View Single Post
Staro 12.09.2017., 11:34   #441
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
dobar dan,

trenutno koristim inkjet Canon Pixma MG5550 (multifunkcijski, duplex, WiFi) koji lagano odlazi:
- svako malo javlja error code B200 pa ga moram iskopčavati iz struje kako bi poništio error- skoro kod svakog printanja javlja da papir nije uvucen kako treba (iako u vecini slucajeva ne pomjerim papir i samo stisnem OK on proradi)

Do sada sam punio originalne spremnike sa tintom (30 do 40 kuna po spremniku), nisam kupovao originalne (oko 120 kn po spreminku) ... obično bih godišnje potrošio 2 -3 seta (orginalni set je više od 500 kn ... napunjeni oko 200)
također ... postoje periodi u kojima nisam printao više od mjesec dana (i upravo zbog toga sam punio a ne kupovao zamjenske spremnike).

E sad ... razmišljao sam o novom printeru, ono što mi je must have je da je multifunkcijski (skener/copy) + da ima WiFi ... duplex nije toliko bitan.

Koliko vidim Epson L386 mi se cini jako dobar izbor ... cijena je oko 1200 kn (što mi je nekakav maximum), uz printer dobijem čak 4 pojedinačne bočice s tintom kapaciteta 70 ml (Bk, C, Y, M) i 2 dodatne bočice s crnom tintom.
Konfiguracija mlaznica: 180 Mlaznice za crnu boju, 59 Mlaznice po boji

Razlučivost ispisa 5.760 x 1.440 dpi

Također, originalna bočica košta oko 50 kn, što je duplo manje od mog trenutnog Canona (a kapacitet je bar 5 puta veći). I garancija je 3 godine!


također ... vidim i da Canon ima CISS printere;
G3400 WiFi - 2pl Do 4800¹ x 1200 dpi, dolazi sa 4 bočice tinte (crna ima 135 ml, boja je 70 ml) .. .godina dana garancije

Ono što mi je upitno je slijedeće:
kvaliteta ispisa, Cannon vs Epson?
potrošnja tinte, Cannon 2pl, Epson 3 pl?

e sad ... buduci da sam vec promjenio 3 Canon printera (prošli je trajao godinu i 2 mjeseca ... ovaj skoro 2 godine ... i svima je otišla ispisna glava) možda je vrijeme da pređem na Epson ... privlači me ova trogodišnja garancija.





također... u servisu printera mi preporučuju HP DeskJet Ink Advantage 3635 All-in-One Printer kazu da nemaju nikakvih reklamacija na taj printer, da patrone imaju na sebi glavu, originali kostaju oko 90 kn .. i kazu da se mogu lako napuniti (oko 40 kn košta punjenje) ... taj printer je znatno jeftiniji.. oko 450 kn
za njega pretpostavljam da ce trositi duplo više tinte nego sto sam trosio do sada ... tako da cu vjerojatno morati svako 2 mjeseca po novi spremnik ... i minus je sto su sve boje skupa pa moram mijenjati spremik ako potrosim samo jednu boju...






uglavnom ... nista specijalno mi ne treba ... 30 tak stranica sedmično... ponekad i znatno manje ...duplex nije uvjet





Vaše mišljenje?
BoTiA je offline   Reply With Quote