View Single Post
Staro 28.11.2012., 00:37   #12
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313


otkad je to fortron odjednom postao lose napajanje, cmi-cmi mozda i preslabo? fortron 400W? jeste vi normalni ljudi, sta pricate covjeku da je 18A na dva raila od +12V malo? losa efikasnost? ajd, nije 80+, ali testirao sam svojeg 400W FSP-a i efikasnost je bila 75-76% na 50% opterecenja railova od +12V. da i uzme hd7850, jebemu, pa to napajanje bi mozda radilo na nekih 50% snage. a dobro se sjecam testiranja kada je cupano i vise od deklarirane snage (istina, bilo je rijec od 350W-tnom modelu, no svejedno).

nedostatak konektora je razlog kupovine drugog napajanja? vise mi se smijesno kako se nitko nije sjetio reci kako napon od +7V zapravo opterecuje samo napajanje, jer nije normalno da se opterecuju pozitivni izlazi bez mase uopce? ali ajd, staro i mjenjaj..........

@Terminator02
za spajanje vise ventilatora jedan na drugi, pa, poprilicno jednostavno. oni dolaze sa molex konektorom i/ili 3-pinskim (sa senzorom, zuta zica). a taj molex ima jako cesto dvije strane, tj musko-zenski je, te lako nadodajes konektor u konektor u konektor itd (od samih ventilatora). dok ovaj prvi zenski samo spojis na napajanje, i preko njega svi ostali dobivaju struju. slika govori tisucu rijeci, o ovome pricam (malo je mutna slika, no razaznajes tri molexa, upkinuti jedan u drugoga):


no, osobno bi ti iskreno prije preporucio neki regurator za sve te ventilatore. najbolji nacin, maknut ces opterecenje od 7V (koje kako sam rekao - nije zdravo za bilo koje napajanje), jedino sto ces mozda i tu imati problema ako imas obicne srot ventilatore koji nemaju 3-pinski konektor.......... ali se i to moze srediti, sredivao ja .


i opet, malo konektora...... ali sta je najsmjesnije, taj fortron (mislim, ako se dobro sjecam) ima 6 molexa . hocete isto reci kako ce sa nekim 400-450W-tnim dobiti 8, 10? pa ovaj xfx 550w sto ja imam - ima dva reda molexa, na svakome po 3 komada . ok, ima 6+8 PEG pa mi nije bed, ali ono....... jedino je bivsi OCZ dolazio sa 8 molexa, i imao je sumetinu kablova.


ali, i dalje je ovo vrlo jednostavan problem za rjesiti. jedan je kako sam rekao - regulator, koji je pozeljan i iz razloga jer su svi ventilatori na 7V. automatsko rasterecene i zdraviji rad napajanja, i eto "novih" molexa.
drugo rjesenje je cvaknuti kablove ventilatora (ako se i ne daju kaciti jedan u drugoga), te spojiti sve na jedan molex zenski. zahjeva malo elektronike, ali najosnovnija.
trece rjesenje nabavka Y molexa, tj ovoga:


cetvrta je drugo napajanje . ok, ima i tu smisla, sto da ne. ali nikako da ne neophodno ili uopce realno potrebito.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote