View Single Post
Staro 30.09.2011., 02:59   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Popravak TV kartice odnosno IC konektora

Dosao sam u posjed jedne jako dobre TV kartice, naime radi se o Avermedia Hybrid Speedy pcie.

Kartica odlično radi, ali problem je sto daljinski ne radi, iz razloga sto je prijašnji vlasnik jednom prilikom zapeo nogom za zicu od IR senzora i tom prilikom razvalio je utičnicu na kartici i samim tim nema spoja i logično daljinski ne radi.

Tim vise sto je daljinski najboji sto sam vidio u svijetu TV kartica, a navodno odlično radi, tj ima brdo funkcija na njemu i sve odlično rade.

Stavit cu par slika, čisto da se stekne uvid u cemu se radi:

Ovako bi taj utikač trebao izgledat, unutra su kontakati, izvana je crna plastika, koja je potrgana.



Ovako izgleda konektor iznutra

Probao sam gurnuti jack u utičnicu i probati, ali nisam uspio nastimati da mi pokaze bar znakove zivota, pa me zanima kako bi to sad bilo najbolje sloziti?

Konkretno na toj utičnici postoje 4 kotakta:

U biti 3, jer su ova dva bočna u biti jedan, a to se vidi po jacku:

Jel bi mi sad mogao netko obajsnit sta je tu koji kontakt?

Imam jednu drugu TV karticu koja ima sličan utikač sa jako sličnim rasporedom pinova, ali je problem sto je jack od kabla za tu karticu dosta tanji pa ne ide u Speedya

Uglavnom, zanima me, jel bi se mogao odlemiti utikač sa te Videomate kartice i zalemiti na Speedya i onda normalno ustekat kabal, odnosno jel ce to radit? Pretpostavljam sa su ovi IR sensori svi manje vise jednaki ili slični?
Par slika sa te Videomate kartice:

Izvana


Iznutra:


Ideje, savjeti, naravno, dobrodosli
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote