj. koliko je trajanje ugovorne obveze, da onda imamo pravo tražiti penalizaciju samo kroz tu razliku, odnosno ako je prošlo 4 mjeseca od potpisivanja ugovora - platiti 20€ zaostataka do pune cijene (+punu cijenu) u proteklom aktivnom razdoblju.

Koliko ovo drži vodu sve skupa?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 13:11   #2
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,226
pročitaj ugovor koji si potpisa, pa ćeš znati.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2024., 13:16   #3
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Možeš ti u ugovor staviti svašta, ali zakon bi trebao biti jači od ugovora... ako je zbilja zakon takav... zato pitam...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 13:21   #4
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Stvar je da si ti pogodnost ostvario puna 24 mjeseca. Pogledaj cijenu koja je bez ugovorne obveze, to je stvarna cijena usluge. Sve na ugovor ostvaruje pogodnost.

Citiraj:
Ukoliko ste potpisali ugovor s određenim trajanjem (ugovorna obveza) pri prijevremenom raskidu plaćate za vas
povoljniju naknadu: preostale mjesečne naknade ILI iznos ostvarenih popusta na proizvode i usluge.
https://www.hakom.hr/UserDocsImages/...LETAK%20A4.pdf

Traži on RUNE da ti pokriju penale.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 13:38   #5
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Pa evo da ja tebi citiram iz tog pdf-a:



Povoljnije za mene je platiti razliku popusta za one mjesece koje sam koristio.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 13:46   #6
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Naglasak ovdje je na iznos "OSTVARENIH" popusta, a ne onih koji će biti ili bi bili ostvareni u budućnosti. Dakle ako je prošlo 3 mjeseca i 3 mjeseca si jeftinije plaćao, nadoplati ta 3 mjeseca do pune cijene i doviđenja.

Bar što se tiče Telekoma, više nema popusta na svih 24 mj. nego samo ovo što se dobije u startu pa ide puna cijena, tako da je lakše za izračunati penalizaciju.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 13:57   #7
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Okej, kak ti kažeš, onda raskini pa se čudi kako su penali toliki.

Penali ne funkcioniraju po principu koji ti pričaš. Gleda se preostala ugovorna obveza. Popusta na ugovor svakako ima, izvoli cjenik HT-a pa pogledaj cijene bez ugovora i sa ugovorom (tab fiksni internet, treći link po redu)
https://www.hrvatskitelekom.hr/pravn...MTI3My4wLjAuMA..

Uostalom, javi se službi za korisnike da ti kažu koliki su ti penali pa se javi povratno ovdje što su ti rekli. Čemu uopće otvaranje teme kad ne želiš čuti odgovor osim da se potvrdi tvoja tvrdnja.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:12   #8
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798







Znači uzmimo za primjer Optički internet + TV M paket (cijene bez PDV)
bez ugovorne obveze - 36€
sa ugovornom na 12 mj - 35,20€
sa ugovornom na 24 mj - 32,80€

Razlika između ugovorne obveze i bez ugovorne obveze u gornjem primjeru je 36€ - 32,80€ = 3,20 € mjesečno.

Ako ti je preostalo 20 mjeseci, plati razliku popusta odnosno 20 puta 3,20€ = 64€ i doviđenja.

Ako nije ovako kako sam napisao, reci zašto nije tako?
-->
Pa evo opet ću ti izvaditi iz tog cjenika koji si sam naveo:








Znači uzmimo za primjer Optički internet + TV M paket (cijene bez PDV)
bez ugovorne obveze - 36€
sa ugovornom na 12 mj - 35,20€
sa ugovornom na 24 mj - 32,80€

Razlika između ugovorne obveze i bez ugovorne obveze u gornjem primjeru je 36€ - 32,80€ = 3,20 € mjesečno.

Ako ti je preostalo 20 mjeseci, plati razliku popusta odnosno 20 puta 3,20€ = 64€ i doviđenja.

