Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro Jučer, 13:46   #6301
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Imam feeling da su svi operateri pretjerali ovim nabijanjima brzina koje realno ni ne trebaju za 90-95 posto korisnika. Meni ne znači previše sa 200 na 500 Mbps, bitnija mi je stabilnost brzine. A ne da u određene sate imamo zagušenja ko nekad na modemima.
ja sam godinu i pol na a1 preko ht infrastrukture,prvih 10 dana je bilo problema sa brzinom i pucanjima,izišao tehničar izmjerio signal utvrdio da je ht pustio preslab signal,i onda dolazimo do slabosti a1 unutarnja komunikacija unutar firme,5 dana je trajalo da mail od tehničara stigne do a1 centrale i daljnjih 5 dana od a1 centrale do ht centrale kad je to stiglo na ht centralu u roku od sat vremena su ispravili i od onda brzina 940/540 cijelo vrijeme osim 2 tjedna prije 2 mjeseca kad su trolali na 800/540 nakon toga opet 940/540,uz napomenu da nakon spajanja sam izbacio njihov router i stavio svoj ,nijedno pucanje osim ta 2 tjedna konstantna brzina,čak i nešto bolje radi nego tht optika ,prije prelaska na a1,možda ovisi o lokaciji ali do onta i ont je tht samo router je a1,a centrala a1 je linkovana na ht-ovu centralu tako da ozbiljnije kvarove smetnje obavlja ht,tehnička podrška na a1 se nešto popravila ali je i na t-ht nešto pala pa su sad tu negdje možda mrvicu t-com bolji,ali na optici kad se jednom posloži to postaje prilično nebitna stavka,cijene su im tu negdje sad tih 6 mjeseci naspram t-comovih 3 mjeseca za 1 euro čini a1 jeftinijim.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:33   #6302
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Danas vidim na ONT-u žmiga lampica LAN (cijelo vrijeme spojen na mikrotika, ali internet preko bakra) i zgasim PPPoE klijenta na bakru i dignem na ONT interfaceu i boom, spoji se. Tehničar još nije bio ni zvao.

Uglavnom, skonfigurirao onda smart switch od tp-linka ovako:



I sad internet radi i dalje, PPPoE se digne uredno, ali maxtv na port 4 (ili 5,6,7) na switchu neće... mozda moraju pustiti u "centrali" signal, ali nema mi to logike.

Gdje je greška? Trunk je port 8, bar sam tamo spojio ONT.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. Jučer u 17:43.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:46   #6303
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 48
Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX)

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Danas vidim na ONT-u žmiga lampica LAN (cijelo vrijeme spojen na mikrotika, ali internet preko bakra) i zgasim PPPoE klijenta na bakru i dignem na ONT interfaceu i boom, spoji se. Tehničar još nije bio ni zvao.

Uglavnom, skonfigurirao onda smart switch od tp-linka ovako:



I sad internet radi i dalje, PPPoE se digne uredno, ali maxtv na port 4 (ili 5,6,7) na switchu neće... mozda moraju pustiti u "centrali" signal, ali nema mi to logike.

Gdje je greška? Trunk je port 8, bar sam tamo spojio ONT.

Pa ne moze ti default biti svih 8 portova, ako su ti 2, 3 i 4 zauzeti


Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:46   #6304
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Pa nemožeš obrisati taj default group.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:48   #6305
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 48
Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX)

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa nemožeš obrisati taj default group.
Odi na sticky POSTAVKE ISPova, tamo imas konfiguraciju switcha pa si vidi…


Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:49   #6306
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Hvala, složim kao kod tebe!
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:55   #6307
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
Ali tebi su VOIP, ACS, MAXTV na istom portu, znači od tam ideš ipak u T-comov router pa onda iz njega dalje na maxtv i telefon. Meni cilj izbaciti njihov router tak da ću probat odvojiti te portove!

Evo ovako sam složio kao kod tebe (i to sam probao) i opet internet radi, maxtv ne.

Možda moraju pustiti "signal" preko optike, jer još uvijek radi na bakru.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. Jučer u 18:22.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 18:26   #6308
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 48
Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX)

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ali tebi su VOIP, ACS, MAXTV na istom portu, znači od tam ideš ipak u T-comov router pa onda iz njega dalje na maxtv i telefon. Meni cilj izbaciti njihov router tak da ću probat odvojiti te portove!

Evo ovako sam složio kao kod tebe (i to sam probao) i opet internet radi, maxtv ne.

Možda moraju pustiti "signal" preko optike, jer još uvijek radi na bakru.

Ne, to je slika s stickya…ja nemam maxtv, tj imam ali preko app..ali sve ostalo je isto. VoIP mi ide na tcomov router sa switcha, da..i na optici sam
Sorry, ja sam krivo shvatio…ne znam za bakar…jer meni ide ONT-switch-Asus. Voip je odvojen na ISPov router.

Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:16   #6309
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,434
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Danas vidim na ONT-u žmiga lampica LAN (cijelo vrijeme spojen na mikrotika, ali internet preko bakra) i zgasim PPPoE klijenta na bakru i dignem na ONT interfaceu i boom, spoji se. Tehničar još nije bio ni zvao.

Uglavnom, skonfigurirao onda smart switch od tp-linka ovako:



I sad internet radi i dalje, PPPoE se digne uredno, ali maxtv na port 4 (ili 5,6,7) na switchu neće... mozda moraju pustiti u "centrali" signal, ali nema mi to logike.

Gdje je greška? Trunk je port 8, bar sam tamo spojio ONT.
Jel ONT od HTa ili imaš vlastiti ONT tipa TPLink G7?
Koji si GPON serial unio ako je tvoj ONT?
Pitam radi toga što sada čekam poziv od HTa da mi ponude FTTH jer su prije 3 tjedna mjerili signal i sve je bilo uredu.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 00:03   #6310
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,798
ONT je od RUNE-a. Nisam nigdje upisivao nikakav GPON serial, samo ukopčao Mikrotik direktno u ONT.

Poslije sam probao skonfat switch da iz ONT ide u switch i onda iz switcha u Mikrotik, i to isto radi,
dakky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na