Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro Jučer, 13:08   #73741
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Kad bi tako gledao, postalo bi vrlo upitno zašto se ne priznaju cijene autiju izvana pogotovo auti koji su kupljeni u salonima gdje postoji račun, porezna prijava,... Ali ne, bitne su CVH tablice, a CVH je privatna firma. WTF?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 13:25   #73742
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Uff katastrofa s tim koreancima i tim filterom, baš sam pročitao na forum.hr, oni su mi bila jedina svijetla točka novijih auta.
Filter se štopa svakih 15000km, radi graCke vožnje, a nepreporuča se često čišćenje. A da, duuuuga garancija, nesmiješ to izvaditi iz auta.

Pa nema šanse da kupim ta kvarljiva govna sa plastičnim karterima (ne mislim na koreance samo)
Btw kolko košta ta hibridna baterijica kod njih, jel je ispod 10 000eu?
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 13:35   #73743
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Ovo je legalno u strogoj Dojčland:

https://youtu.be/X3f1gZi-40A?si=xbQzaPtPPhicMovy&t=313

Ako se ne varam, obični Audi 80 je skraćen da predstavlja UrQuattro, blok motora je od 2.5 TDI-a, presložen na benzin. Pravi Frankenstein's monster... Kod nas ne možeš atestirat turbo na izvorno atmosferskom motoru...


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kad sam prvi put čuo od frenda da on mora atestirati lonac na motoru koji ima EG-Typgenehmigung, koji vrijedi u cijeloj EU, nisam mogao vjerovati.

Komponenta koju u "strogoj" Njemačkoj staviš na motor i ako EG broj nije vidljiv na loncu, samo nosiš papirić sa sobom za slučaj kontrole. A ovdje se te gluposti trebaju "atestirati". Ne znam jel se može na razini EU negdje podnijeti žalba za to, kao i za PPMV.
Držim da je atest pljačka naroda, a PPMV je slučaj nezakonskog dvostrukog oporezivanja.
Tako je, komponente koje su atestirane od proizvođaća kako bi dobili odgovarajuću oznaku homologacije, DOT, TUV-Rheinland itd. i bile u skladu s Europskim zakonima, oni u CVH moraju atestirati kao da sam ja sam dizajnirao, 3D printao, vario ili nešto treće. Kao da sam sam uzeo metalnu šipku, grijao i omotao u spiralu da si ugradim na auto i spustim ga
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:02   #73744
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Slom zivaca.
U SLO, prilikom prijepisa, su bivsoj vlasnici uzeli prometnu skupa s tablicama, a meni izdali izvoznu prometnu.
Sad na tehnickom baba kaze da bez originalne prometne od bivse vlasnice ne mogu napraviti homologaciju.
Zbilja? Zbilja?!?!

Pa dodje mi da im zapalim stanicu za tehnicki. Sad ja moram u Celje po original stare prometne koji je bog te pitaj gdje (ako je jos u komadu uopce) i vracati se natrag...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:06   #73745
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Hvala deckovi na ljepim zeljama.

@fanAtik
Na bimeru je sigurno veca cijena redovitog servisa ali svejedno ljepo covjeku sjednu takve stvari

Sto se tice problema, procitao sam brzinski forum.hr. Jebat ga, koji god model/marku da upises uvijek ima sranja. Kolko sam procitao najcesce se dogadja na automatskim mjenjacima jer ga onda salta i drzi u dosta niskim okretajima. Iako je dobra stvar u toj cijeloj situaciji da ti se prvo upali lampica i tad je na nekih 70% zapunjenosti, nakon toga ako ne odradi regeneraciju na nekih 90% pocne treperiti i ispise upozorenje da bi se trebalo omoguciti da zavrsi regeneraciju i tek se onda se stopa i ide u safe mode i onda slijedi ciscenje u servisu. Takionako se necu voziti po gradu jer je ovdje javni prijevoz savrsen, tako da se nadam da nece biti problema. Ako bude, za 3-4 godine ga prodam i idem dalje, kgj.

@Wolv
Je, obicno bude tako, ali ono 10-20 eura mi jos bolje zvuci nego 250

@Juice
Auto je iz ove godine ali nije novi model. Nije im jos dosao novi model iako je cjenik vani

Nebi vjerovali, uzeo sam auto bez probne voznje. Nakon sto sam odlucio da od lizinga i vise klase odustajem nisam bas imao neki izbor. Gledao sam Tucsona, Sportage, FukasKaja, Rav4, mazda cx5, i svi modeli startaju od 37-38k sa serijskom opremom i onda ide gore cijena. Ajde cx-5 mi je startala od 32k i vec pri odabiru prvog paketa opreme u konfiguratoru mi je cijena skocila na 38k tako da iskreno nisam imao bas neki izbor. Da sam recimo birao izmedju 2-3 modela testna voznja bi donijela prevagu ali ovako mi se jos nije dalo ici na testnu kad sam znao da je to to. Uglavnom sjeo sam za volan, raskrmio se i razbacao kao djubre po vingoradu, i onda otisao sjesti iza vozaca da vidim koliko ima mjesta. I bome je bilo jos oko 10-15 cm od nogu do sica. Reko to je to, s obzirom da jos uvijek imam 2 djecje sjedalice. Definitvno je bilo vise mjesto nego u onoj C klasi koju sam rentao u 4om mjesecu.....

