Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2016., 13:53   #1
Tai Lang
Registered User
 
Tai Lang's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: SM
Postovi: 28
Pitanje u vezi igrice

Nedavno sam krenuo da igram League of Legends, pre otprilike 3 meseca, Sezona 6, patch 6.18 mislim da je bio..... Od nedavno, LoL client je krenuo da mi disable-uje LAN driver, te mi samo izbaci "Network cable unplugged"..... Kill-anje procesa vezanih za LoL ne pomaže, jedino restart računara. Radio sam roll-back, reinstalaciju drivera, reinstalaciju igre itd... Sve je bilo OK do najnovijeg Patch-a, 6.23, kada je problem i počeo. Dijagnostika kaže da je samo LoL problem. Kontaktirao sam SBB, mog ISP-a, nije do njih niti do moje "mrežne opreme". Kablovi su OK, problem je softverske prirode. Ja spadam u neku grupu Intermediate IT usera, tako da ću razumeti svaku vrstu pomoći. Pregledao sam sve šta mi je palo na pamet, a da mi je "klinička slika problema" jasna, i nije..... Molim gamere, ako su imali sličnih problema, i ako su uspeli da "solve"-aju problem da mi se jave.

Update: Od jutros je krenuo i sam LoL client da mi obara konekciju, tako da mislim da sam na tragu nečega. U svakom slučaju, biću zahvalan na svakoj vrsti pomoći. Wolfiens92.

P.S.: Šta sam hteo reći ovim update-om? Znači, in-game sam, posle 2-3 minuta igre, taman da stackam (Preferiram Nasusa na top-u), samo izbaci "Attempting reconnection", izađem iz igre, vidim da je pukao driver, i tako u krug..... A od jutros i sam client radi isto, obori driver, i ćaopoyy do restarta.....
Tai Lang je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:29   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Tai Lang Pregled postova
Nedavno sam krenuo da igram League of Legends, pre otprilike 3 meseca, Sezona 6, patch 6.18 mislim da je bio..... Od nedavno, LoL client je krenuo da mi disable-uje LAN driver, te mi samo izbaci "Network cable unplugged"..... Kill-anje procesa vezanih za LoL ne pomaže, jedino restart računara. Radio sam roll-back, reinstalaciju drivera, reinstalaciju igre itd... Sve je bilo OK do najnovijeg Patch-a, 6.23, kada je problem i počeo. Dijagnostika kaže da je samo LoL problem. Kontaktirao sam SBB, mog ISP-a, nije do njih niti do moje "mrežne opreme". Kablovi su OK, problem je softverske prirode. Ja spadam u neku grupu Intermediate IT usera, tako da ću razumeti svaku vrstu pomoći. Pregledao sam sve šta mi je palo na pamet, a da mi je "klinička slika problema" jasna, i nije..... Molim gamere, ako su imali sličnih problema, i ako su uspeli da "solve"-aju problem da mi se jave.

Update: Od jutros je krenuo i sam LoL client da mi obara konekciju, tako da mislim da sam na tragu nečega. U svakom slučaju, biću zahvalan na svakoj vrsti pomoći. Wolfiens92.

P.S.: Šta sam hteo reći ovim update-om? Znači, in-game sam, posle 2-3 minuta igre, taman da stackam (Preferiram Nasusa na top-u), samo izbaci "Attempting reconnection", izađem iz igre, vidim da je pukao driver, i tako u krug..... A od jutros i sam client radi isto, obori driver, i ćaopoyy do restarta.....

prvo da kažem da je nasus na topu apsolutni car, ako znaš farmat ..
a što se tiče samog problema, prvi put čujem za takvo šta.. ovako na prvu, ja bi probao ono najlakše, novu instalaciju windowsa..
problem se pojavljuje samo dok je lol client pokrenut? nema iznimaka?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2016., 19:36   #3
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Vidi kaj pise u system logu
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 20:19   #4
Wolfiens92
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
Evo i mene E sad, znam da je Nasus na Top apsolutni car, i znam da stackam, međutim..... Koliko je pametno obarati system zbog igre, a bavim se i drugim stvarima sem gaminga? U System logu ne piše nikakav error vean za ovaj problem........
Wolfiens92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 20:23   #5
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
To se i meni znalo događati i to baš u Lolu. Ipak, treba imati na umu da i drugi igrači ponekad se d/c bez nekog razloga.
Što se tiče Nasusa, samo dođi protiv Panta ili Dariusa, nećeš se baš nastakat
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 21:05   #6
Wolfiens92
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
To se i meni znalo događati i to baš u Lolu. Ipak, treba imati na umu da i drugi igrači ponekad se d/c bez nekog razloga.
Što se tiče Nasusa, samo dođi protiv Panta ili Dariusa, nećeš se baš nastakat
Misliš da je to bag igre i da treba da čekam patch 6.24?

A što se tiče Pantheona i Dariusa, ako nisu prefeedani, jednostavno R-W-E-Q-W-Q i "You have slain an enemy"
Wolfiens92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 22:18   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Prvo, imaš instalirani Pando Media Booster?

Ako da, obriši ga, on ti pojede bandwidth.

Citiraj:
1) Disable Peer-to-Peer via the following instructions:

- Open League of Legends Patcher.
- Click on Settings (Gears icon near the top right of the launcher).
- Disable Peer-to-Peer Transfers.
- Save Settings.
- Restart PC

2) Uninstall Pando Media Booster (You directly said you attempted this, but i included it to simply make sure):

- Open the Start Menu.
- Open the Control Panel.
- Open "Add or Remove Programs."
- Select "Pando Media Booster."
- Select "Uninstall/Remove" and follow the uninstall procedures.
Drugo, tema LoL već postoji, pa sama mehanika igre neka se fokusira na tu temu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 22:32   #8
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Wolfiens92 Pregled postova
Misliš da je to bag igre i da treba da čekam patch 6.24?

A što se tiče Pantheona i Dariusa, ako nisu prefeedani, jednostavno R-W-E-Q-W-Q i "You have slain an enemy"
hehe treba doći do R, ali dobro, svakaa partija za sebe
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na