Ako nije ovako kako sam napisao, reci zašto nije tako?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:15   #9
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Evo čak i u tom cjeniku piše sitnim slovima ispod:

Citiraj:
Ako tijekom razdoblja obveznog trajanja Pretplatničkog ugovora Pretplatnik jednostrano raskine Pretplatnički ugovor ili ako krivnjom Pretplatnika dođe do raskida
Pretplatničkog ugovora Pretplatnik je obvezan Hrvatskom Telekomu platiti naknadu za prijevremeni raskid. Naknada za prijevremeni raskid se računa kao suma mjesečnih
naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili druga naknada u visini popusta na proizvode i usluge koje je Pretplatnik ostvario ako je plaćanje te naknade
povoljnije za Pretplatnika.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:16   #10
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
0800 9000, dobar dan, molim vas iznos naknade za priejvremeni raskid ugovora za moj korisnički ugovor. Hvala
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2024., 14:17   #11
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Ne, jer takvim pristupom sigurno nećeš dobiti povoljniju opciju za raskid ugovora. Zato sam i otvorio ovu temu da vidimo di smo, a ne onako kako T-Com želi da bude.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:22   #12
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
O bože, jesi uporan. Povoljniji iznos naknade je propisan pravilnikom od Hakoma i njega se pridržavaju. U sustavu im je odmah vidljiv iznos naknade povoljniji za korisnika.

Zar očekuješ da će ti netko na forumu reć "da, plaćaš 20 eura penala" i s tim ćeš im doć i da je tako?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:25   #13
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Ne, očekujem/nadam se da se javi netko tko je raskinuo ugovor po toj povoljnijoj tarifi i napiše koliko je platio raskid, da li su računali samo protekle (ostvarene) mjesece ili i neostvarene itd itd. uglavnom neko iskustvo nekog tko se natezao.

Ti bi ovako ugovor i potpisao "0800 9000 - jer im je u sustavu vidiljivo što mogu ponuditi", a ne bi se pozivao na cjenik proteklih i posebnih ponuda? To su detalji koje upućeni znaju.. pa tako vjerojatno ima i caka i fora i sa raskidom ugovora.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:28   #14
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,058
IMHO, stvar je u tumačernju riječ "ostvario".
Ti je tumačiš kao "koristio", a vjerujem da je oni tumače da si ugovorom od 24 mjeseca ostvario neku cifru popusta.
E sad, da li je popust 10 eura za svaki mjesec u dvije godine ili primjerice 40 eura svakih od prvih 6 mjeseci, cifra popusta kroz ugovor (koji se bazira na 24 mjeseca) je i dalje 240.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:28   #15
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
O bože, jesi uporan. Povoljniji iznos naknade je propisan pravilnikom od Hakoma i njega se pridržavaju. U sustavu im je odmah vidljiv iznos naknade povoljniji za korisnika.

Zar očekuješ da će ti netko na forumu reć "da, plaćaš 20 eura penala" i s tim ćeš im doć i da je tako?
Ne, očekujem/nadam se da se javi netko tko je raskinuo ugovor po toj povoljnijoj tarifi i napiše koliko je platio raskid, da li su računali samo protekle (ostvarene) mjesece ili i neostvarene itd itd. uglavnom neko iskustvo nekog tko se natezao.

Ti bi ovako ugovor i potpisao "0800 9000 - jer im je u sustavu vidiljivo što mogu ponuditi", a ne bi se pozivao na cjenik proteklih i posebnih ponuda? To su detalji koje upućeni znaju.. pa tako vjerojatno ima i caka i fora i sa raskidom ugovora.

Uostalom reci, koji dio sam falio? Evo naveo sam ti gore primjer iz cjenika, naveo sam cijenu sa ugovorom na 24 mjeseca i bez ugovorne obveze, razlika je 3,20€ po mjesecu koliko je mjesec jeftiniji, da li se slažeš da je onda povoljnija mjesečna naknada 3,20€ puta broj mjeseci?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:30   #16
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
IMHO, stvar je u tumačernju riječ "ostvario".
Ti je tumačiš kao "koristio", a vjerujem da je oni tumače da si ugovorom od 24 mjeseca ostvario neku cifru popusta.
E sad, da li je popust 10 kuna za svaki mjesec u dvije godine ili primjerice 40 kuna svakih od prvih 6 mjeseci, cifra je i dalje 240.
Ma ok, i da je "ostvareno" unaprijed 24 mjeseca, opet kako sam naveo prema cjeniku razlika je 3€ mjesečno kada se uzme bez ugovorne obveze i sa ugovornom obvezom. I da je punih 24 mjeseca, opet je to uvrh glave 70€ penala, a ne zbroj preostalih mjesečnih naknada.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:33   #17
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,058
Pa evo, ja bih se u ovom slučaju složio s tobom. Novi postovi lete svako malo pa mi je promakao taj s računicom.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:38   #18
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Popust koji korisnik ostvari je svakako veći od 3 eura mjesečno.
Nisi uračanuo još instalaciju koja je bepslatna u slučaju ugovora, popust na TV pakete, popust na Netflix, itd... Ima stavaka po kojima se ostvari popust, nije samo na tak jednu stavku paket iz cjenika.
Zato kažem da najtočniji iznos možeš dobiti jedino od njih.

