View Single Post
Staro 28.10.2009., 21:17   #115
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ovo je samo refleksija onoga što sačinjava ovu državu a to je mito i korupcija na sve strane.
Ista stvar se dešava i kod mene u firmi, samo neznaju kako bi ljudima na fin način podjelili otkaze pa onda forsiraju ljude da idu radit po terenu skidaju plaće, ukidaju gablece i još da ne pričam šta sve ne.
Od 6. mjeseca pa do 9. kod nas su ljudima prepolovili plaće, ja sam konkretno imao plaću oko 8500-9000kn, za prošli mjesec sam dobio pola tog iznosa, a posla nikada nismo imali više nego što je ove godine, radimo svaki dan po 13-14h, njima lova ne da curi u džepove nego teče u potocima, ali eto, recesija je pa imaju priliku ugrabit još malo više nauštrb nas običnih radnika.

Što je najgore, dok sam imao prilku preći u drugu firmu, za nešto manju plaću, ja sam odbio, a ta firma i danas ima iste plaće kao i prije, samo što više ne zapošljavaju, tako da sam osuđen držati se ovoga što imam i nadati se da će to sve uskoro proći i da će se situacija stabilizirati.

Inače sam po struci profesionalni vozač, i stvarno mi nikada nije bio problem naći posao, ali sad u ovo vrijeme jednostavno sve se zaledilo, a možete onda mislt kako je tek nekome sa završenom npr trgovačkom školom, gdje će on naći posao?

Potpuno razumijem te jadnike koji su cijelo to vrijeme trpili i radili bez plaće, oni jednostavno nemaju izlaza, ili ćeš radit pa barem možda nešto i dobit ili ćeš sjedit doma i čekat da ti isključe struju i telefon zbog neplaćanja.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote