Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2024., 19:19   #18781
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ovo što treki kaže, TNG se u jednom trenu krene preklapat sa DS9 i kada završava TNG kreće VOY i on se malo preklapa sa DS9. Ugl kao što sam napisao, DS9 je meni i dalje debelo iznad svih drugih. Mračni ST, sa hrpu genijalnih epizoda, odličan humor...Quark i njegova obitelj su mi imali odlične epizode. Baš je velika šteta što taj remaster projekt nije zahvatio DS9 i VOY.
Da, upravo ovo - DS9 je oduvijek bio u centru događanja, kao da su svi putevi vodili u tom smjeru.

Jedna od meni najboljih epizoda po sjećanju je bila "Far Beyond The Stars", nakon koje nikako ne možeš ostati ravnodušan i pitaš se što je uopće fikcija i gdje ona završava, a počinje stvarnost. I što ako smo svi mi zapravo fikcija nekom drugom?

Ovo je također (jedina?) epizoda gdje smo mogli vidjeti glumačku postavu bez protetike, gotovo u normalnom i svakodnevnom izdanju, što je bilo pogotovo interesantno za likove koje tumače Michael Dorn, Rene Auberjonois, Marc Alaimo, Jeffrey Combs, Aron Eisenberg i Armin Shimerman. Ako se ne varam, epizodu je režirao sam Avery Brooks što je nekako dalo i osobni "potpis" cijelom performansu.

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Inače kad sam bio mulac TNG mi je djelovao grozno dosadno, DS9 ako je i bio na HRT nisam gledao i onda sam se u srednjoj navukao na 7of9 i gledao VOY svaku večer. Tek nakon toga sam pogledao ostatak.
Postoji jedna priča o 7of9, koja nije nikad bila službeno potvrđena ali sudeći po reakciji drugih glumaca nema ni potrebe.

Naime, Voyageru je išlo relativno slabo i gubili su gledanost. A Jennifer Lien (Kes) je /navodno/ dolazila na set u alkoholiziranom stanju i često zaboravljala tekst, do te mjere da ju je Paramount otpustio. U kratko, serija je bila u problemima i trebali su hitno vratiti natrag gledanost kako projekt ne bi propao.

A budimo iskreni, najbrži i najpouzdaniji način da serija vrati gledanost je bilo uvesti novi lik, još pogotovo u obliku plavuše sa takvim kostimom koji naglašava svaku *ahem* oblinu. Međutim, ovo nije dobro sjelo sa "kapetanicom" Janeway/Mulgrew, koja se i iza kamere ponašala zaštitnički prema Voyageru, kao da je doslovno kapetanica broda i napala je upravu zbog lika 7 od 9. Međutim, ovi su bili uvjereni da su na dobrom putu i rekli joj da mora prihvatiti situaciju kakva jest, što je dovelo do ozbiljnih tenzija na setu između Ryan i Mulgrew, kao i raznih pod-frakcija, drugih glumaca (članova posade) koji su počeli zauzimati strane - neki u korist Mulgrew, neki u korist Ryan)

U kratko, sve je krenulo nizbrdo, bilo je tona problema i svađa ali na kraju su se svi morali pomiriti sa činjenicom da su eto pod ugovorom, i da serija MORA biti snimljena ... što god ona druga strana mislila ili imala za reći. Ali zato za razliku od TNG i DS9 gdje su glumci ostali u prijateljskim (pa čak i bračnim odnosima), Voyager postava se razišla završetkom snimanja, i rijetko ih se može vidjeti zajedno.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 19:43   #18782
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,476
Znam tu priču, pogledao sam neke dokumentarce o STu. Ako se dobro sjećam, Jerry je bila u vezi sa nekim od producenata (Brannon Braga), ugl neka faca i zato joj Kate nije mogla ništa.
Ako nisi pogledao preporučam ti ovaj najnoviji doku serijal, od početka do kraja, svega ima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 19:49   #18783
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Znam tu priču, pogledao sam neke dokumentarce o STu. Ako se dobro sjećam, Jerry je bila u vezi sa nekim od producenata (Brannon Braga), ugl neka faca i zato joj Kate nije mogla ništa.
Ako nisi pogledao preporučam ti ovaj najnoviji doku serijal, od početka do kraja, svega ima.
Zanimljivo, hvala ti na linku. Znaš li možda da li je na Netflix-u?

