View Single Post
Staro 05.12.2019., 15:54   #78
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Zaista mi nije cilj poticati raspravu koji je uređaj bolji/lošiji i slično...

Tražio sam savjet mrežnih znalaca (i praktičara, ne kiro-praktičara ) )

Probat ću još jednom skraćeno i vrlo konkretno:

-postojeći modem/router je TC72200 koji ima loše/ograničeno/nikakvo sučelje, nema 2.4 i 5G istovremeno; TRAŽI SE: bolje sučelje, istovremeni 2.4 i 5G

-mogućnost guest_wifi mreže; TRAŽI SE: guest_wifi SSID sa passwordom (2.4/5G,može i samo 2.4G, nebitno), potpuna izolacija od ostatka mreže bilo kao opcija ili stalno, kontrola bandwidtha OBAVEZNO
NEBITNO JE: portali,logiranje preko googla,facebook-a,..., naplata i ostali limiti također nisu bitni.
Dakle:2.4G,SSID:guest_xzy,password:12345678;bandwith limit=x je dovoljno, ako ima i više od toga ne smeta.

- da radi samostalno, dakle da ne moram imati nikakve externe kontrolere koji moraju biti upaljeni 24/7
- ako ima šta da ima POE, bilo bi poželjno

Priželjkujem odgovor experta tipa:

- npr. spoji TC72200 u bridge, uštekaj taj i taj uređaj, konfiguriraj tako i tako, i vozi miško. Nakon konfiga, kontola svega preko novog uređaja.
Dakle konkretno,kratko,iskustveno i ubojito )
*Predloženi Tp-Link C1200 nema kontrolu bandwitha i nije POE

Izbjegavam rješenje da mi treba puna kutija opreme (kontoleri/key-evi/UPS/stalno upaljeno računalo...) za jedan AP koliko toliko pristojnog/funkcionalno sučelja za pokriti prostor od cca 70-80m2.

Večina spojenih uređaja je smarthome tipa, dakle nema velikog prometa ali je bitna stabilna veza.
Od "normalnih" uređaja tu su 2 računala(LAN), 2 laptopa(WIFI), 3 moba, 2 tableta i smart TV.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
To što tebi zahtjevi kućnog korisnika predstavljaju 90% zahtjeva, ne znači da je Mikrotik loš proizvođać.
Ne mislim da je loš,dapače,...

WEB stranica,logika,user manuali,i ostalo je jako raštrkano...

Kad je nešto dobro složeno(nebitno što) onda praćenje toga ne umara, i ne trebaš biti istraživač tipa Indiana Jones...
To daje jednu drugu (bolju) dimenziju bilo kojeg proizvoda.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.12.2019. u 16:07.
marko_st je offline   Reply With Quote