Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2024., 09:29   #4381
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Instalirah Plex na Synology, dodao sam si kroz njega media foldere, i uredno ih vidim na TV-u, mogu ih pokrenuti. Međutim, kad dodam neki novi file unutra, Plex ga ne vidi. Jesam li propustio nešto napraviti? Ne bi li on trebao automatski povući nove stvari iz foldera?
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 09:36   #4382
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Nekad se zna zblesirat indexing novih stvari pa ga probaj restartat. Synology je dosta slab s procesorom, pa moguce da mu treba i duze od par minuta za to. Kod mene na custom NASu se film pojavi unutar pola minute... Ali par puta se reindexing zblesirao pa sam morao restartat Plex docker.

Probaj prvo restart synologya pa restart NASa.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 10:00   #4383
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Plex ti isto traži da se file zove po nekoj strukturi, npr. Ime Filma (2024) i da je u istom takvom folderu.
Vjerojatno bi prošlo i nešto drugo, ali nisam se s tim nikad poigravao - renameam file po Plexovom pravilu i odmah se prikazuje u libraryu. Isto i sa serijama...
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 10:01   #4384
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
to sam ja napravija i nije radilo.
nije mi tija viditi zfs storage na drugom NAS-u i prdnilo mi praktički 8 TB videoteke.
Cudno, ja imam tako slozeno, i prebacivao sam fizicke diskove u drugu true nas virtualku. Sve je proslo najnormalnije.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 11:03   #4385
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 5,035
Meni je prestalo raditi automasko indeksiranje na Plexu jos prosle godine nakon jednog od updateova, ALI samo na serijama, svi ostali folderi kao filmovi, custom video rade odmah unutar 10 sec ga indeksira/postavi.
Radilo je prije i probao sam sve opciej ali nece da proradi pa sam odustao .
Dok recimo Embi mi nece automatksi nigdje da skenir akoje god postavke da podesim, svaki put mu odraidm rescan library i to prodje za 30ak sec i pojave se svi novi filmovi/serije (i emby i plex jedan folder)..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 23:30   #4386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Dugo me hebalo to indexiranje i sve fajlove sam morao renameati ali sam uspio naci rjesenje pa napisem ujutro kad budem doma. Jednu kvacicu treba upaliti u postavkama svakog libraryja, dakle za movies i shows posebno. Sad vec duuugo vremena samo trpam fajlove unutra bez preimenovanja. Samo titlovima dodam ".hr.srt" nastavak radi hr znakova i nazovem ih jednako kao video.

A koliko brzo da automatski skenira se afaik isto moze podesiti na tipa xy minuta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 08:52   #4387
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Hmm, a je taj plex osjetljiv. Ne lajkam to, jer to je u biti jeidno što m itreba. AKo prebacim media fileove na synology i hoću s nejga porketat, ap onda hoću da mi to radi kak spada.


Rescanao sam library s kompa, i onda ih je našao, ali naravno, tlaka je to ako u svako malo morat tako radit.







Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dugo me hebalo to indexiranje i sve fajlove sam morao renameati ali sam uspio naci rjesenje pa napisem ujutro kad budem doma. Jednu kvacicu treba upaliti u postavkama svakog libraryja, dakle za movies i shows posebno. Sad vec duuugo vremena samo trpam fajlove unutra bez preimenovanja. Samo titlovima dodam ".hr.srt" nastavak radi hr znakova i nazovem ih jednako kao video.

A koliko brzo da automatski skenira se afaik isto moze podesiti na tipa xy minuta.



Super, thanks, ajde napiši kad uloviš vremena.


Inicijalno, sve što sam utrpao u library bilo je prepoznato, dobro organizirano, čak i ono što sam mislio da neće prepoznat jer je skroz nesređeno.


Titlove iso uredno povlači, no problem. Samo to dodavanje novih stvari je problem.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 09:39   #4388
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Kod mene je bas suprotno iskustvo, nisam taknuo plex ima godinu dana i jos uvijek radi. Inicijalni setup treba malo vremena i proguglati opcije prije nego ih preskocis ili upalis, ako nisi siguran. Doduse nisam probao druge media servere (jos)

Probaj ovo promjeniti:
Udji u postavke servera - sa lijeve strane oznaci libraries - npr za movies odaberi manage library - advanced - ugasi kvacicu na "prefer local metadata".

Ovo bi trebalo dozvoliti plexu da na svoju ruku preceslja fajl i izvuce ime, cover, itd. U suprotnom kada je to upaljeno, fajl mora biti uredjen, imati dobro ime itd. jer plex cita te podatke umjesto da ih vuce sa neta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 13:35   #4389
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 575
Ja sam plex odjebao i koristim jellyfin. Sa indeksiranjem nemam nikakvih problema, ali mi sonarr i radarr automatski bacaju stvari u videoteku i salju info jellyfinu za indeksiranje. Radi bez greske
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 13:48   #4390
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,750
Kad ubacujem nove filmove/serije na Synology / Plex, provučem ih kroz FileBot da mi ih preimenuje i nakon toga nema nikakvih problema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 14:50   #4391
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
I ja sam platio taj put FileBot na godinu dana, pa sam nakon par mjeseci rijesio problem i ostala licenca neiskoristena. Godinama zelim probati nesto drugo od alternative, konkretno Jellyfin. Problem je sto nikako da sjednem i slozim sve to jer mi Plex jednostavno sljaka i lijen sam prebaciti tri kucanstva na 'nesto novo'. Svakako dajem plus Jellyfinu zbog hw transkodiranja. Imam taj lifetime pass na Plexu, ali da nemam, fora je to imati besplatno.

Nisam nikad ni slozio *arr appove za Plex, ali sigurno bi napravio to da vrtim veliku kolicinu filmova/serija.

EDIT:

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Međutim, kad dodam neki novi file unutra, Plex ga ne vidi. Jesam li propustio nešto napraviti? Ne bi li on trebao automatski povući nove stvari iz foldera?
Ovo sam zaboravio:
Server settings - Library - tu imas sve postavke kako i kada da skenira library

Po defaultu je automatsko skeniranje iz nekog razloga - ugaseno :|
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 08.09.2024. u 16:48.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 16:35   #4392
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,355
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Zato jer TrueNAS kreira particije i onda u njima poolove.

Umjesto
Code:
zpool create videoteka /dev/sda
on napravi
Code:
zpool create videoteka /dev/sdaX
Umjesto X ide broj particije. Da si na nekom Linuxu importao pool sa particijama vjerojatno bi vidio sve (pod uvjetom da nije bilo korupcije labela).

Poznanik je importao zpool sa (pra)starog Solarisa na Debianu bez problema
Sve to znam, nažalost nije mi pomoglo.
Jednostavno - kitica.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2024., 08:04   #4393
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,576
Ekipa jednostavno rješenje za rename filmova i serija i to radi automatski Radarr i Sonarr. Obje app idu na synology preko synocommunity i rade perfektno jos da ga upogonite sa usenetom i bazarr imate full automatiku. Kad izađe film/serija skine ga prebaci rename ubaci titlove plex ga normalno učita i sve radi kako treba. Sonarr i radarr rade i na torrent koliko znam. Ja ga imam preko useneta već 15tak godina prije ručno sve a sad automatika i radi perfektno.



Drugo rješenje od plexa je jellyfin dosta dobar program nekaj između kodija i plexa isto server se digne na synology i perideri ali mora biti određeni synology na starijima baš ne radi tima ispod 2018godine




Ako netko treba pomoć oko toga slobodno na PM me kontaktirajte.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2024., 08:22   #4394
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
EDIT:
Ovo sam zaboravio:
Server settings - Library - tu imas sve postavke kako i kada da skenira library

Po defaultu je automatsko skeniranje iz nekog razloga - ugaseno :|

Thanks! Ovo je riješilo problem, sad sve učitava odmah, zadao sam mu da skenira svaki put kad bude promejna u folderu. Ne mogu vjerovat da je default auto scan off :/


Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Ekipa jednostavno rješenje za rename filmova i serija i to radi automatski Radarr i Sonarr. Obje app idu na synology preko synocommunity i rade perfektno jos da ga upogonite sa usenetom i bazarr imate full automatiku. Kad izađe film/serija skine ga prebaci rename ubaci titlove plex ga normalno učita i sve radi kako treba. Sonarr i radarr rade i na torrent koliko znam. Ja ga imam preko useneta već 15tak godina prije ručno sve a sad automatika i radi perfektno.

