View Single Post
Staro 06.02.2012., 17:07   #122
NixOne
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Smile

Pozdrav svima! Uskoro kupujem novi kompjuter nakon više od 5 god pa kako se ne kužim baš previše u sve pojedinosti i detalje oko određenih komponenti i njihove optimalne kompatibilnosti, obraćam se vama, dobrim ljudima sa foruma!

Dakle, komp bi se koristio prvenstveno za grafički dizajn i DTP (Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign... sve CS5) i nešto manje za web dizajn softver (također Adobe CS5: Dreamweaver, Fireworks, Flash itd...).Znači to je glavna namjena kompa ali koristio bi mi i za razonodu: malo multimedija, surfanje i tu i tamo se opustit uz poneku igricu, ništa najnovije ni prezahtjevno (MW2, Bioshock, Mass Effect 2, Fallout3, DoW2, Witcher....na nekom normal setting-u).

Budžet mi iznosi 6000kn max za kučište i sve goodies koje idu u njega naravno + 2000 (ako je moguća neka ušteda, još bolje) za monitor, printer/skener i periferiju (tu računam na Dell U2312hm, pročitao sam dosta o njemu na ovom forumu i vidim da ga svi hvale i preporučuju + kad se uzme u obzir njegova cijena mislim da je stvarno top izbor).

Još računam, ako je ikako moguće, da komp drži bez neke ozbiljnije nadogradnje bar 4-5 god. i da ne bude baš najglasniji, nešto umjereno (al to nije neki prioritet sad) i da kupim sve u jednom shopu (u Zagrebu sam i nakon što sam pročitao ovaj topic i zadnjih desetak stranica "komponente za 6000 do 7000kn" mislim da je ADM najbolja opcija, al i to ostavljam vama da mi preporučite jer se kužite više od mene).

Eto toliko od mene, nadam se da ne tražim previše, ako ima kakvih nejasnoća i pitanja, pucajte!

Pozdrav još jednom i unaprijed !
EDIT:
Mislim da bi mi Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz,1MB/6MB,95W,Socket 1155 dobro došao i da grafika bude Nvidia zbog CUDA tehnologije koju koriste neki Photoshop pluginovi a u CS6 će sigurno i više biti prisutna kao što su i spomenuli već neki ljudi u ovom topicu!

Zadnje izmijenjeno od: NixOne. 06.02.2012. u 17:15. Razlog: Detalji oko proca i Nvidia grafika!
NixOne je offline   Reply With Quote