Vezano uz dokumentarce, volio bih pogledati seriju (dokumentarac) pod imenom "What We Left Behind" o seriji Deep Space 9, što se zapravo odmah i prepoznaje zbog naziva i igre riječi (finale serije zvao se What You Leave Behind). Sjećam se kad je dokumentarac bio snimljen i nije mi bilo jasno zašto sad i odjednom nakon toliko godina ... ali nažalost saznali smo odgovor na teži način, kad je Rene Auberjonois preminuo.

Nagađalo se među fanovima da bi možda serija mogla nastaviti dalje, kroz nove nastavke i da saznamo što je bilo sa DS9 poslije svih događaja u seriji ali to se naravno nikad nije realiziralo.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 04.06.2024. u 19:59.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 20:45   #18784
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,176
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ček, kakav upscale? O čemu pričaš, to ti nešto sam doma sa handbrakeom ili nekom varijaciju na temu samo prekodiravaš u 4k ili...?



Ne znam je li netko od vas vidio što su napravili sa TNG remasterom, ja sam pao na dupe kada sam ono vidio. Usrali su se od posla jer su TNG, DS9 i VOY snimani na najjeftiniji mogući način, vj profi betamax ili štogod, ugl nekakve kazete su bile u điru. Morali su AI uspcaleat, raditi efekte nanovo i svašta-nešto, trajalo je par godina jer su ti masteri bili očajni. I kažu propalo, slaba prodaja...tako da DS9 i VOY nikada neće doživiti tako nešto. A ja bi dao huze da mogu DS9 pogledat bez onog sjajnog, premazan sam vazelinom efekta...



Ovo što treki kaže, TNG se u jednom trenu krene preklapat sa DS9 i kada završava TNG kreće VOY i on se malo preklapa sa DS9. Ugl kao što sam napisao, DS9 je meni i dalje debelo iznad svih drugih. Mračni ST, sa hrpu genijalnih epizoda, odličan humor...Quark i njegova obitelj su mi imali odlične epizode. Baš je velika šteta što taj remaster projekt nije zahvatio DS9 i VOY.



Inače kad sam bio mulac TNG mi je djelovao grozno dosadno, DS9 ako je i bio na HRT nisam gledao i onda sam se u srednjoj navukao na 7of9 i gledao VOY svaku večer. Tek nakon toga sam pogledao ostatak.
Off topic
Topazom sa orginal box seta na 4K ,
2 ipo sata svaka epizoda plus handbrake po ure da smanji velicinu i onda malo boje negdje noise negdje maknit grain itd .
A cilj je izbjeci onaj ogavni ai waxface da izgleda sta ostrije bez artefakta malo san se izvrtija za pogodit preset i opet nemos sve savrseno jer je kvaliteta u prve 2 sezone orginala katastrofa , da istina je vhs kvaliteta je puno za prve dvi sezone treca ok a nakon 3 sezone stvarno izgleda dobro pogotovo ako normalno gledas sa kauca i vidi se razlika side by side orginal vs 4K .
U 5 sezoni san vec i mogu rec da je meni mljac.
E sad kad zavrsim sa Voy probat cu DS9.
Mozda kasnije Babylon 5.
Imas tih upscale po netu koliko oces i nekih pokusaja za spomenute serije i cak neke gotove u1080p ako ti se bas da trazit nacit ces ubrzo.
Ja san reka sam sebi iden za svoj gušt ako ide ide jednu po jednu kad mogu a i 4K nema nigdje ionako mi pc stoji nek kuva malo meni je ono iskreno bolje nego oriđiđi.



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 04.06.2024. u 21:03.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 21:02   #18785
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,053
Ajde daj neki clip za usporedbu.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 21:52   #18786
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
By the way, kad smo već toliko zapeli kod DS9, evo još jednog prijedloga...

Svakako pogledati epizodu "Magnificent Ferengi", koja je prava komedija od početka do kraja (možda inspirirana filmom "Vikend of Bernija?"), i bila isključivo napisana zato da bi Iggy Pop mogao glumiti glavnu epizodnu ulogu.

