View Single Post
Staro 03.04.2018., 16:03   #4743
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ja sam kupio ovaj box (amlogic s905, 1/8gb, verzija s gigabitnom mrezom)
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1086647.html?wid=21

Odlucio sam ici na najjeftiniji iz razloga sto sam samo htio vidjeti kako radi u odnosu na linux pc koji je prije toga bio zaduzen za multimediju. Mogu rec da sam jako zadovoljan.

Dodatno sam uzeo micro sd karticu od sandiska, 16gb, iz razloga sto nisam znao koliko ce mi prostora trebati radi nekih pluginova.

Uglavnom, sve radi odlicno, instalirao sam zadnji stable libreelec (koristio sam "gxbb_p200_1G_1Gbit.dts" device tree za s905), avr receiver je spojen optikom na njega, a za upravljanje sam nabavio logitech harmony 555 tako da sad sva 3 uredaja kontroliram s jednim daljinskim (tv, tv box i avr).

No, da odgovorim na neka pitanja na koja nisam mogao pronaci 100% siguran odgovor prije kupovine...



Treba li mi 2/16gb verzija boxa?

Po mom iskustvu - ne treba. 1/8gb model je sasvim dovoljan za sve sto ce vam trebati (multimedija, emulatori). Niti u jednom trenutku nisam osjetio da mu je usfalilo memorije.




Koliko veliku sd karticu nabaviti?

Dovoljna je i 8gb kartica za instalaciju samog os-a i pluginove, uz uvjet da imate neki lokalni share ili NAS uredaj za pohranu multimedije. Tu prvenstveno mislim na addonove koji rade na principu torrenta tako da nema brige, ako imate nesto od navedenog sve sto skidate da se spremiti na lokalni share uz uvjet da ga mountate na libreelec box kao (linux) nfs share.

Preporuka je nabaviti neku brzu karticu. Ja sam sasvim slucajno otisao na sandisk (16 gb micro sd, brzina do 98 MB/s tj. 653x) koji radi odlicno.




Da li mogu vrtiti emulatore za igranje igrica sa starih konzola (prvenstveno me zanima psx, te nintendo, n64)?

Da, psx radi odlicno kroz retroarch/emulationstation kombinaciju.
Na linux pc-ju nikako nisam mogao pronaci dovoljno dobar emulator koji bi glatko vrtio psx igrice kroz retroarch, dok ovdje to radi odlicno. Zgodna stvar je sto vec i defaultni shader profil ima bolju grafiku u odnosu na originalni psx/ps one. Sto se igrica tice, uredno se moze mountati lokalni (nfs) share kao game direktorij.




Rade li 4k videi uredno, ima li stuttera?

Rade odlicno, nakon inicijalnog loada filea preko mreze (ethernet) nema nikakvog zastajkivanja. Mada moram priznat, isprobavao sam 4k file od samsunga (ne znam koji codec) na fhd tv-u i kao sto rekoh radi odlicno.


Mogu li spojiti usb receiver od gamepada, hoce li se uredno moci napajati?

Koristim xbox 360 gamepad sa povecim usb receiverom i radi odlicno, plug n play.



Za kraj, preporuka je koristiti neki nfs (linux) share na lokalnoj mrezi radi spomenutih addonova. Ja koristim omv ( open media vault) nas based pc koji se pokazao odlicnim.

Eto, nadam se da sam nekima pomogao i odgovorio na neka pitanja.
jesi li testirao koliko je stvarna propusnost tog media playera preko mreže?
alengrosevic je offline