View Single Post
Staro 28.11.2012., 14:13   #15
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
@Terminator02
za spajanje vise ventilatora jedan na drugi, pa, poprilicno jednostavno. oni dolaze sa molex konektorom i/ili 3-pinskim (sa senzorom, zuta zica). a taj molex ima jako cesto dvije strane, tj musko-zenski je, te lako nadodajes konektor u konektor u konektor itd (od samih ventilatora). dok ovaj prvi zenski samo spojis na napajanje, i preko njega svi ostali dobivaju struju. slika govori tisucu rijeci, o ovome pricam (malo je mutna slika, no razaznajes tri molexa, upkinuti jedan u drugoga):
Sad mi je sve jasno!
Mislim da mi ventilatori nemaju taj sistem spajanja, ali nisam siguran.
To su svojevremeno bili best buy ventilatori od Chiefteca, rebrandirani Yate Loon.
Imaju molex konektor i taj 3 pinski.
Mogao bi ih spojiti i na ploču, ali onda ne bi imali konstanatan broj okretaja.

Citiraj:
no, osobno bi ti iskreno prije preporucio neki regurator za sve te ventilatore. najbolji nacin, maknut ces opterecenje od 7V (koje kako sam rekao - nije zdravo za bilo koje napajanje), jedino sto ces mozda i tu imati problema ako imas obicne srot ventilatore koji nemaju 3-pinski konektor.......... ali se i to moze srediti, sredivao ja .
Imaju taj 3 pinski konektor, ali kad bi koristio regulator koji staje u 5,25" port problem bi mi bio kratki kabeli od najudaljenijih ventilatora.
Mislim da ovo spajanje 7V na molex ne smeta napajanju.


Citiraj:
i opet, malo konektora...... ali sta je najsmjesnije, taj fortron (mislim, ako se dobro sjecam) ima 6 molexa .
Moj ima 4 molexa (2x2) i 2 SATA konektora.


Citiraj:
hocete isto reci kako ce sa nekim 400-450W-tnim dobiti 8, 10? pa ovaj xfx 550w sto ja imam - ima dva reda molexa, na svakome po 3 komada . ok, ima 6+8 PEG pa mi nije bed, ali ono....... jedino je bivsi OCZ dolazio sa 8 molexa, i imao je sumetinu kablova.
CX430 dolazi sa samo 3 molexa i 4 SATA, CX500 sa 4 molex, 5 SATA.
Međutim TX650 dolazi s čak 8 MOLEX-a i 8 SATA konektora!


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Reci ti nama koliko para bi uložio u novo napajanje i gdje bi kupovao jer ovi Corsairi koje si naveo baš i nisu neka sreća (osim TX).
Trenutno nisam toliko upućen u situaciju na tržištu napajanja, pa ne znam koja napajanja su za preporučiti.
Ali iznenadilo me ovo da ova CX serija od Corsa nije dobra ?

Ne znam ni sam okvirno koliko novaca.
To ne ovisi o meni, nego o cijeni zadovoljavajućeg napajanja.
S tim da na to napajanje računam i prilikom nadogradnje konfiguracije za 3-4 godine.
Tada bi ovaj dvojezgreni E5200 zamjenilo nešto četverojezgreno tipa današnjeg i5, 4 GB rama bi bilo zamjenjeno sa 8, a grafička kartica bi bila klase današnje GTX 660 ili 7850.
Možda padne još i koji disk.
Sve to bi trebalo pogoniti to napajanje.

Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ne znam kako se to mislilo prodati Fortrona, dodati još 100 kn i kupiti novo napajanje.
Za te novce se može kupiti samo polovno napajanje, a za polovna se konstatiralo da su stara i loša, jel.

Bitno je da nam kažeš koliko novca bi mogao izdvojiti?
Ne bi išao na polovno, nikako!
Ovaj Fortron ne mislim prodavati, držat ću ga za rezervu ili za neku buduću
slabiju konfiguraciju.

Sada mi treba jedno solidno napajanje sa minimalno 4 SATA konektora, 4 MOLEX konektora i barem jednim 6PIN PC-E konektorom, ne treba biti modularno..
Terminator02 je offline   Reply With Quote