View Single Post
Staro 17.09.2018., 00:42   #11469
Bero777
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Split
Postovi: 10
Nakon trodnevnog iscrpnog maratona po dućanima u kojima sam po nekoliko sati testirao desetke 55" modela različitih proizvođača, na kraju sam se odlučio na 7402. Možda ne vrijedi tih 1000kn razlike od modela 7172, ali jest dosta svjetliji, a uz malo bolje boje ima i jači kontrast. Zapravo, ima prejak kontrast kojeg morate narihtati da bi se slika "unormalizirala". Plus je svakako ovaj zanimljiv, i koristan daljinac. A ima i bluetooth, za razliku od 7172.

Philips 6703 je užas i svak tko vam kaže drugačije - laže.
Katastrofalna slika u tamnim scenama, cijela paleta boja i svjetlina doslovno kao da su isprani. Digitalno čišćenje i upscaling su mu užas, mutno i nedostojno naziva UHD. I bolno spor UI...
Čak je "stari" jeftini 6262 bolji izbor (4K IPS panel od LG-a).

Samsung je definitivno skup za ono što nudi (i dalje edge led, nema local dimming, nema čak ni 3.5 mm izlaz) ali i dalje je bolji izbor od kineskih "perjanica" tipa TCL, Hisense ili Philips koji NA PAPIRU imaju sve i svašta a u stvarnosti su tek tiha žalost i lutrija... LG je potpuno upao u nekakvu letargiju i samo pumpa jedne te iste panele pod tisuću različitih naziva, a Sony pokušava oživjeti staru slavu. Ipak, tek su od serije XF8 solidni. I pritom preskupi za ono što nude. Potpuno neisplativa marka koja zarađuje na (nekad jakom) imenu i povezanosti sa Playstationom u glavama korisnika Playstationa. Panasonic je vrlo dobar, skup, no prije i njega nego Sony.

Sve u svemu, za koji dan mi dolazi tv pa ćemo ga malo detaljnije testirati...

Zadnje izmijenjeno od: Bero777. 17.09.2018. u 00:48.
Bero777 je offline   Reply With Quote