Zanimljivo, budem i ovo malo reserchao kad vremena ulovim, mada nisam nikad usenet koristio u takve svrhe, niti za išta općenito.



Citiraj:
Drugo rješenje od plexa je jellyfin dosta dobar program nekaj između kodija i plexa isto server se digne na synology i perideri ali mora biti određeni synology na starijima baš ne radi tima ispod 2018godine
Jellyfin sam htipo probati, dodao synncom repository, našao ga tamo i skinuo i tu priča staje, nakod downloada neće ga instalirati. Probao i ručno, neće. Tu sam odustao
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 10.09.2024. u 10:29.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2024., 17:37   #4395
Tome
Premium
Moj komp
 
Tome's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 139
Kućni NAS

Želim NAS (ne izvedenicu iz starog PCa) doma i zanima me kojim putem krenuti da sad ne moram proučavati sve o današnjim NASovima.
Da kupim rabljeni SYNOLOGY DS216play, recimo ili da idem na nesto novo?
Koliko mi je to uopće važno za običnu obiteljsku mrežu.
Pitam jer se ne bih želio zaribati pa kupiti staru tehnologiju jeftino i poslije shvatiti da joj fale ključne stvari za današnje i buduće korištenje.
Tome je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2024., 17:44   #4396
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,037
za sto bi ga koristio?

Ja inace imam 216play
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2024., 11:02   #4397
Tome
Premium
Moj komp
 
Tome's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 139
Za spremanje podataka, slušanje glazbe i gledanje filmova.
Ništa posebno mi sad ne pada na pamet.
Mogu li igre biti na njemu? Usporava li to priču s njima?
Tome je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 08:05   #4398
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Znači izmrcvario me Plex (bar mislim da je Plex )


Baca mi Video playback errore kad gledam video sa synologya preko Plexa na tv-u :/


Probao slijedeće:
- prebacio se s Wifi veze na TV-u na žicu, 1gb, nema promjene
- pročačkao sve moguće opcije na Plexu, updejtao ga na najnoviju verziju
- na kraju uzeo jednomjesečnu pretplatu da bih uključio hardversko kodiranje


Ništa nije pomoglo :/


Provjerio i formate, gledam uglavnom .mkv h264 i h265, koji su podržani u Plexu, a i na TVu (Samsung Oled).


Synology je DS418 (DSM 7.2.1), s Realtekovim Quad Core CPU-om, i to bi trebalo šljakati, podržava h265 video transcoding. Jedino još mogu probati staviti i drugu žicu i probati Link Aggregation staviti mada ne vjerujem da je u tome stvar.


Ima netko neku ideju ili da jednostavno krenem isprobavat druge opcije osim Plexa?
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 20.09.2024. u 08:20.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 09:06   #4399
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Hehehe imao sam i ja te probleme. Iskreno, ne znam sto se promjenilo jer vec duuugo nisam imao to. Vjerujem da je neka postavka ili sl...

Inace, synology muku muci s titlovima u pgs ili mozda cak i sub formatu. Provjeri si to. Najlaksi mu je srt format. Za pgs radi transkodiranje i onda je dar mar, sve krepa.

Zanimljivo, jer moj DS220+ inace nema problema s normalnim transkodiranjem videa, to sljaka. Ali kad krenu ti tilovi onda je sve mrtvo.

Prvo sto napravi je na klijentu na tv-u forsiraj direct stream za sve sto mozes. Ima par postavki za lokalnu mrezu, ugl ne zelis nista transkodirati.

Plex server settings - plex web quality - iskljuci automatski odabir kvalitete na vrhu

Plex settings - transcoder - tu upali use hw accelerated... obje kvacice i rucno mu odaberi transcoding device. Trebalo bi biti sve ok ako nisi nista cackao, to je defaultno upaljeno.

Sto vise mislim, cini mi se da je mene hebao plex klijent na tvu i da sam promjenio jednu stvar. Daj mi 5min pa editiram post samo da provjerim

EDIT:
Na plex klijentu settings - video quality - adjust automatically off, home streaming max
Video - burn subtitles auto
Advanced - tu se mozes poigrati s h.264 max level, mislim da sam negdje procitao nesto i tome. Meni stoji na default, ali sam mislio da sam to mijenjao.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 20.09.2024. u 09:11.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 09:20   #4400
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hehehe imao sam i ja te probleme. Iskreno, ne znam sto se promjenilo jer vec duuugo nisam imao to. Vjerujem da je neka postavka ili sl...

Inace, synology muku muci s titlovima u pgs ili mozda cak i sub formatu. Provjeri si to. Najlaksi mu je srt format. Za pgs radi transkodiranje i onda je dar mar, sve krepa.

Zanimljivo, jer moj DS220+ inace nema problema s normalnim transkodiranjem videa, to sljaka. Ali kad krenu ti tilovi onda je sve mrtvo.

Prvo sto napravi je na klijentu na tv-u forsiraj direct stream za sve sto mozes. Ima par postavki za lokalnu mrezu, ugl ne zelis nista transkodirati.

Plex server settings - plex web quality - iskljuci automatski odabir kvalitete na vrhu

Plex settings - transcoder - tu upali use hw accelerated... obje kvacice i rucno mu odaberi transcoding device. Trebalo bi biti sve ok ako nisi nista cackao, to je defaultno upaljeno.

Sto vise mislim, cini mi se da je mene hebao plex klijent na tvu i da sam promjenio jednu stvar. Daj mi 5min pa editiram post samo da provjerim

EDIT:
Na plex klijentu settings - video quality - adjust automatically off, home streaming max
Video - burn subtitles auto
Advanced - tu se mozes poigrati s h.264 max level, mislim da sam negdje procitao nesto i tome. Meni stoji na default, ali sam mislio da sam to mijenjao.

Thanks, isprobam još ove opcije na klijentu na TVu.


Na serveru je isključen automatski odabir kvalitete, uključeno je hardversko ubrzanje transkodiranja, jedino ne mogu odabrati device, tu mi piše automatski i nemam ništa drugo.


Što se titlova tiče, pgs ili srt, nije bilo razlike, štekalo s oba formata.


I sad, nije da ne radi uopće, da ne pokreće video, nego povremeno se smrzne usred gledanja.


Evo gledao Slow Horses jučer, 4-5x po epizodi mi zašteka, onda palim gasim plex i tv dok ne proradi i dok opet ne zašteka

Edit: na klijentu na tvu sad pogledao:

Sve je kak si napisao, osim što nemam pod video quality set automstically, nego je namješteno na orginal kvalitetu i nemam home streaming opcije.

Sad sam još probao uključiti force direct play, pa bumo vidli.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 20.09.2024. u 09:34.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 09:33   #4401
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Aaaah, sad guglam i izgleda da tvoj NAS ne moze koristiti iGPU u Plexu jer Plex ima slab support za ARM procesore. Navodno bi transcoding trebao raditi ok u Synologyjevom DS Video appu:

https://www.reddit.com/r/synology/co...video_editing/

Ako Plex ne vidi iGPU to bi mogao biti problem. Ostaje samo za nadati se da ce ostale promjene u postavkama eliminirati potrebu za transkodiranjem. Recimo nekada klijenti znaju zaebavati, npr ne podrzavaju odredjeni audio codec ili prikaz titlova, pa se aktivira transkodiranje, a u tvom slucaju usprkos Plex Passu to je softverski.

Mozes nakon promjene tih postavki probati isto i na mobu/kompu/laptopu. Pokreni isti fajl koji te zeza na tv-u pa u Plex dashboardu prati ide li to kao direct stream ili ga transkodira (audio, titlove). Plex dashboard je super stvar za inicijalni debug i prikaz sto se stvarno zbiva u pozadini
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 16:09   #4402
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Evo sad pustio dvije epizode popodne za test, prošle obje bez ijedne greške, smooth as silk. Jedino što sam promijenio je to što sam uključio force direct play. Ak je samo to bilo, super.


Thanks!
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 17:58   #4403
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Sad vidim ove edite u prijasnjem postu, tocno takav problem sam imao. Nema pravila, malo radi, pa pukne. Nedaj boze premotavati film...

Np, samo forsiraj direct play/stream. Realno i wifi veza bi trebala biti oke za normalan sadrzaj s normalnim prosjecnim bitrateom.

Izgleda da ima i neke razlike izmedju Plex klijenata. Pisao sam za android tv app, moguce da neke postavke fale na samsungu kao sto si i primjetio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 19:35   #4404
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,560
Ma ispizdio neku večer kad sam Red Eye gledao, zadnja epka, a govno se smrzne. Nikako ga nisam uspio pokrenuti dok nisam otišo na potkrovlje ugasit i ponovno upalit NAS i server restartat

I mislio sam da nije do WiFia, al htio sam i to isključit metodom eliminacije da budem siguran, pogotovo što sam i s A1 optikom imao problema zadnjih tjedana.


Čeka me još da klincu složim crtiće preko Plexa na LG tv-u, i baca mi torrent klijent I/O greške za ono što na NAS spremam, ali ovaj tren se nemam živaca s tim bavit
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2024., 08:51   #4405
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Znači izmrcvario me Plex (bar mislim da je Plex )


Baca mi Video playback errore kad gledam video sa synologya preko Plexa na tv-u :/


Probao slijedeće:
- prebacio se s Wifi veze na TV-u na žicu, 1gb, nema promjene
- pročačkao sve moguće opcije na Plexu, updejtao ga na najnoviju verziju
- na kraju uzeo jednomjesečnu pretplatu da bih uključio hardversko kodiranje


Ništa nije pomoglo :/


Provjerio i formate, gledam uglavnom .mkv h264 i h265, koji su podržani u Plexu, a i na TVu (Samsung Oled).


Synology je DS418 (DSM 7.2.1), s Realtekovim Quad Core CPU-om, i to bi trebalo šljakati, podržava h265 video transcoding. Jedino još mogu probati staviti i drugu žicu i probati Link Aggregation staviti mada ne vjerujem da je u tome stvar.


Ima netko neku ideju ili da jednostavno krenem isprobavat druge opcije osim Plexa?

Ne vrijedi ti 100 link agregationa, kad ti u telku ide 100mbit preko žice, brža pipa ti je preko wifija prema telki od kabela. Tako da slobodno ištekaj kabel.
S druge strane, trebaolo bi i 100mbit biti dovoljno osim ako nije neka hajdef mambjumbo ziljardu rezolucija.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2024., 09:00   #4406
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Nije problem rezolucija nego bitrate.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2024., 22:31   #4407
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Sad kad je zadnji ABB update napokon donio podrsku za Linux sustave s kernelom 6.x zanima me je li netko vec probao sloziti backup Linux stroja preko ABB-a, sljaka to ok ili ima musica?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 13:25   #4408
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Imam NAS Wdmycloud 3TB kupljen 2014. godine. Od prije 2-3 godine ne mogu se više spajat na njega online, završena službena podrška za to od strane WD-a (ali to mi je nebitno), ali kao mrežni disk radi ko i prvi dan. Kolko je procjena takvim diskovima da rade? Da mijenjam, ili da ostavim još neko vrijeme?

Zadnje izmijenjeno od: Piksa. 24.09.2024. u 13:38.
Piksa je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na