Približno točan iznos se može izračunati putem ugovora i svih detalja u vezi ostvarenih pogodnosti.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:41   #19
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Koliko se ja sjećam kad je ovo uvedeno, @dakky je u pravu. Plaća se opcija koja je povoljnija za korisnika.
Kako to pojedini operateri računaju, to je opet pitanje.
Možda da pita HAKOM?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:43   #20
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Koliko se ja sjećam kad je ovo uvedeno, @dakky je u pravu. Plaća se opcija koja je povoljnija za korisnika.
Kako to pojedini operateri računaju, to je opet pitanje.
Možda da pita HAKOM?
Pa nitko ne spori da se plaća povoljnije za korisnika. Samo govorim da u izračun ulazi puno više toga od sirove cijene paketa čija razlika je par eura.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:45   #21
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,141
instalacija optičkog priključka - ako se nešto nije mijenjalo - HT NE naplaćuje i ta stavka ne postoji u cjeniku. to je postojalo za bakar, onih poznatih 500njak kn pa 250tak ako je ugovor 12mjeseci i 1 kn ako je ugovor na 24mj.

za optiku, kad sam tražio taj podatak izričito su mi rekli da nemaju tu stavku za optičke mreže.

to je bilo prije cca 2 i po godine.



za bakar ide po cjeniku.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:47   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,141
inače nebitno za terrakom ali - ako je rune došao i provukao kabel - zašto se ne uzme HT kroz rune? ili to još nije zaživilo?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:59   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Zaživilo je. Ja sam u temi o RUNE c/p mail koji sam dobio od njihovog SZK vezano za to. Skraćena verzija: kada dobijete optiku, javite nam se da se dogovorimo oko paketa usluga.
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=374
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 16:59   #24
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
inače nebitno za terrakom ali - ako je rune došao i provukao kabel - zašto se ne uzme HT kroz rune? ili to još nije zaživilo?
Ma već sam potpisao novi ugovor s HT, i do sad sam bio na HT, ali cijeli thread je bio više generalne prirode nego nešto specifično, posebno jer je pol zgrade na Iskonu pod ugovornom obvezom, a Iskon ne nudi preko RUNE... ali neki u zgradi su i na A1 i oni bi možda mjenjali operatera ako raskid nije skup da se moraju otplatiti sve preostale rate.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 19:30   #25
mate03
Registered User
 
Datum registracije: May 2024
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ma ok, i da je "ostvareno" unaprijed 24 mjeseca, opet kako sam naveo prema cjeniku razlika je 3€ mjesečno kada se uzme bez ugovorne obveze i sa ugovornom obvezom. I da je punih 24 mjeseca, opet je to uvrh glave 70€ penala, a ne zbroj preostalih mjesečnih naknada.
Nedavno sam raskinuo ugovor s T-COM-om, nakon mislim 5 mjeseci.
Plaća se razlika za prva tri mjeseca kada je bilo 1 EUR-o do pune cijene koja je kod mene bila 41 EUR za VDSL+MaxTV M paket. za preostala dva mjeseca plaća se razlika od pune cijene do uštede koju se dobije ako se sklapa ugovor na 24 mjeseca koja je,ako se dobro sjećam, 4 EUR-a za moj paket kod T-COM-a znači 2 mjeseca x 4 EUR-a i to bi bilo sve.
Ne plaća se ništa za buduće uštede, naravno gleda se povoljnije - ako je nekome ostalo npr. 2 mjeseca do kraja ugovora onda se naplati ta 2 mjeseca po ugovorenoj cijeni kao penal.
mate03 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 21:43   #26
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Onda su značajno izmijenili pravilnike otkad sam bio u HTu. Isprike
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 13:49   #27
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,078
Koliko god bilo, nahuškaj terakom da to podmire ili da makar participiraju Ali svakako je dobro znati, hvala na informacijama.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 13:50   #28
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Ma kakav Terrakom, ne bi kod njih ionako. Zanimalo me generalno ako budem raskidao
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 14:27   #29
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,078
Eto kakav je život, ekipica sjedi na dvije optičke stolice a drugi (ja) čekaju kabel ko ozebli sunce. A ne bude još par godina sigurno
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 14:30   #30
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Eto kakav je život, ekipica sjedi na dvije optičke stolice a drugi (ja) čekaju kabel ko ozebli sunce. A ne bude još par godina sigurno
Da se razumjemo, meni su uveli optiku pred 3 dana, nakon 3 godine moljakanja i nadanja
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na