Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2024., 18:41   #2701
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Meni zena odkad ima p7 ima problema sa mrezom koja puca cca svakih pola sata, slucaj je samo kad imas fizicki i esim u isto vrijeme aktivan i kad su mislim da istim mrezama, tako sam citao na redditima, evo dvije godine niko nije rijesio problem, tako da je meni pixel u očima pao vrlo...
Imam dvije kartice u p7 i obje na a1 mreži i nemam problema sa pucanjem signala. Jedino sam primijetio ovaj vikend kad sam bio na Čićariji da nisam imao signala, a žena je sa samsungom koji je na ht i telemachu na obje mreže lovila 4g. Možda je stvar do a1, a ne do pixela.

Poslano sa mog Pixel 7 koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2024., 13:44   #2702
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,707
We expect the Tensor G4 to be slower than the competition once again and that the real game-changer will arrive next year in the form of the Tensor G5.

https://wccftech.com/google-calls-th...game-changing/

Znaci P10 ce valda tek biti onak kak treba.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 08:13   #2703
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
Po najavma, G5 će oni sami dizajnirati po kao što to Apple radi sa svojim Bionic čipovima i vjerojatno će ga proizvoditi TSMC umjesto Samija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 08:17   #2704
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,763
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
inflacija ih uništila, jadne. Oni nama izlaze ususret zapravo.
i dalje ne znam koja inflacija - umjetna? ako se to odnosi na rat RU-UA šta će bit ako se zarati više?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2024., 09:30   #2705
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
P9 će biti predstavljen 13.08. Svi modeli kreću sa 128Gb. P9 će imati 12Gb, a Pro 16Gb RAM-a.
https://www.androidheadlines.com/exc...ixel-9-storage
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2024., 15:32   #2706
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,495
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Imam dvije kartice u p7 i obje na a1 mreži i nemam problema sa pucanjem signala. Jedino sam primijetio ovaj vikend kad sam bio na Čićariji da nisam imao signala, a žena je sa samsungom koji je na ht i telemachu na obje mreže lovila 4g. Možda je stvar do a1, a ne do pixela.

Poslano sa mog Pixel 7 koristeći Tapatalk
Meni zena nema problema sa jacinom signala to je ok, ali gubi vezu doslovno bude X prekrizen na obe po 30tak sekundi.

Ugl ima stav da je to smece od mobitela i nakon xiaomija pixel joj nije poboljsao misljenje o androidima i zapela na ip15 pro il 16 sad kad izadju tako da za casual usere pixel je jednostavno - flop.

Za advanced usere, ima lose preformanse, losu bateriju, najsporije punjenje od "flagshipa" znaci iza njih je isto - flop.

Za best buy usere je bio mozda ok do sad, ali kad su mu nabili cijenu - opet flop

Referiram se samo na "compact" uređaje i ovo je samo moje misljenje
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 14.08.2024., 13:21   #2707
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 332
Pixel 8 dobio vertikalnu liniju preko ekrana. Imam račun od vodafona, uzet na pretplatu u njemačkoj, nije prošlo godinu dana. Ja ga uzeo s njuškala.
Šaljem poštom direkt googlu?

Edit: sad vidim da mi google kod ispunjavanja moje adrese za slanje uređaja nazad s reklamacije stalno ostavlja njemačka. Ostaje mi poslat frendu u njemačku pa da on. Ne znam da li bi pomogao mailboxde, kad sam ukucavao broj računa isto mu nije bilo drago što je Hr kartica.

Poslano sa mog Pixel 8 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Izet Fazlinovic. 15.08.2024. u 00:18.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2024., 11:29   #2708
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,796
Citiraj:
The tech review world has been full of murky deals between companies and influencers for years, but it appears Google finally crossed a line with the Pixel 9. The company’s invite-only Team Pixel program — which seeds Pixel products to influencers before public availability — stipulated that participating influencers were not allowed to feature Pixel products alongside competitors, and those who showed a preference for competing phones risked being kicked out of the program. For those hoping to break into the world of tech reviews, the new terms meant having to choose between keeping access or keeping their integrity.
↫ Victoria Song at The Verge
Citiraj:
Even though this ended up being organised and run by a third party, and Google addressed it immediately, it doesn’t surprise me at all that stuff like this happens. Anyone who has spent any time on tech YouTube, popular tech news sites, and content farms knows full well just how… Odd a lot of reviews and videos often feel. This is because a lot of review programs subtly – or not so subtly – imply that if you’re not positive enough, you’re going to be kicked out and won’t get the next batch of cool products to review, thereby harming your channel or website.
https://www.osnews.com/story/140522/...red-the-pixel/
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 17:22   #2709
pc-expert
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2024
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Eo, i ja imam problema s Pixelom 8...

https://forum.pcekspert.com/showthre...=300643&page=2

Kod nas nije službeno podržan Pixel još očito... A to je jedini mobitel koji je bio koristiv sa alternativnim OSevima (GrapheneOS) koji ne špijuniraju i šalju amerikancima/kinezima sve šta radite u životu.

Izgleda da bude opet borba na Samsungu s rootanjem, debloatanjem i sakrivanjem roota da mogu otvorit bankovne aplikacije normalno...
pc-expert je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 21:49   #2710
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 332
Ja upravo riješio taj problem.
Prijavio popravak preko googla, ne treba ti račun ni ništa, prepozna preko IMEI garanciju, pošalju ti podatke za free shiping, i ako nemaš kutiju za mob spakirat. Šalješ samo mob, prije toga napraviš reset. Problem je šta sve moraš raditi s adresom država koje google podržava. Ja sam stavio svoj mail, a sve ostalo od frenda u njemačkoj, nisam probavao mailbox.de. Cca 20E ukupno troškova od mene do frenda i nazad nakon popravka. Ostalo je besplatno.
Ta zelena crta im je pod "tvornička" greška i neće radit problema ako se ne vidi da je fizički oštećen. Ide odmah zamjena ekrana. Popravak trajao cca 20 od kad sam ja frendu poslao i pokupio u pošti popravljen.