@Guls, cuo sam za te zajebe da bez origigi prometne nemozes homologaciju napraviti....jebiga progutaj, na kraju ce ti se isplatiti, drzim fige da ti je to zadnji zajeb....

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. Jučer u 14:44.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:09   #73746
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,883
Ta prometna je samo jos jedno u nizu mlacenje mrtve birokratske macke. Cisto da oni imaju negdje udariti pecat i izjebati te ko zeca. Nemam pojma zasto taj dokument jos uvijek postoji pored silnih baza i digitaliziranih podataka.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:27   #73747
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Još mi ženska viče da će mi zvati policiju... ja si mislim stara kanister benzina i šibica, nema ni tebe ni stanice za pregled ni ničega, pa nek sve ide u tri krasne.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:30   #73748
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Ja sam dofurao Toyotu iz Njemačke bez te prometne.

Čekali ju dodatnih 7 dana da dođe poštom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:33   #73749
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Možeš otići kod druge ženske?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:41   #73750
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Ako je unijela podatke u komp, džabe ti ići i u drugu stanicu jer je sve na serveru kojeg svi oni koriste.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:45   #73751
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ne može nažalost, zvao sam i drugi tehnički - ista stvar.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 15:31   #73752
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Decki ima li netko isustva (posjeduje) sa SEAT Arona 1.5 TSI Evo FR ili bilo koji drugi motor?
Šole je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 15:32   #73753
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,513
Zanima te motor ili isključivo Arona?

Ja sam imao 1.2 TSI, a sad imam 2.0 TSI.
Ali nije Arona u ni jednom slučaju.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 15:41   #73754
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Zanima me bas Arona, trazim za punicu auto i to bi joj bio dobar izbor.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 23:32   #73755
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,011
Automobili

Trebam nekoga u blizini Nina ili na potezu prema Zadru tko ima OBDII scanner.

Nakon toliko godina i puno sretnih kilometara zasvjetlila mi je servisna lampica a moj skener je ostao doma
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 05:08   #73756
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Eto ga, danas pokupio kola. Hunjadi Tucson 1.6 gdi 150 ks. Origgi cijena 38k, ali je neka akcija s obzirom na ovo prvenstvo tako da me ispao 32k. Opremu nisam mogao birati, jer je akcija samo za taj model s tom opremom, ali ima sve kaj voliju mladi . Ima cak i grijanje sjedala i volana, nisam siguran koliko cu to koristiti ali ok. Volio bih da ima adaptivni tempomat ali ima obicni i gepek se otvara na zgance, ali ajde . Ovih par kilometara sto sam vozio, je stvarno top, lagano se vozi, cini mi se solidna izolacija, nemam filinga da je motor preslab, sve u svemu odusevljen ali trebam definitvno jos kilometara napraviti da bih rekao vise.
Ono sto me ugodno iznenadilo, rege na autu, covjek mi je rijesio sve papire i platio za mene, tako da sam jos to uplatio. Nema registracije i tehnickog, majko mila. Znaci u sklopu redovnog servisa, nakon 3 godine se kontroliraju i stvari koje bi se ajmo reci kontrolirale kao kod nas na tehnickom.
I u sklopu te akcije sam dobio i 5 godina redovitog servisa za đabe. Reko, može, ima da te lajkam ko rođena majka
Pa ovo je super buy Puno sretnih kilometara želim! Koliko pije auto po gradu i koliko po otvorenoj? Grad nekih kaj 10, ao tvorena do 120/130 kojih 8?


Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Slom zivaca.
U SLO, prilikom prijepisa, su bivsoj vlasnici uzeli prometnu skupa s tablicama, a meni izdali izvoznu prometnu.
Sad na tehnickom baba kaze da bez originalne prometne od bivse vlasnice ne mogu napraviti homologaciju.
Zbilja? Zbilja?!?!

Pa dodje mi da im zapalim stanicu za tehnicki. Sad ja moram u Celje po original stare prometne koji je bog te pitaj gdje (ako je jos u komadu uopce) i vracati se natrag...
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Još mi ženska viče da će mi zvati policiju... ja si mislim stara kanister benzina i šibica, nema ni tebe ni stanice za pregled ni ničega, pa nek sve ide u tri krasne.
Vidim tebi ide sve od ruke.

I ako ćeš ići zapaliti STP tu u Samoboru...zovi...furam i ja kanister benzina. Stoka samo takva.


Išao sa cliom u sesvete jer auto je....to je clio...framcuz i smeće. Veli lik ok je auto ali treće štop svjetlo si sredi ne radi ti i kočiona tekućina ti je pred kraj. Tu kod ovih fašista u SMB...nema majci da bi prošao. Lik me rušio zbog prednje lijeve pozicije. Reko gle budem zadjorao na benzinskoj daj samo me pusti...a ne ne ne znam ja hoćete li vi.

Kaj je najgore s tim autom imam non stop uplaljena kratka. Ne gasim ih ljeti jelte.


ZA PA LI TI!
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 06:33   #73757
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova

Ovo za dzabe servis, je fora je samo sto ce ti svaki puta naci par stvari mimo tog redovnog i to naplatit x4. Plus tipa 10€ za WD40 i 20€ za nadopunjavanje tekucine za pranje stakla.





.
Nope, 4 godine za redom odvezem ga kod Tomića i 0 kn svaki put.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 07:15   #73758
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
0kn je zato jer platiš u eurima, prestani lagat ovaj napaćeni narod!
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na