Priča je skroz blesavo napisana (u dobrom smislu), što je u neku ruku poslužilo i kao odmor, pauza od grimizne teme Dominijskog rata i međurasne mržnje između mjenjolika i ljudi.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 22:16   #18787
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 555
meni osobno, voyager se previse diskreditira s argumentima o previse fillera, odlukom da kljucni lik bude zena (svasta sam cita na sve strane), meni je osobno i dalje najdrazi dio st universea, epizode poput okrsaja s hirogenskim lovcima smjestenog u nazi milje (killing game, mislim da se zove), night, the gift i naravno scorpion su izuzetno osmisljene.

s druge strane, uz sav respekt primjerice originalnom serijalu, ovakve stvari me stavljau u 'daj me nemoj j.' mod
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 22:29   #18788
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,176
: ))))) klasik ,@mkey ima disco u pm link zicaj ga

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 23:51   #18789
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
meni osobno, voyager se previse diskreditira s argumentima o previse fillera, odlukom da kljucni lik bude zena (svasta sam cita na sve strane), meni je osobno i dalje najdrazi dio st universea, epizode poput okrsaja s hirogenskim lovcima smjestenog u nazi milje (killing game, mislim da se zove), night, the gift i naravno scorpion su izuzetno osmisljene.
Epizoda The Gift je zapravo samo bila prilika i zadnja šansa da Jennifer Lien otprati svoj lik i službeno završi sudjelovanje u Voyageru, ali u pravilu se slažem sa većinom napisanog.

Imali su dobrih epizoda, nisam nikad rekao da je Voyager loš. Samo da nije moj favorit, i stvarno mi je žao da je glumačka postava morala proći kroz toliko turbulencije prije nego što su se "vratili" natrag na Zemlju. U stvari, znam jako puno o seriji ... kako o priči i fiktivnim tehničkim podatcima Intrepid klase i kronologiji događaja u 24. stoljeću tako i zanimljive činjenice o snimanju serije i stvarima koje su se događale iza kamera


Edit
Sjetio sam se fotki na mobu koje sam fotografirao negdje u prosincu ili početkom siječnja, pa evo ... uživajte

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 05.06.2024. u 00:15.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 00:21   #18790
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,176
https://x.com/voydocumentary?t=Db9O0...oeSk9DjZw&s=09

Ima i ovo izac samo neznam kad ,plus ko slusa podcaste The Delta Flyers je dobar Paris i Kim idu kroz epizode i pricaju sta se dogadalo, sad su i oni vec presli na DS9 i imaju za goste uvik ili Jadziu ili Quarka

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 00:37   #18791
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
https://x.com/voydocumentary?t=Db9O0...oeSk9DjZw&s=09

Ima i ovo izac samo neznam kad ,plus ko slusa podcaste The Delta Flyers je dobar Paris i Kim idu kroz epizode i pricaju sta se dogadalo, sad su i oni vec presli na DS9 i imaju za goste uvik ili Jadziu ili Quarka

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Jadzia me čudi, jer je Farrell otišla iz serije svojom voljom (iako je to kasnije požalila, postoji zapravo više teorija o tome što se zapravo dogodilo obzirom da postoje konkretni dokazi da je Jadzia trebala ostati živa do kraja serije), ali Armin Shimerman je veliki (i poznati) Trekkie, rekao je to više puta. U stvari, gostovao je i u seriji "Castle", gdje je glumio zaluđenog Sci-Fi fana koji gomila rekvizite i zna sve o omiljenim likovima, što je i "podijelio" prilikom ispitivanja

Armin Shimerman je također jedan od PRVIH ferengija u ST franšizi, jer je upravo on glumio jednog od glupavih ferengija u trećoj ili četvrtoj epizode "Nove Generacije", kad je serija krenula. Naravno, cijeli koncept Ferengija je u međuvremenu bio proširen, i od malih primitivnih "majmuna" sa velikim ušima napravili su priču koja ima smisla i drži vodu. Godinama kasnije kad je krenuo casting za DS9, došao je na audiciju za Quarka gdje je dobio ulogu, a ostalo je povijest.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 07:11   #18792
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,476
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zanimljivo, hvala ti na linku. Znaš li možda da li je na Netflix-u?

Vezano uz dokumentarce, volio bih pogledati seriju (dokumentarac) pod imenom "What We Left Behind" o seriji Deep Space 9, što se zapravo odmah i prepoznaje zbog naziva i igre riječi (finale serije zvao se What You Leave Behind). Sjećam se kad je dokumentarac bio snimljen i nije mi bilo jasno zašto sad i odjednom nakon toliko godina ... ali nažalost saznali smo odgovor na teži način, kad je Rene Auberjonois preminuo.

Nagađalo se među fanovima da bi možda serija mogla nastaviti dalje, kroz nove nastavke i da saznamo što je bilo sa DS9 poslije svih događaja u seriji ali to se naravno nikad nije realiziralo.
Mislim da neće biti ovoga na netlifxu, ST je paramountov ili CBS, štogod.
Ali zna se gdje ih ima.
Tu su malo Kate i Jerry popričale o svom odnosu, naravno odvojene.

A ova epizoda koju spominješ da je kao Weekend at Berny's mislim da znam koja je, i to mi je najdraža humoristična ST epizoda. Ferengiji su odlični.
Pretpostavljam da je to ona epizoda gdje ferengiji slučajno naprave nešto, pa vuku lika okolo i ''pregovaraju''.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 07:22   #18793
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 340
Od svog ST-a (osim STD) svi su mi dragi na svoj način.
Iako bi na prvo mjesto stavio Voyager, vjv zato što sam trčao iz škole krajem 90ih uloviti epizodu na HRT1.
Kasnije kad sam gledao sve kronološki, imam osjećaj da je Voyager najkvalitetnije proširio svemir sa novim rasama i tehnologijom, nenapadno i prirodno mi je tekla radnja.

Isto tako 4 sezove Enterprisea sa kapetanom Archerom, neznam zašto toliko hejta prema meni osobno, najbolje 4 sezone od ikojeg ST-a.

Archer mi je nekako najbolje utjelovio duh Flote i što ona predstavlja.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 12:04   #18794
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mislim da neće biti ovoga na netlifxu, ST je paramountov ili CBS, štogod.
Ali zna se gdje ih ima.
Tu su malo Kate i Jerry popričale o svom odnosu, naravno odvojene.
Šteta... Iskreno, ne da mi se to loviti na webu i gledati na kompu, radije bih se zavalio pred TV i pogledao to kako treba.

Inače, teško je ljutiti se na Mulgrew, barem sa moje strane. Ovo nije bila klasična priča o ljubomori i želji za pozornost, jer se Mulgrew uistinu ponašala kao kapetan, sa ili bez Jeri Ryan. Evo jedne priče koje sigurno niste znali, a dogodila se na samom kraju snimanja serije 2001. godine. Naime, upravo su snimili zadnju epizodu "Endgame" i sve je bilo više-manje gotovo. U stvari, većina glumaca je već bila gotova, trebalo je samo dopuniti close-up kadrove sa Kate Mulgrew & Alice Krige, Borg kraljicom. Ponajviše ipak sa Mulgrew, obzirom da je glumila dvostruku ulogu (sebe u mlađim danima kao kapetanicu ali i onu stariju, admiralicu koja se vratila u prošlost) što je onda u ono vrijeme zahtjevalo više tehnike i komplicirane montaže kako bi obje mogle biti na jednom mjestu.

Uglavnom, snimali su Mulgrew na zapovjednom mostu Voyagera, i odjenom je režiser viknuo "REZ, gotovo" a Mulgrew je ostala sjediti u kapetanskoj fotelji, gotovo nesvjesna da je serija ovog trenutka završila. Te sekunde kad je bilo gotovo, na most Voyagera je izašla tehnička ekipa i počela rastavljati panele, vaditi stolice i čupati sve što se dalo skinuti bez rastavljanja na što ih je ona verbalno napala i pitala ih "kako to mogu napraviti?!" i da pokažu malo poštovanja prema brodu (Voyager), i da barem pričekaju da se ona (kao kapetan) zadnja makne. Cijela stvar bi vjerojatno proizašla u još jedan cirkus kad se na mostu pojavio Robert Picardo sa bocom šampanjca i pozvao "kapetanicu" da se zajedno iskrcaju i nazdrave Voyagerovom povratku na zemlju, ali i 7-godišnjoj zajedničkoj avanturi koju su dijelili kao glumci.

Eto, možda sad razumijete i njezine argumente. Mulgrew se toliko uživila u ulogu da je u jednom trenutku i sama "postala" Janeway, i smatrala je da je ona odgovorna za SVE što se događa na brodu. Bilo da je to ispred ili iza kamere, za što joj osobno kao Trekkie mogu samo čestitati i reći "svaka čast".

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A ova epizoda koju spominješ da je kao Weekend at Berny's mislim da znam koja je, i to mi je najdraža humoristična ST epizoda. Ferengiji su odlični.
Pretpostavljam da je to ona epizoda gdje ferengiji slučajno naprave nešto, pa vuku lika okolo i ''pregovaraju''.
Ne možeš fulati, bila je samo jedna jedina sa takvom radnjom, u kojoj je Iggy Pop glumio glavnog Vortu sa kojim su Quark & ekipa pregovarali za puštanje Moogie. Kažem, genijalna epizoda!

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Isto tako 4 sezove Enterprisea sa kapetanom Archerom, neznam zašto toliko hejta prema meni osobno, najbolje 4 sezone od ikojeg ST-a.

Archer mi je nekako najbolje utjelovio duh Flote i što ona predstavlja.
Enterprise uopće nije bio toliko loš, jedino što mislim da finale serije nisu bili na nivou. Archer, T'Pol i drugi su maknuti u drugi plan, i sve je stavljeno kao radnja na Enterpriseu D, u epizodi The Pegasus (TNG, S7) čime je sav fokus bio prebačen na Rikera i Troi.

Ali ponavljam, ovo je bio rezultat iznenanog otkazivanja serije ... scenaristi nisu znali kako završiti seriju u tako kratkom vremenu pa su napisali to što su napisali, ubili Tuckera (tek tako da pokažu kako nema povratka) i gotovo. Riker & Troi ulaze na holodeck i gledaju kako se potpisuje povelja o budućoj Federaciji i serija završava.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 05.06.2024. u 12:51.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 17:52   #18795
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,015
Nisam nikakav okorjeli trekkie ali što se mene tiče, to je završilo sa Enterpriseom. Ovo sve nakon toga je jad i bijeda. STD je stvarno ekvivalent nekakvom televizijskom sifilisu, sa posadom podjetinjenih idiota čije interpersonalne drame na razini srednje škole moramo trpiti. Muh feels. Naravno, uz dobru dozu moderne političke ideologije koja je u Picardu dignuta na još višu razinu, pošto je Patrick Stewart svoje sudjelovanje i uvjetovao time da seriju može koristiti kao platformu za propagandu svojih političkih stavova. Niti P od onoga što je Picard bio u TNG-u nema u toj seriji.

P.S. what we left behind je solidan ds9 dokumentarac, uz uvjet da je čovjek sposoban ignorirati ljubičastobradog egomanijaka koji pokušava biti u fokusu svake scene
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 18:49   #18796
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
P.S. what we left behind je solidan ds9 dokumentarac, uz uvjet da je čovjek sposoban ignorirati ljubičastobradog egomanijaka koji pokušava biti u fokusu svake scene
Haha, nisam još čuo nikog da ga tako zove

Doduše ako budemo bili iskreni, Ira Steven Behr i /jest/ bio glavni producent za DS9, a ako se ne varam "What we left behind" je bio snimljen na njegovu inicijativu.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 19:13   #18797
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
STD je stvarno ekvivalent nekakvom televizijskom sifilisu, sa posadom podjetinjenih idiota
Ovo zvuči kao kronični sifilis koji u kasnijim stadijima hoće malo (puno) udariti po mozgu

BTW meni je nadraži bio voyager, koji je za moj guš imao i najbolju glumačku postavu. Bila je tona fillera, ali cca pola epizoda je skroz OK. Također mi je i Archer bio dobar, to je bio više kao nekakav retro ST.
Što se tiče TNG i DS9, obje su bile poprilično okljaštrane s nekoliko katastrofalnih glumaca što kod mene jednostavno ubije mogućnost udubljenja u radnju i priču.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 21:42   #18798
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,994
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 22:24   #18799
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 555
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
kasnis tek cetvrt stoljeca
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 23:31   #18800
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
kasnis tek cetvrt stoljeca
tjebiga
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 06:06   #18801
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,340
Nisam znao da se David Lynch bavi i glazbom. A nisam bas siguran jesam li i htio znati

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 21:25   #18802
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
The Tourist


Odgledao S1. Vrlo solidno, slow paced krimić (možda malo i previše slow) s puno preokreta sve do kraja, koji ipak malo pada u kvaliteti u zadnje dvije epizode, ali svakako preporuka.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 07.06.2024. u 21:30.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 21:28   #18803
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,939
jel to ima kraj jer nest vidim da pise da je cancelled?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 21:46   #18804
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
Nije otkazano, ali ni obnovljeno, no po onom što se piše vjerojatno neće biti S3 jer su redatelj i dio ekipe već na novim projektima za idućih par godina, nema neke definitivne odluke još.
Ja odgledao S1, dio stvari je riješen na kraju, al naravno dodano i novih upitnika za S2, koju još nisam pogledao.


Bez obzira na to sve, isplati se pogledati, BBC produkcija, standardno dobro i uz finu dozu kvalitetnog humora.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 21:56   #18805
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,939
Ajd napiši kad rjesis s2 jel cliff kakav il završi normalno. Thx.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na