View Single Post
Staro 28.10.2009., 22:53   #120
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Sve OK samo nisam ja ono pisao da bi se hvalio ili ista, jer definitivno mogu reci da mi ne ide dobro kao niti jednoj firmi u ovim vremenima.
Samo sam htio dati komentar na polozaj IT struke u Hrvata koja je na izrazito niskim razinama, gdje se u McDonaldsu bolje placa nego rad u IT firmi.
Sa jedne specijalizirane djelatnosti koja im je dobro isla su prepustili veleprodaju M-Sanu i krenuli u bolesnu ekspanziju kako bi napuhali dionice i rating, sad kad su glavni igraci izasli sve moze propasti, a sve pada na radnike.
Zato sa jedne strane recesija je gadna, a sa druge metla koja ce pomesti hrpu ljudske gluposti, jer kako valjda svi znaju najvece firme su se osnovale u vrijeme recesije. A cijene sata i place u trgovini su male jer je trziste vec zasiceno, a to je vec problem svih vlada do sada kako su na pocetku 90tih odredili da ne zelimo industriju nego cemo mi samo trgovati. U tom smjeru su nam fiskalna i monetarna politika podesena.
Sada 20 godina kasnije placamo danak zbog te strategije, kad su mladi bez perspektive i moraju raditi za 2 500kn.
Ovo sto si napisao za susjedu nije izuzetak nego tipican primjer izgubljene generacije.
Mozda sam malo ruzno napisao za decke iz Ve-mila, ali nekad je bolje odbiti stetan ugovor nego slijediti masu. A tendencije su ionako da ce biti sve gore kad se donese novi zakon o radu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote