View Single Post
Staro 29.02.2012., 00:46   #301
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
da ali opet mogu u opcijama speakers ručno odabrati frekvencije,i molim te možeš mi malo objasniti laički na što one predstavljaju,također me zanima što su bit-ovi 16,24...i što predstavljaju u kombinaciji sa frekvencijom i koja je idealna kombinacija? Trenutačno mi je podešeno na 24 bit-a i 96000hz (studijska kvaliteta) Zbog ovakvih sam stvari i postavio prvi post jer me to zanima a neznam baš ništa o tome i bojim se krivo napraviti postavke kartice ili foobara. Svarno malo mi je neugodno ovo pitati ali ne kužim se u to a htjeo bih znati pa eto bio bih zahvalan na odgovorima
p.s. zahvalan sam na dosadašnjim objašnjenjima koja su mi dosta pomogla

Zanemari windows mixer (speakers) postavke iako možeš i njih postavit identično kao u Xonar Audio Center-u, ali primarno tu podešavaj ovisno kakvu snimku reproduciraš.

Za najbolji zvuk pravilo je da ti zvučna bude podešena kao i snimka. U protivnom dolazi do re-samplinga i gubiš na kvaliteti. Ukratko: skoro svi CD-i osim možda par "audiofilskih" su snimljeni u 16 bita na 44,1 KHz - dakle to su postavke koje većina pjesama traži. Ako ti naleti pjesma na tipa 48 KHz foobar će ti javit grešku (barem bi trebao) i morat ćeš ručno u Xonar Audio Center-u prebacit na 48 KHz-a.

Ove više frekvencije tipa 96 KHz, 192 KHz ili 24bitne snimke jednostavno ne stanu na CD (stanu na Blueray). Nažalost, "višekratnike" 44,1 KHz => 88,2 i 176,4 KHz Essence mislim da ne svira bez re-samplinga na najbližu postavku (nema opcija za njih u Xonar Audio Center-u).

Moram priznati da nisam još imao prilike slušat nikaj iznad 48 KHz-a, ali stiže mi uskoro 24 bitni Pink Floyd na 96 KHz.


Vodič do savršenog zvuka (EAC / FLAC)
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.03.2012. u 10:46. Razlog: EAC / FLAC
T}{OR je offline   Reply With Quote