View Single Post
Staro 19.09.2012., 11:11   #222
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Ja sam imao prilike koristiti ga u par navrata po nekoliko sati (dok bih instalirao dodatne programe, uklonio bloatware, ugradio SSD...) i mogu reći da je jako dobar notebook, bestbuy u svom cjenovnom razredu.

1. Jako je kvalitetno izrađen, ovo je visoka Asusova klasa, na nijednom primjerku nisam primjetio nesavršenosti u izradi. Poklopac i gornji dio baze (znači između i oko tipkovnice) su izrađeni od aluminija, koji na bazi sigurno doprinosi i hlađenju kao pasivni hladnjak. Donji dio je izrađen od kvalitetne plastike, pristupiti se može samo memorijskim modulima i tvrdim diskovima (jedno mjesto je prazno). Bilo bi bolje da se može pristupiti i drugim djelovima, npr. ventilatoru zbog čišćenja, ali on ionako ne vuče hladni zrak s dna nego kroz tipkovnicu i ispuhuje topli zrak kroz proreze s lijeve strane. Nisam siguran ali moguće da ga upuhuje i kroz rupičasti aluminijski pokrov oko tipkovnice, toliko detaljno ga nisam proučio. Sa same hardverske strane nema nikakvih prigovora - posljednja generacija Intelovog chipseta (koji nativno podržava USB 3.0, 4 porta na notebooku), četverojezgreni Intelov Ivy Bridge procesor, 8GB DDR3 memorije na 1600MHz (tu brzinu podržava chipset, po Asusu proširiv do najviše 8GB ali sam chipset podržava i 16GB pa bi vjerovatno prepoznao i 2x8GB), moćna Nvidijina GT650M grafička kartice s 2GB video memorije (Kepler arhitektura), kvalitetni matte full HD ekran...
2. Jako dobro, i ne grije se puno s obzirom na ugrađene komponente.
3. Dobri kutovi gledanja, kvalitetan prikaz, ne može se uspoređivati s IPS matricom ali jako dobar antiglare TN ekran.
4. Ima 2 slota za HDD, dolazi s mehaničkim diskom, u drugi slot se može ugraditi neki SSD manjeg kapaciteta za OS i programe i povećati ionako odlične performanse.
5. Da, pogodan je za sve namjene - ozbiljan rad, multimediju , igre...
6. Na to ti pitanje nitko ne može odgovoriti, jedino što možeš napraviti je dokupiti produljenje jamstva s 2 na 3 godine za parsto kuna i biti spokojan dok traje jamstvo, ali osobno sam nekako i uvjeren da će raditi jednako dobro i dulje, ali kako sam spomenuo - to ti nitko ne može jamčiti.

@avi07 Tebi bih isto preporučio ovaj model, upravo zbog namjene zbog koje ti treba notebook - glossy HD+ ekran na ovoj Toshibi se ne može mjeriti s full HD matte ekranom na ovom Asusu, ponavljam - posebno s obzirom na namjenu. GeForce GT630M je ništa drugo nego preimenovana GT540M, grafička Fermi arhitekture iz 2010. godine. GT650M je duplo jača grafička kartica nedavno izbačene Kepler arhitekture. A za razliku u cijeni dokupiš produljenje jamstva i SSD disk za OS i imaš osjetno bolji stroj za iste novce!
A brandovi nisu nogometni klubovi da si im lojalna... Ja osobno ne bih imao ništa protiv nekog HP-ovog EliteBooka umjesto ovog Asusa ili neke Toshibe!
DuHc je offline   Reply With Quote