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 07:47   #2711
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
Izgleda da P9 nije ostavio dobar utisak na potencijalne kupce. Na oglasniku se oglasi za prodaju mogu pobrojiti na prste jedne ruke, a prije ih je bilo k'o u priči.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 09:02   #2712
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,193
Mozda su ljudi bas jako zadovoljni i nemaju ga potrebu prodavati?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 10:04   #2713
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
A možda čekaju P10 koji bi trebao biti 'the next big thing' - novi čipset, nove kamere,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 10:50   #2714
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,353
ja ga čekam, po svim navodima bi trebao biti nešto spektakularno.
Tužna je istina šta će ga vjerojatno Vivo razvaliti po svim aspektima kamere, no opet, živi bili pa vidili.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 18:00   #2715
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,634
Ja uzeo Pixel 9 Pro XL. Nakon Pixel 6 je upgrade u svim segmentima, najvise osjetim razliku u bateriji. Za sad jedine zamjerke za neke glupe bugove, tipa aplikacija zapne pri pokretanju, pa ju moram ubit i ponovno pokrenut da proradi normalno. Trenutno ima i problema sa nekim wifi mrezama gdje se non stop odspaja svakih 15 sekundi. Osim toga nisam nasao neke zamjerke, a za ove racunam da ce se rijesiti sa updateima. Trenutno sam na Android 15 beti
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2024., 18:23   #2716
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 709
Napuhala mi se baterija na pixel6, star je 2 god i 3 mj, hrpa ljudi je imala problema s tim po redditu vidim , cak su vecini mobitela kojima je isteklo jamstvo mijenjali za refurbished modele... jos uvijek se raspravljam na google supportu, ali buduci da imam jednu malu recku kod usb utora ne bi se cudio da ne poprave bateriju dok ne naplate cijeli case, jer sam vec imao slucaj da ne zele popravit usb port koji je otisao u jamstvu na 4A 5g modelu jer je imao ogrebotinu sa strane i nisu htjeli popraviti usb utor dok ne naplate 200eur za promjenu cijelog kucista sto je bilo skuplje nego da kupim novi mob skoro. Ne znam kakvo je stanje kod samsunga i applea, da li i oni ne popravljaju uredaj ako vide neku ogrebotinu koja se ne tice samog kvara?


https://puu.sh/KeOS0/8931af252a.png
https://puu.sh/KeOS8/994a8531fd.png


U slucaju da ce traziti dodatni popravak, isplati li se na aliexpressu kupovat baterije koje prodaju selleri s puno reviewova ili postoji nesto kvalitetnije unutar EU gdje imaju "original" bateriju? npr. ovo https://www.ebay.com/itm/155709706816
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 12.09.2024. u 18:35.
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2024., 19:52   #2717
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,925
Isti problem, isto P6.
Ja se Google nisam javljao, em mi je istekla garancija, em mi se nije dalo ciganit s njima pošto su mi iskustva takva da i najbanalniji Case s njima potraje bar 8 tjedana... Imam ti preporuku servisa u Zadru, ali pošto si iz ZG vjerojatno ćeš se snać lokalno, ako se ne snađeš, javi.

Što se baterije tiče, ja sam kupio ovo - https://www.extradigital.eu/smartpho...xel-6_SM130740.
Stiglo za 8 dana u ZD, dobio tracking number, prošlo sve 1/1

EDIT:
Da primjetio naknadno da je Out of Stock... Šteta
Kineze nisam gledao i ne gledam ih iskreno ni na privjesak, kamoli za baterije, pa neman to iskustvo. Ali prije nego sam naručio na navedenom linku poviše vidio sam par ponuda na Amazon.de pa možeš i to pogledat...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 12.09.2024. u 21:57. Razlog: EDIT
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2024., 20:02   #2718
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 709
Thx, samo sto je out of stock, mozda dodje. Ali evo ako neko ima iskustva kolika moze biti razlika ovih baterija iz linkova i npr ovog https://shorturl.at/EmngH (aliexpress link)?


A o google jamstvu bolje ne trosit rijeci, ako mobitel nije u mint stanju jamstvo prakticki ne postoji, koma. Prvi put nakon 13g androida razmisljam o appleu zbog kamere
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 18:19   #2719
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,707
https://www.gsmarena.com/google_pixe...eview-2745.php
Moram priznat da mi se dopada ovaj 9Pro, al losije performanse i zagrijavanje ipak dolaze do izrazaja u situacijama gdje cpu mora odradit zahtjevniji posao.

S druge strane, mob je kompaktan, ima brz i pouzdan FP senzor, kamere su ok, na dost mjesta citam da su fotke isforsirane kroz AI, sto ocito gugl gleda na to kao nekaj pozitivno.
Ak nis drugo, u oko mi upada izgled, dimenzije, ergonomija uredjaja, ekran, i fp senzor.

S cijenom su fulali skroz na skroz, glume epl, potonji bar ima nekaj za pokazat, dok gugl nije u poziciji da se (trziste ne zaboravlja) napuhava. 9pro ne opravdava tu cijenu.

Ajfoni su bili nekad skupi, sad android smartfoni uzimaju status skupljih smartfona.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 21:39   #2720
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 709
slazem se, koliko god volio Pixele cijene se grozne, a i support los ako ne uzimas preko amazona gdje su uglavnom skuplji nego u de shopovima...trenutno razmisljam o magic6pro s njuskala 750-800e
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na