View Single Post
Staro 19.07.2019., 22:20   #2426
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Probaćemo. Ustvari, meni treba samo da se wirelessom povežem na postojeću mrežu i koristio bih samo lan-ove na siemensu. Po tutorijalu na dd-wrt wiki piše da može samo wifi i lan trebaju biti na odvojenom subnetu.
Naravno da ne, ne znam sta tocno gledas ali krivo gledas.. ne treba ti nikakvi dodatni virtualni wifi niti razliciti subneti. Trebas Client Bridge a kako si
nasao na strani 58 zbrku sa subnetima kod flasha sto sam piskarao tako ces i naci doslovce "slikovnicu" koju sam negdje u topicu okacio za Client Bridge.
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
drugi postavljen kao repeater i na njega računalo spojeno lan-om + pokoji mobitel.
Znaci ako izbacimo mobitel tj. WiFi pristup sa mobitelom i trebamo samo LAN-ove onda je Client Bridge gdje se router ( sx ) spaja na postojecu WiFi mrezu i "salje sve" na LAN portove
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Zbunjuje me ovo što wifi i lan moraju imati različit subnet. Hoću li moći vidjeti ostala računala u mreži?
Ponavljam, ne moraju, gledas krivi tutorial. SX-u stavljas prvu slobodnu fixnu IP adresu postojece mreze,
DHCP je iskljucen a ostalo vidi tutorial i sve sto je "preko LAN-a nakaceno" na SX vidi komplet cjelu mrezu i sam Gateway.
Za bas silu, ako trebas i mobitele ( WiFi ) spajati., na jedan lan port SX-a stavis taj Fritzbox u AP mod sa isto fixnom IP adresom u istom subnetu naravno iskljucenim DHCP i voila... imas sve.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote