View Single Post
Staro 22.07.2019., 19:08   #198
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
A jel imao koga u de ili je sam rijesavao prijavu mjesta stanovanja, prijavu na burzu, najam stana itd.... Nije to bas samo tako dat otkaz i kupit kartu 50 eura za dojč i evo mene.....
Pa skoro da je tako bilo... Odlučio je da ide van, 6 mjeseci pomalo sam učio jezik i kad je našao zadovoljavajući oglas i dogovorio uvjete drugi dan dao otkaz na poslu. Odradio otkazni rok 2 tjedna, bio 2 dana doma i otišao gore.
Poslodavac je riješio stan i svu papirologiju. Buraz je doslovno otišao u nepoznato, dobio je adresu i datum kad se treba pojaviti. Nije baš nešto posebno znao jezik a uvjeti i satnica za početnika koji su mu bili ponuđeni su izgledali predobri da bi bili istiniti. Svi doma smo bili na iglama i spremni da neko od nas sjedne u auto i ide po njega da ide natrag.
Poslodavac je plaćao stan, 2 obroka na poslu i satnica je bila više nego dobra.
On je takav, nešto si zamisli i ide glavom kroz zid da to ostvari.
Kasnije se izborio za još bolje uvjete i nakon što mu je bilo dosta Njemačke dao otkaz i sad već mjesec dana uživa doma i u fazi je otvaranja svoje firme sa djelatnošću koja nema ni malo doticaja s poslovima koje je do sad radio.
Treba samo hrabrosti, puno volje i truda i sve se može ostvariti. Da napomenem, pred par dana je proslavio 25. rođendan, radi od svoje 18.
Razlog odlaska nije bio egzistencijalne prirode, i ovdje je imao zadovoljavajuću plaču i uvjete.
mamikulcic je offline   Reply With Quote