View Single Post
Staro 30.08.2006., 12:12   #5
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
HP nw8240




Specifikacije:
Intel® Pentium® M Processor 760,2.0 GHz, 2-MB L2 cache, 533-MHz front side bus,
1024 MB DDR II RAM
ATI Mobility Fire GL V5000 graphics controller with 128 MB of video memory discrete PCI express
DVD+/-RW Drive
60GB 7200 rpm Hard Drive
Wireless support: Intel Pro 2200 BG/2915 ABG/ Broadcom 802.11 b/g WLAN
Boradcom 802.11 a/b/g WLAN with Cisco support, Bluetooth
56k modem/ NetXtreme Gigabit 10/100/1000 NIC PCI Express Ethernet Controller
3x USB 2.0/ VGA/ audio in/out power/RJ-11 /RJ-45 / S-Video TV out/ serial 1394 /Fast IR

Security:
HP Protect Tools, HP Drive Lock, HP TMP Embedded Security Module.

Screen:
15.4 WSXGA + wide viewing angle 1920x1200

ISV certifikati:

MCAD: Autodesk Autocad 2005,Dassault Catia V5, I-DEAS, Adobe.......
GISS:ESRI ArcGIS 8.3, 9.0
DCC: Alias Studiom, Alias Maya....

Sound: HP Premiere Sound

Tezina: 2.8kg

Opis, misljenja, preporuke, +/-:

eto sto reci.. zadovoljan sam s laptopom, nemam nikakvih zamijerki, nije toliko ni velik za svakodnevno nosenje a dovoljno je jak za bilo kakav ozbiljan rad. Vecinom mi sluzi kod kuce kao kucno racunalo. Preformanse su mu zbilja savrsene, vrti Oblivion bez problema, vrti Catiu bez problema, sto god se pozeli. Uz njega sam uzeo i opcionalnu travel bateriju, tako da na duljim putovanjima mogu gledati DVD-ove, izvrsno radi.

Po meni je to apsolutna preporuka za developere, arhitekte, gradjevinare, strojare, i sve kojima je potrebna velika snaga grafike i procesora za zahtjevne aplikacije, takodjer i za gamere i sve one kojima je dojadio veliki desktop kod kuce, dostojna zamijena plus prednost sto se moze nositi bilo gdje.. Lan party-i itd..

Nisam mu nasao nikakvu zamijerku, zak ni tih cca 3kg nije toliko tesko da se ne moze nositi. Dobar ruksak (HP ih prozvodi) i uopce se ne osjeti.

Ocijena: 9/10

Drugi prijenosnik:

HP tc1100




Intel Pentium M 1.0 Ghz
1 Gb DDR RAM
SMART Hard Drive 60 GB (5400)
SD slot
10.4 XGA TFT hard tempered glass covering
NVIDIA Geforce 4 GO 420 32MB AGP 4x
WLan 802.11 a/b/g+ bluetooth
1.4 kg

Opis,misljenja, preporuka, +/-:

Ovo je moja preporuka svima koji vole pravu mobilnost, cesto ga koristim kao zamijenu za biljeznicu, nosim ga na sastanke.

Ne moze se pohvaliti jakom hardwerskom snagom no za to nije ni napravljen, za citanje i slanje maila, pisanje tekstova, gledanje divx-ova , slusanje glazbe i igranje starijih igara je kao stvoren.

Minus je jedino autonomija od samo 3-4 sata.

Ocijena: 8/10
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote