View Single Post
Staro 08.02.2012., 13:38   #72
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
.... neku kombinaciju sa malom ITX pločom, ali izlaskom AMD-ove Brazos platforme i tu ima odličnih kandidata (uz prijašnja Intelova Atom rješenja), a što je najbolje, potrošnja ide do nekih 50-60W i za kućnu upotrebu može biti i puno više od NAS-a.
Donekle se slazem ALI:

1. on bas ne trazi kucnu upotrebu pa i samim time mu nije mu vazno da bude komp koji naranvo ima vecu upotreljivost nego "samo" NAS ali on je nece koristiti .
2. PC pricu poskupljuje i licenca windowsa
3. PC verzija bez pravog kvalitetnog RAID kontrolera je nesigurna (onboard RAID kontorler je igracka naspram jednog Adapteca ili slicno) tako da kad dodas windowse i neki kvalitetan kontroller pitanje dali je i jeftinije ?
4. Nekako mi 50-60W potrosnje za ITX pc sa 5 diskova zvuci malo ? pa samo diskovi ce pojesti 40W+ kad nisu u standbyu sto bi znacilo da komp trosi samo 10-20W?

onaj gore navedeni NAS 1511+ sa 5 diskova u opterecenju je 68W dok sa diskovima u sleepu je 30W.

Ja sam mjerio sa 4*3TB diskovima u mom DS411j i u radu trosi 44-46W (u hibernate modu kad sve spava je oko 20-25W) tako da ovo gore za 1511+ model mi se cini kao realno/istinito.

Sto se tice backupa Synology u svom DS paketu softwera ima backup tool koji se moze isprogramirati da salje fileove/foldere di treba i kad treba pa u tom slucaju covjek ima opciju da recimo svako vece synology samsalje na server ili kud vec rade backup tako da tokom dana dok je prometno ne ometa brzine pristupa.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ako su zbilja megabajti u pitanju, taj Synology garant neće biti dovoljan, a vjerojatno treba razmisliti o nečemu sa 10Gbit ethernetom...osim ako su korisnici jako strpljivi (doduše, ja na takve još nisam naletio)

Uglavnom, za preporuku i dimenzioniranje treba ipak više informacija
1511+ je medium bussines opcija (2*1Gbit ethernet - 165.91 MB/sec Writing, 197.8 MB/sec Reading)

Za slucaj da se ide na large bussiness tu je onda DS3611xs - 2x 10Gbit, up to 100Tb disk space, Ultra-high performance of 1000+ MB/sec throughput and 100,000+ IOPS ali i cjena je "malo" veca tada (samo NAS je onda 15k+PDV i onda jos diskovi kojih naranvo stane dosta vuse u tom slucaju i mogu se nadogradjivati kasnije pa u startu moze uzeti 4-5 komada a kasniej dodati jos).

S obzirom da je negdje na pocetku rekao da mu je dosta 4TB prostora nekako mi 500-600Mb po korisniku dnevno bas i ne stima tj. brzo ce se to napunit u tom slucaju. Mozda je 500-600Mb ukupno tokom dana ?

Ali da, u pravu si, treba jos informacija.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 08.02.2012. u 19:03. Razlog: spajanje postova
Lewis je offline   Reply With Quote