View Single Post
Staro 30.05.2008., 23:32   #170
mopy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Pitanje za B.Net iskusnije korisnike

Dakle, Webstar kabelski modem mi je spojen na komp preko mrežne a OS je WinXP. Postavke za mrežnu kod TCP/IP-a su obtain IP address automatically i obtain DNS server automatically.
I sve je lijepo funkcioniralo do prije 2-3 tjedna. Tada se nakon bootanja windowsa u taskbaru pojavljivala ikonica za mrežu s žutim trokutićem koji sadrži uskličnik, a tekst je glasio: Limited or no connectivity.
Naravno, webu nisam mogao pristupiti, a repair veze je uvijek uspijevao, iako se veza znala uspostaviti sama nakon 30s ili par minuta (ne znam koji je razlog baš takvom tajmingu).
Pred tjedan dana sam nakon uspostave veze is statusa mrežne veze IP adresu, getaway i DNS adrese prepisao u TCP/IP properties. Tako da se više ne preuzimaju automatski.
I tako je to funkcioniralo do ove grmljavine večeras (nije da sumnjam na grmljavinu, ali eto tako). Nakon koje webu više nisam mogao pristupiti iako je u mrežnim vezama za mrežnu karticu pisalo connected.
Očito mi je B.Net u tom periodu promijenio IP adresu (pretpostavljam), te sam se vračanjem postavki za IP adresu i DNS server na automatic uspio spojiti na net. Iako se sada vratio problem zvan Limited or no connectivity.

Ima li tko ideju što da pišem za IP adresu, getaway i DNS server a da mi bude neovisno o promjeni IP adrese od strane providera (opet sumnjam na promjenu IP adrese)?
mopy je offline   Reply With Quote