View Single Post
Staro 28.08.2019., 22:04   #41114
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Prije nekoliko dana mi stigao novi volan - AliExpress kopija Syncros Hixon iC modela.
Uzea sam 800mm model s 50mm "lulom". Stiglo je bez carine i poreza što je dobro
Cijena je 70 dolara.

https://www.aliexpress.com/item/3296...chweb201603_53

Volan izgleda vrlo dobro iako sam ima problem s nekom "izraslinom" unutar steerera, no srećom ispalo je da se radi o ostatku folije koja se koristi za oblikovanje, tako da sam je lako skinuo nožem, nisu bila vlakna.



Volan je dosta krut, ne fleksa se nepotrebno, čini se poprilično kvalitetno napravljen.

Težine:

Aliexpress carbon one piece volan 800/50mm ~ 250g




Giant Contact SL 780mm volan i 50mm lulica ~465g



Novi volan ima nešto drugačiju geometriju, vidit ću kako će mi biti što se tiče udobnosti. Backsweep je manji, pa iako su nazivno lule iste dužine, novi volan ima ručke izbačene cca 1.5-2cm ispred starog tako da efektivno povećava reach. Moram još testirati da vidim koliko mi je to udobno.
Također, "lula" je niža od stare, pa moram staviti još jedan spacer od 5mm.

Jedna stvar što mi nije pala na pamet je šta je volan na središnjem dijelu ravan, a ne okrugao, pa je montaža određenih ciklokompjutera i svjetala problematična.



Evo kako to izgleda na bajku, iako sam ga digao skoro do kraja (nisam skroz nego sam stavio 5mm spacer iznad da mi se ipak hvata cijelom površinom za steerer pošto je cijeli od karbona).

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote