View Single Post
Staro 12.01.2008., 18:02   #8
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
super je rezultat, bolesno ravno i reflektirajuce
fakat me sili sada da razmislim o poliranju svoga proca i coolera...
(Thermalright koristi foru konkavnosti proceva pa radi konveksne coolere, to se bas kuzi naspram BigTyphoona prilikom montaže)

nego, citao sam nesto pred oko pola god. na xtreme forumu(ako se dobro sjecam)
da ovaj zadnji dio sa poliranjem pomocu paste moze zeznuti stvar posto ona zaostane u mikroporama materijala, pa kasnije termalna pasta ne moze popuniti te prostore....
nije sada da zezne stvar za 5C, vec da daje isti ili 0.1-0.2 C losije rezultate...
pa je pisalo da je dovoljno zaravnati povrsinu dugim smirglanjem, nije bilo preporuceno polirati pastom...

pa jesi li mozda probao koji proc onako samo izravnan sa brus papirom prije poliranja pastom, pa da mozes napisati nesto o tome?

e da, i cime ocistis nakon svega proc i cooler?
ja koristim alkohol iz apoteke(70%-tni), ima li nesto bolje cime se vi koristite?
(da se makne sve sto moze zaostati od prasine, polir-paste itd..)
Zamolio bih te da mi nađeš taj link sa Xtrema, pošto ja to nisam uspeo
Pore koje navodiš golim okom ne mogu da se vide, a procesor se posle poliranja pere u apotekarskom benzinu, jbg. to nisam naveo, stoga ništa od paste ne zaostaje (alkohol je orhanskog porekla pa ga ne koristim zbog rekacije sa bakrom). Inače zašto baš Farecla G10. Sa istom se poliraju i dijamanti pri završnici, stoga o kvalitetu iste nećemo ni diskutovati.

pa jesi li mozda probao koji proc onako samo izravnan sa brus papirom prije poliranja pastom, pa da mozes napisati nesto o tome?

Ako pažljivo pročitaš šta sam napisao, polir pasta dolazi posle "brus papira", stoga odgovor je jasan, to je već urađenjo. Samim tim ovakva završnica nije moguća bez polir paste.
__________________
Space je offline   Reply With Quote