View Single Post
Staro 21.10.2009., 13:28   #815
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
što ti je to M&D ??
M&D
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
a što ti je to "pametne stvari"
Pa posebno na ovoj temi,nešto sam čak i naučio iz tvojih postova

Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
ovo za se slažem, a o "razumijevanju carinika" i suprotno tome "inatu" sam govorio prvenstveno reagirajući na ono što su Juggernaut i Pippincro napisali za carinu u Varaždinu.
Jeste li sigurni da se to carini u Varaždinu a ne u carinskoj pošti u Branimirovoj u Zagrebu?Jer ja kada sam zadnji puta naručivao u Brod,na IPS-u mi je pisalo "carinska ispostava 10003 Zagreb".

Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Inače, carini (cariniku) za jedan paket, sa recimo 3 različita predmeta, a ako ima se papire (računi,ispisi sa paypala,...) treba cca 10 minuta (i to je puno) da ga ocarini i obavi sve "formalnosti"
I to je previše.Budi siguran da ni carinici kao i rijetko koji od tih birokrata svojim radom zavrijedi i tu plaću od par tisuća kuna,a ne gluvarenjem i igranjem igrica za vrijeme radnog vremena.Kod mene u općini koja je ogromna zgrada sa dva krilia,gdje bi ti da na kraj hodnika da dođeš bicikl i više nego dobro došao,u ljetnoj sezoni kada su vrata od kancelarija otvorena je opći raspašoj što se tiče tamburanja po flash igricama.Da se krajnji bezobrazluk i osornost kada dobiju lažni privid moći nad građanstvom ukoliko ih se u toj konstruktivnoj aktivnosti omete (koje ih usput rečeno i financira) ni nemora spomenut.Tako da neko razumijevanje definitivno nije po srijedi.Ne pamtim kada sam imao interakciju sa birokracijom a da mi taj i par narednih dana život nije prisjeo
Najfriškiji primjer upravo s carinom,ljetos sam imao neki istovar parafina preko studenstog u Brodu.U 10h sam trebao biti na kolodvoru.Naravno,kontejner nije bio raspečaćen pa se čekalo carinskog službenika da dođe odlomit komad tog parafina i da ga nosi sa sobom.Čekalo ga se do 13h,a kada se napokon na mjestu pojavio,pogodi šta je prvo usljedilo dok smo mi čekali na suncu da krenemo s poslom?HINT:na kolodvoru postoji carinski ured.
Držim kako i jedan od glavnih uzroka zašto je sve kada se osvrneš okolo u qrcu i jest takav jedan aljkav,robustan i krajnje nepotreban birokratski aparat.Misliš kako državi od 4,5 milijuna stanovnika treba 4000 i nešto sitno općina sa svim pripadajućim kadrom?Molim te...Sasvim jedna druga priča je ta što je pomoću tolikog broja raznoraznih birokrata lakše glupavoj masi plasirat kojekakve ideje...
Da ovo sve ne bude jedan veliki OT,nadovezat ću se na pitanje jeste li sigurni da se to ne carini u Zagrebu,jer svakom mjestu koje ima status grada (uključujući i Hum ) nije potrebna carinska ispostava.
Kako bi rekao Robert Valdec,ovo je bila još jedna priča iz Hrvatske
žile je offline   Reply With Quote