View Single Post
Staro 15.09.2019., 10:28   #153
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
U principu sam se odlučio za Mikrotik HAP ac2, ali čisto da budem siguran:
1. Plan je navedenim zamjeniti/izbaciti Speedport koji će stići kad mi instaliraju T-Com optiku. Moguće? Net+Tv je u pitanju.
2. Stan od 60 kvadrata bi trebao uredno biti pokriven wifiem ? Gugle rado izbacuje teme s problemima koji su kao riješeni, ali ako netko zna iz prve ruke, bio bih zahvalan.
Idući odabir mi je puno skuplji ac68u, ili eventualno jeftiniji ac58u(kojeg nisam baš provjerio) pa bih htio nekako da Mikrotik zadovoljava ��
imam tu kombinaciju. HAP AC2 direkt u ONT i radi perfektno. Stan 130 kvadrata, uredno pokriven. Brzina AC je max 866Mbita i optika (200/100) mi je full propuštena kroz wireless.
Problema sa wirelessom je na početku bilo ali su više manje sve otklonili.
Prednost bih mu dao male dimenzije i malo zagrijavanje (naspram asusa). Redovita podrška za OS kao i stvarno jako puno mogućnosti podešavanja. Uglavnom koristim ga preko godinu dana i radi mi bez ijednog problema. Prvo HT, sad Iskon.
Asus je jednostavniji za podešenje, ali ovog malca sam instalirao i zaboravio na njega. Sa PoE injektororom sam ga dignuo iza TV-a, niti ga vidim niti itko zna za njega. A sve radi
Sa asusom (AC87U) sam imao loših iskustava, tako da njega ne mogu preporučiti.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 15.09.2019. u 10:34.
alengrosevic je offline   Reply With Quote