View Single Post
Staro 20.05.2019., 20:10   #91
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
ja sam u ovome malo ozbiljnije tek zadnje 3-4 godine, i zapravo se držim mikrotik/ubnt/tp-link kombinacije.

mikrotik ima "da" uređaje i "ne" uređaje. outdoor su im odlični za prosječnog korisnika, čitam da su rješili i problem sa arm ac uređajima. ne rade kao cambium, ali s obzirom na cijenu to se od njih baš ni ne očekuje. za casual ptp ili ptmp link, definitivno preporuka.
imam ih 7-8 razbacano po gradu, do sada je samo jedan sxt cedio, ali je kupljen rabljen. reinstalirao ga, opet radi. svi ostali jednom kad ih upališ, zaboraviš da postoje.

indoor me se nije dojmio nikako. počev od pokrivanja, do toga da im cap-ovi umiru i imaju bubice. koristim hap mini i hap lite po doma jer ih imam, i jer ionako moraju pokrivati samo 1 prostoriju. ali za nešto veće od toga - nisu.

ubnt - nikad ozbiljnijih problema. moj powerbridge je maaaalkice zastario i povećani broj konekcija ga ubije. sa ostalim outdoor uređajima nikad problema. malo su jadni sa opcijama tho.

tp-link - sa originalnim softverom nemam neka ozbiljna iskustva. sa openwrt-om rade fantastično. laki za podesit, rock solid, sa free softverom koji na cheapo hardveru radi jako dobro , koji ima brdo funkcija ali nije kompliciran kao routerOS.

za po doma - definitivno tp-link + openwrt kombo. za outdoor preostala 2.
jp_rv je offline   Reply With Quote