Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2024., 16:54   #1621
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 266
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Autocad ti je vrlo nezahtjevan komad software-a... pogotovo ako ćeš ga koristiti samo za 2d.

mislim, u nekim specifičnim okolnostima može tražiti jači komp.... npr ogromni 3d modeli i slično...

Po meni možeš kupiti doslovno bilo što... grafička ti nije bitna, gledaj da kupiš što jači procesor sa što više memorije u tom cjenovnom rangu.

npr:
https://www.adm.hr/lenovo-thinkbook-...81783/product/

https://www.adm.hr/lenovo-thinkbook-...80655/product/



hvala kolega na prejedlozima kaze "čoek" da ce biti 3d modeliranja i da moze do 2000 eura sa pdvom jel imas kakav prjedlog
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2024., 21:28   #1622
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
3d modeliranje u autocad-u?

Gle, moj stari Dell XPS 15 iz 2017te sa i7-7700HQ, 16GB memorije i GTX1050 vrti bilo šta u autocadu u 3D-u. Ako je samo autocad, savjet je da doslovno kupi šta mu se sviđa izgledom. CPU i brzina SSD-a su mu najbitniji.

Nek izbjegava Snapdragon, mislim da nisu još kompatibilni, ali ako hoće, može i kupiti Macbook - ima autocad verzija za njega. Realno... svejedno je i autocad će raditi na bilo kojoj kofiguraciji, to je komad software-a koje je nastao jako davno, i nije se puno promijenio zadnjih 25godina.

Radije neka kupi dobar monitor sa ugrađenim KVM-om. Npr Dell U3023E ima dobar omjer cijene/specifikacija i dobar je ekran za projektante.

Ako će koristiti neke druge software koji koriste GPU, onda treba gledati u smjeru nVidia-e, i tu se stvar komplicira
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na